Pārlekt uz galveno saturu
01.05.2020
Rīga 10.25 - 13:10 Sofija
04.05.2020
Sofija 16.00 - 18.35 Rīga

Cena par tiešo lidojumu uz Sofiju turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, bagāža (20 kg nododamā un 7 kg rokas)

Cena par tiešo lidojumu, transferu, 3 naktis 4* viesnīcā Best Western Premier Collection City ar brokastīm. Piemaksa par vienvietīgo numuru 75 EUR.

Pirmā iemaksa 200 EUR!

IZPĀRDOTS!

Rožu audzēšanas lielvalsts Bulgārijas galvaspilsēta Sofija atrodas plašā ielejā, ko no aukstajiem vējiem aizsargā Balkānu kalni.

Eiropas lētākā galvaspilsēta, kur ceļotājs par vienu un to pašu naudas summu var atļauties par 73% vairāk nekā Oslo, ir vēstures pieminekļu un pārsteigumu pilna. Tās zināmā pagātne ir vismaz 7000 gadu gara un pilsētā saglabājušies visu tās iekarotāju –grieķu, romiešu, otomaņu un padomju impērijas atstātie artefakti. Arhitektūras pieminekļu mikslis ir tikpat aizraujošs kā vismaz duča brīnišķīgu parku vai pilsētas ziemeļos atrodošās kalnu virsotnes Vitoša apmeklējums.

 

FlyMeAway arī piedāvā atpūtu ar izsmalcināto 5* viesnīcu Intercontinental - laipni lūdzam iepazīties ar abiem piedāvājumiem un izvēlēties Jums patīkamo!

 • Ceļojums piemērots tiem, kuri jau iepazinuši lielāko daļu no Eiropas rietumdaļas, bet vēl nav pabijuši mūsu kontinenta dienvidos, kur pavasara pēdējā mēnesī gaidāms krietni siltāks laiks nekā Latvijā. Bulgārijas ziemeļu un centrālās daļas kultūras un vēstures dārgumi ir maz izpētīti un ceļojums tūristu nepārpludinātajā valsts daļā, būs mazsāpīgs jebkura interesenta naudas makam.

  Gaisa temperatūra: ap 17 C dienā, ap 12 C naktī

  Ūdens temperatūra: ap 16C

  Laikapstākļi: lietus iespējamība 20%

  Laika starpība ar Latviju: nav

  Valūta: leva (kurss ~ 1 EUR = 2 levas)

  Grupu ekskursijās pavadīs latviski un krieviski runājoši FlyMeAway grupas vadītāji.

  Atļautais bagāžas daudzums: 7 kg rokas bagāža un 20 kg reģistrētā bagāža

  Lidojumu izpilda avio kompānija Bulgarian Air Charter ar Airbus 320 tipa lidmašīnu.

  Lidojuma ilgums:

  Rīga – Sofija: 2 h 45 min

  Sofija - Rīga: 2 h 35 min

 • Skatīties galeriju

  Best Western Premier Collection City Hotel 4* ar brokastīm

  8.9 /10
  Check-in: 14:00
  Check-out: 12:00

  Lieliskā 4*** viesnīca Best Western Premier Collection City Hotel atrodas pašā Sofijas centrā – 200 m attālumā no Aleksandra Ņevska katedrāles, Parlamenta un Sofijas operas. 10 min. gājiena attālumā atrodas metro stacija Serdika.

  Viesnīcas mājīgajās istabās, kuras noformējusi itāliešu dizaineru grupa, pieejams: gaisa kondicionieris/apkure, seifs, fēns, minibārs un bezmaksas WI-FI.

  Viesnīcas restorānā „La vita e bella”var nobaudīt ne tikai bagātīgas brokastis, bet arī pusdienas un vakariņas. Dzērieni un uzkodas pieejami bārā/ kafejnīcā.

  Viesnīcai ir arī sauļošanās terase un dārzs. Viesi var izbaudīt arī saunu, masāžas un skaistumkopšanas pakalpojumus.

  Par papildus samaksu (11€/24h) noīrēto automašīnu var novietot viesnīcas autostāvvietā.

 • Sofija ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Sofijas pilsētas ekskursija

  01.05.2020 14:30 no viesnīcas ar kājām
  Cena: 20 EUR
  Cenā iekļauts: krieviski runājoša vietējā gida pakalpojumi un individuālās audio austiņas
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Apskatīsim Aleksandra Ņevska katedrāli, Sv. Sofijas baznīcu, Sv. Georga un Sv. Nikolasa krievu baznīcu, Sinagogu, kā arī Nacionālā teātra ēku, Largo – milzīgu Staļina laikmeta ēku kompleksu, Sofijas Centrālo Minerālūdens pirti un Nacionālo Kultūras pili.

  Ekskursijas ilgums~ 4 stundas

  Aizvērt aprakstu
  Sofija ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Ekskursija uz Rilas klosteri

  02.05.2020 09:00 no viesnīcas
  Cena: 60 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša vietējā gida pakalpojumi, ieejas maksa Rilas klosterī un pusdienas (glāze vīna un ūdens iekļauts)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ekskursijas laikā apskatīsim Rilas klosteri – visbrīnišķīgāko klostera mākslas un arhitektūras paraugu Bulgārijā.

  Klostera ēku kompleksā varēsim apbrīnot Sv Jaunavas baznīcu ar pārsteidzoši skaisto Sv. Jaunavas ikonu, krāšņi apzeltīto ikonostāzi, senatnīgo virtuvi, klostera muzeju, kurā uzzināsim par klostera garo un varonīgo pagātni, krustu, ko 12 gadu laikā no koka izgrieza mūks Rafaels, Hrelja torni un plašas apkārtnes ainavas.

  Ekskursijas ilgums ~8 stundas

   

  Aizvērt aprakstu
  Sofija ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Vakariņas tipiskā bulgāru restorānā „Ševermeto” ar izklaides programmu

  02.05.2020 19:45 no viesnīcas
  Cena: 60 EUR
  Cenā iekļauts: transports, izklaides programma, vakariņas ( Ēdienkartē: bulgāru tomātu salāti, pildīta paprika, ar sautētiem dārzeņiem pildīta jēra cepetis, mājas maize, mājas ābolu pīrāgs, rakija 50ml, vīna glāze un ūdens)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  19:45 izbraukšana no viesnīcas

  20:00 Ierašanās restorānā un vakariņu sākums

  20:30 Priekšnesumu sākums (uzstāsies dziedātājs un folkloras grupa)

  Vakariņu ar izklaides programmu ilgums ~3 stundas 

  Ekskursija tiks organizēta pie minimums 20 klientiem!

  Aizvērt aprakstu
  Sofija ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Ekskursija uz Plovdivu

  03.05.2020 08:00 no viesnīcas
  Cena: 70 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša vietējā gida pakalpojumi, ieejas maksa Balabanova mājā, Hindlijana mājā, romiešu stadionā, romiešu amfiteātrī, Sv. Konstantīna un Helēnas baznīcā, individuālās audio austiņas, 4 vīnu degustācija un uzkodas atpakaļceļā un pusdienas ( glāze vīna un ūdens iekļauts)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Pēc apm. 2,5 stundu ceļa, ieradīsimies Plovdivā, kur apmeklēsim ievērības cienīgākās Plovdivas vecpilsētas apskates vietas, t. sk. Antīko Romiešu amfiteātri, kas uzbūvēts 2. gs. pirms Kristus, Romas imperatora Trajana valdīšanas laikā un ir vislielākā un vislabāk saglabājusies romiešu laika būve mūsdienu Bulgārijā. Viesosimies arī Balabanova mājā, Hindlijana mājā, romiešu stadionā, kā arī Sv. Konstantīna un Helēnas baznīcā.

  Pēc pusdienām vietējā restorānā, būs ~stunda brīva laika, pēc kura atgriezīsimies Sofijā, pa ceļam piestājot, lai degustētu vietējo vīnu.

  Ekskursijas ilgums ~11 stundas

  Aizvērt aprakstu
  Sofija ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Vitoša kalna apmeklējums

  04.05.2020 09:00 no viesnīcas
  Cena: 50 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša vietējā gida pakalpojumi, pacēlāja biļetes un pusdienas (glāze vīna un ūdens iekļauts)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ekskursijas laikā apmeklēsim Vitoša kalnu, kas slejas netālu no Sofijas un ir vietējo iedzīvotāju iemīļota atpūtas vieta gan ziemā, gan vasarā. Apmēram 20 minūšu laikā sasniegsim pacēlāja pieturu un, jau braucot augšup, varēsim apbrīnot plašos skatus, kas paveras visapkārt. Ekskursijas laikā paēdīsim pusdienas.

  Pēc ekskursijas dosimies uz lidostu, vairs neiebraucot viesnīcā. Bagāžu ņemam līdzi ekskursijā!

  Ekskursijas ilgums ~4,5 stundas

  Aizvērt aprakstu
 • Aleksandra Ņevska katedrāle

  Aleksandra Ņevska katedrāles būvniecība tika uzsākta vēl 19.gs. nogalē, lai godātu krievu kareivjus, kas gāja bojā Krievijas – Turcijas karā un atbrīvoja bulgāru zemi no turkiem. Pabeidza to vien 19212.gadā, un tā ir otrā lielākā pareizticīgo baznīca Eiropā un viena no lielākajām pasaulē. Tās izmēri ir iespaidīgi – kopējā platība 3’170m2 ar ietilpību - 10’000 apmeklētāji. Katedrāles apzeltītais kupols slejas 45m augstumā un zvana tornis pat 50,52m augstumā. Kopumā katedrālei ir 12 zvani, no kuriem lielākais sver 12 tonnas, bet mazākais nieka 10 kg. Apskates vērtas un atmiņā paliekošas ir arī katedrāles logu vitrāžas.

  Šī neo-Bizantijas stilā būvētā katedrāle ir viens no Sofijas simboliem, lielākajiem un interesantākajiem apskates objektiem pilsētā, kā arī kalpo savam pamata mērķim - ir funkcionējoša baznīca, ko vietējie gan apmeklē retāk tūristu pieplūduma dēļ.

  Aleksandra Ņevska katedrāle

  Svētā Georgija baznīca

  Svētā Georgija baznīca (Rotonda “Sveti Georgi”) – šī nelielā apaļā baznīca tiek uzskatīta par vecāko ēku Sofijā, kas kalpo savam sākotnējam mērķim - datēta jau ar 4.gs.. Tai blakus atrodas arheoloģiskie izrakumi un tās skvēru ieskauj prezidenta pils, Sheraton luksusa viesnīca, izglītības ministrijas un ofisu ēkas. Šī baznīca īpaša ne tikai ar savu vecumu, bet arī ar tās kupola iekšpusē esošajām iespaidīgajām freskām, no kurām vecākās ir datējamas ar 6.gs. un jaunākās – 14.gs. Otomāņu periodā šīs freskas tika aizkrāsotas, jo baznīca uz laiku tika transformēta par mošeju, bet sākot no 1915.gada tā atkal atjaunota par baznīcu un freskas restaurētas.

  Sv. Georgija baznīca

  Svētās Sofijas bazilika

  Šī bazilika ir viens no Bulgārijas galvaspilsētas simboliem un 14.gs. galvaspilsēta no tās aizguva savu nosaukumu. Bazilika ir attēlota Sofijas ģerbonī un ir viena no vecākajām funkcionējošām bazilikām Eiropā un otra vecākā galvaspilsētā. Tās ietilpība arī mūsdienās ir liela – līdz pat 5’000 apmeklētāju. Bazilika atrodas pilsētas centrā pavisam tuvu Aleksandra Ņevska katedrālei, tāpēc ir ērti apskatāma kopā ar to. Būvēta 6.gs beigās un zem tās atrodas kapenes, kuras var apskatīt caur īpašā stikla flīzēm uz grīdas.

  Zem bazilikas atrodas unikāls muzejs, kur aplūkojamas drupas no četrām baznīcām, kas gadsimtu laikā stāvējušas tajā pašā vietā, kā arī aptuveni 50 kapenes, kas datētas no 3.-5.gs. Daļu vēstures liecību var apskatīt caur stikla flīzēm pašā bazilikā.

  Sv. Sofijas bazilika

  Bania Baši mošeja (Banya Basi)

  Šī ir vienīgā funkcionējoša mošeja Sofijā un tās ietilpība aptuveni 700 cilvēki, celta 16.gs. Ēkas nosaukums tulkojumā nozīmē “daudz vannas”, kas simbolizē tās atrašanās vietu (atrodas pašā pilsētas centrā, blakus kādreizējām minerālajām vannām, kuras vairs nefunkcionē un tagad ir daļa no Sofijas muzeja kompleksa). Mošejas kupola diametrs ir 15m un šis ir vienīgais saglabājies eksemplārs ēkai, kuras kupols būvēts uz kvadrātveida pamatnes.

  Lai arī no ārpuses mošeja visas acis nepiesaista, tās iekšpuse ir iespaidīga ar flīžu mozaīkām un kaligrāfiskiem citātiem no Korāna. Laikā, kad nenotiek lūgšanas, mošeja ir atvērta apmeklētājiem, tai skaitā sievietēm.

  Bania Baši mošeja

  Rilas klosteris

  Rilas klosteris ir Austrumu Pareizticīgās baznīcas vīriešu klosteris, kas ir Rilas kalnu ieskauts, nodrošinot nemainīgi skaistu ainavu katram viesim. Ievērojamākais pareizticīgo klosteris Bulgārijā ir populārs tūrisma objekts, atrodas ap 120km uz dienvidiem no Sofijas, 1150 m augstumā virs jūras līmeņa. Klostera ēkām ir 5 kupoli, 3 altāri un 2 kapelas. Tas lepojas arī ar iespaidīgu fresku un kokgriezumu kolekciju.

  Klosteris dibināts jau 10.gs. un tam gadu gadsimtu gaitā bijusi nozīmīga loma Bulgārijas garīgās un sociālās dzīves attīstībā un tas ir attēlots uz 1 Levas banknotes. 19.gs. sākuma klosteris tika iznīcināts un viss komplekss pārbūvēts. Klosteris ir lielisks Bulgārijas renesanses piemineklis un simbolizē slāvu kultūras identitātes apzināšanos pēc okupācijas gadiem. Ar savu arhitektūru un freskām tas uzskatāms par Bulgārijas mākslinieku darbu šedevru un iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

  Rilas klosteris

 •  

  Informācija par ceļojumu un piedāvātajām ekskursijām ērtā formātā.  Viegli izprintēt vai nosūtīt draugiem!

Atpakaļ
Up