Pārlekt uz galveno saturu
27.04.2018
Rīga 12:20 - 13:05 Fēru salas
30.04.2018
Fēru salas 16:10 - 20:40 Rīga

Cena par tiešo lidojumu uz Fēru salām turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, dzērieni, bagāža (23 kg nododamā un 8 kg rokas)

Cena par tiešo lidojumu, transferu un 3 naktis 4* viesnīcā Hotel Foroyar divvietīgā istabā ar brokastīm. Piemaksa par vienvietīgu istabu 140 EUR

Pirmā iemaksa TIKAI 140€ !

Ceļojums nav domāts vētrainas naktsdzīves vai pilsētas burzmas mīļotājiem. 
Uz Fēru salām dodas tie, kas tepat Eiropā vēlas atrast neskartu dabu, elpu aizraujošas ainavas, tūristu pūļu nesabojātu, autentisku vidi. Ne velti žurnāla National Geographic lasītāji pagājušajā gadā arhipelāgu izvēlējās par gada uzvarētāju konkursā Must see! ( Jāredz!).

Ar FlyMeAway ceļojums uz Fēru salām aprīļa beigās ir lieliskā iespēja apskatīt dabu, piedalīties ekskursijās Fēru  salās un izbaudīt labāko viesnīcu par pietiekami zemu cenu.

 •  

  Arhipelāgu veido 18 vulkāniskas izcelsmes salas (17 no tām ir apdzīvotas), kas atrodas Atlantijas okeāna ziemeļu daļā, siltās Golfa straumes vidū, gandrīz vienādā attālumā no Islandes un Skotijas un nedaudz tālāk no Norvēģijas krastiem. 
  Politiski tās pieder Dānijai, bet bauda plašu autonomiju – tām ir pašām savs parlaments, kura vadītājs pilda premjerministra funkcijas. Parlaments realizē salu pašpārvaldi, Dānijas pārziņā atstājot vienīgi aizsardzību, ārlietas un tieslietas. Tiek uzskatīts, ka salu pirmie apdzīvotāji, bija īru mūki, kas neapdzīvotajās salās ieradās ap 600. gadu. Divus gadsimtus vēlāk salas kolonizēja norvēģu vikingi- Grimurs Kambans tiek minēts kā pirmais norvēģu ieceļotājs. Tagadējā galvaspilsētā Torshavnā norvēģi nodibināja savu parlamentu (tingu), kas izlēma saliniekiem aktuālos jautājumus.


  Ap 1000. gadu pēc asiņainām sadursmēm salas pieņēma kristietību un nonāca Norvēģijas karaļa pakļautībā, bet 1380. gadā līdz ar Norvēģiju - ūnijā ar Dāniju. Pēc Napoleona karu beigām 19. gs. sākumā, Dānija bija spiesta cedēt Norvēģiju Zviedrijai, taču paturēja savā īpašumā Fēru salas. 
  Tikai 1948. gadā pēc pašpārvaldes akta pieņemšanas, Farēras oficiāli kļuva par autonomu reģionu Dānijas karalistes sastāvā. 
  Lai arī arhipelāgs ir atzinis dāņu kroņa varu, tas nekad nav ticis uzskatīts par Dānijas daļu. Fēru salas, atšķirībā no Dānijas, nav ES locekles un tām ir patstāvīgs statuss Ziemeļvalstu padomē. Arhipelāgam ir savs karogs, naudas vienība - Fēru salu kronas, kas ir apgrozībā līdz ar dāņu kronām un fēriešu valoda, kas skolā tiek mācīta kā pirmā un kas ir vistuvākā seno norvēģu valodai. Uz šo Dānijas autonomo reģionu neattiecas Šengenas līgums un visi ekonomiskās sadarbības līgumi tiek slēgti nepastarpināti – neiesaistot Dānijas varasiestādes. 

  Fēru salu ekonomikas pamats ir zvejniecība, kas veido apmēram 80% no iekšzemes kopprodukta. Te klāt nāk tradicionālā vaļu zveja, pret kuru vēršas dabas aizsardzības aktīvisti. Pēdējos gados strauji attīstās arī tūrisms un to apkalpojošās nozares, kā arī vilnas apstrādes rūpniecība, kuras produktus – sniegpārsliņām rotātos vilnas džemperus – var ieraudzīt pat Japānā. Optimistisku noskaņu saliniekos radījusi naftas ieguvju atklāšana arhipelāgam piederošajos ūdeņos, kuru izpēte gan vēl ir nākotnes jautājums. 
  Fēru salas nemaksā nodokļus Dānijai, bet saņem subsīdijas no tās, kuru apjoms ir apmēram 14% no iekšzemes kopprodukta. Šīs dāsnās dotācijas, it īpaši pēc ekonomiskās krīzes, kad Fēru salas atradās bankrota priekšā, ir viens no iemesliem, kāpēc arhipelāgā nekad pārsvaru negūst tie, kas vēlētos pilnīgu Fēru salu neatkarību. 
  Fēru salu galvaspilsētā Torshavnā dzīvo divi no katriem pieciem arhipelāga iedzīvotājiem un to skaits tuvojas 20 tūkstošiem. Te koncentrējusies salu sabiedriskā un kultūras dzīve, šeit atrodas arhipelāga parlaments un valdība un, dzīvespriecīgās krāsās krāsotajās ēkās, var apskatīt gan muzeju kolekcijas, gan iepazīt neparasti bagātīgo mūzikas dzīvi vai pasēdēt krodziņā kopā ar atturīgiem, mazrunīgiem vīriem ar vēju appūstām sejām. 

  FlyMeAway iesaka 
  Galvenais iemesls, kāpēc apmeklēt Fēru salas, ir, protams, daba. Nesabojāta, tīra, mežonīga, Ziemeļatlantijas nesaudzīgajiem vējiem un nepārtaukti mainīgajiem laika apstākļiem pakļauta, tā neliks vilties nevienam dramatisku ainavu cienītājam. Un vienalga, vai dosieties pārgājienā kājām, vai apskatīsiet stāvās, nepieejamās klintis, kas norobežo arhipelāgu no ziemeļiem un rietumiem, no kuģa klāja, vai arī izmantosiet lieliskas kvalitātes ceļus un tuneļus, kas savstarpēji savieno lielāko daļu no salām, braucot ar sauszemes transportu. 
  Fēru salas ir iekārots galamērķis putnu vērotājiem, jo te ligzdo viena no lielākajām alku kolonijām un pati ievērojamākā vētrasputnu saime pasaulē. Te var izbraukt selgā, lai satiktu vaļus un delfīnus. Te var, mugursomu plecos, apskatīt salu pēc salas, kāpjot pakalnu virsotnēs, nolaižoties zaļas, sulīgas zāles klātās ielejās, kur retums pavīd velēnu jumtiem klāti mājokļi, vērot kādu no ūdenskritumiem, kas, nekad neapstājoties, krīt tieši okeānā, gaidīt, kad pašķirsies migla, lai ieraudzītu kādu vēl neredzētu, satriecošu ainavu un saprastu cilvēka niecību varenās dabas priekšā. 


  „Tiem, kuriem patīk Ziemeļi, patiks katrs kvadrātmetrs”, saka zinātājs.

 •  

  Ceļojums piemērots: visiem, kam patīk redzēt lieliskus dabasskatus un tūrisma nesapostītu, autentisku vidi, kurus nebaida mainīgi dabas apstākļi un kuri vēlas uzzināt, kāpēc tieši Fēru salas žurnāla „National Geographic” balsojumā atzītas par pasaules labāko salu galamērķi. 

  Gaisa temperatūra: ap 6C-8C dienā, ap 4C naktī Laikapstākļi: ārkārtīgi mainīgi – īslaicīgs lietus iespējams vairākas reizes dienā. iespējams arī sniegs, vējains, dienas gaisma – 16 stundas

  Jāņem līdz: vēja un ūdensnecaurlaidīgu, siltu jaku, vēlams arī šādas bikses, ūdensnecaurlaidīgus, tūrismam piemērotus zābakus. Galvassega un cimdi Fēru salās noder pat vasarā.

  Atļautais bagāžas apjoms : 8 kg rokas bagāža + 23 kg reģistrētā bagāža

  Laika starpība ar Latviju: 2 stundas

  Valūta: Dānijas krona (DKK) 1EUR=7.44DKK

  Lidojumu izpilda avio kompānija Atlantic Airways ar Airbus A320 tipa lidmašīnu. 

  Lidojuma ilgums: 

  Rīga - Vagar: 2h 45 min 

  Vagar - Rīga: 2h 30 min

  Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

  27. aprīlis, plkst. 13:05 transfers no lidostas uz viesnīcu 
  30. aprīlis, plkst. 13:20 transfers no viesnīcas uz lidostu

  Svarīgi: Galamērķī ekskursijām pieteikties vairs nevarēs! Pēdējais termiņš ekskursiju iegādei – 20.04.2018!
  Veicot ceļojuma rezervāciju, lūdzu pievērsiet uzmanību apmaksas un anulācijas noteikumiem klienta līguma 2.2.1 punktā 

 • Fēru salas Lieldienās ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Viesnīca Foroyar

  8.5 /10
  Check-in: 14:00
  Check-out: 11:00

  Slavenu dāņu arhitektu projektētā 4* viesnīca Foroyar atrodas apm. 2 km attālumā no Fēru salu galvaspilsētas un Nolsoy fjorda uz kuriem no viesnīcas logiem paveras brīnišķīgs skats. Viesnīcas jumts ir apaudzēts ar zāli un tai blakus ganās aitas. Līdz tuvākajai autobusa pieturai jāiet vien 5 min.

  Plašajās un mājīgajās istabās ir viss nepieciešamais viesu ērtībām: apkure, kabeļu un satelīta TV, WI-FI, minibārs, fēns, kafijas /tējas pagatavošanas ierīce. Seifs pieejams reģistratūrā. Brokastis un vakariņas var nobaudīt viesnīcas restorānā, bet dzērienus iegādāties bārā.

  Noīrēto automašīnu var novietot bezmaksas stāvvietā. 

 • Brīvdienas kopā ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Ekskursija uz Vagar salu un Gasadalur ūdenskritumu

  27.04.2018 13:05 no lidostas
  Cena: 50 EUR
  Cenā iekļauts: transports un angliski runājoša gida pakalpojumi
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

   

  Pirmās dienas ekskursijas laikā dosimies uz Vagar salu, kur vispirms apstāsimies pie paša lielākā Fēru salu ezera Sørvágsvatn. Tālāk ceļš vedīs uz Bo ciematu no kura paveras brīnišķīgs skats uz mazo Tindhólmur saliņu.

  Pēc tam dosimies uz Gásadalur ciematu, lai apskatītu pašu skaistāko Fēru salu ūdenskritumu Múlafossur. Te tiks dots brīvais laiks, lai pastaigātu pa ciematu.

  (Ekskursijas ilgums ~4 stundas)

  Aizvērt aprakstu
  IZPĀRDOTS!
  Brīvdienas kopā ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Touršhavnas apskates ekskursija un Nolsoy sala

  28.04.2018 10:00 no viesnīcas
  Cena: 130 EUR
  Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, kuģīša biļete, ieeja Nacionalajā vēstures muzejā un pusdienas (ūdens un kafija iekļauta)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

   

  Vispirms īsā tūrē apskatīsim Fēru salu galvaspilsētu un noklausīsimies gida stāstījumu par tās vēsturi. Īpašu vērību pievērsīsim Touršhavnas vecpilsētai Reyni un vienam no pasaules vecākajiem parlamentiem – Tinganes. Pēc tam dosimies uz Nacionālo vēstures muzeju.

  Pēc Touršavnas apskates dosimies uz Nolsoy salu, kas atrodas tikai 20 min. brauciena attālumā no Fēru salu galvaspilsētas. Varēsim atklāt salu, kas ir pavisam citāda nekā 2017. gada Eiropa – faktiski pārcelsimies vairākus gadu desmitus atpakaļ.

  Pēc izkāpšanas salā, dosimies vieglā pastaigā ar kājām, lai vispirms aplūkotu Nolsoy salas ciemata apkārtni. Apskatīsim senu apmetni Kornvalejā, kur, kā stāsta leģenda, dzīvoja skotu princese. Tad dosimies uz seno sodu izpildes vietu. Nolsoy ciematā redzēsim Fēru salām tradicionālos Goda vārtus, kas izgatavoti no Zilā vaļa žokļa kaula. Tūristu informācijas centrā varēsim apskatīt laivu Diana Viktorija, ar kuru vietējais varonis Ove Joensens 1986. gadā aizīrās no Nolsoy salas uz Dāniju.

  ( Ekskursijas ilgums ~ 6 stundas)

  Svarīgi! Vietu skaits ierobežots, rezervācijas tiek pieņemtas līdz 20.04.2018. Sliktu laika apstākļu gadījumā ekskursija tiks aizstāta ar līdzvērtīgu piedāvājumu uz sauszemes

   

  Aizvērt aprakstu
  Brīvdienas kopā ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Ekskursija uz Ziemeļu salām

  29.04.2018 09:30 no viesnīcas
  Cena: 105 EUR
  Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, kuģa biļete, ieejas maksa baznīcā un pusdienas (ūdens un kafija iekļauta)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

   

  Pilnas dienas ekskursijas laikā vispirms apstāsimies Leirvikas vikingu apmetnē. Tad pa zemūdens tuneli brauksim uz Klaksviku, kur apskatīsim Kristiešu baznīcu, kas tiek uzskatīta par vienu no pašām skaistākajām baznīcām Fēru salās. 

  Pēc pusdienām Klaksvikā ar kuģīti brauksim uz Kalsoju, kas tiek dēvēta par Flautas salu, tās izstieptās un šaurās formas un daudzo tuneļu dēļ.

  Mikladālurā varēs apskatīt Roņu sievietes skulptūru, kas novietota šeit pavisam nesen un kas saistīta ar senu fēriešu leģendu par roņiem, kuri “Divpadsmitajā naktī” iznāca no jūras, nometa savas ādas un uz brīdi kļuva par cilvēkiem. Tad, kad roņiem nācās atgriezties jūrā, viens no viņiem to nevarēja vairs izdarīt, jo viņa āda bija nozagta…

  ( Ekskursijas ilgums ~10 stundas)

  Svarīgi! Vietu skaits ierobežots, rezervācijas tiek pieņemtas līdz 20.04.2018. Sliktu laika apstākļu gadījumā ekskursija tiks aizstāta ar līdzvērtīgu piedāvājumu uz sauszemes

  Aizvērt aprakstu
  Brīvdienas kopā ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Vestmanna putnu klintis

  30.04.2018 09:00 no viesnīcas
  Cena: 120 EUR
  Cenā iekļauts: transports, kuģīša biļete, pusdienas (ūdens un kafija iekļauta) un angliski runājoša gida pakalpojumi
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

   

  No viesnīcas dosimies uz Vestmannu, kur kāpsim kuģītī. Divu stundu brauciena laikā apskatīsim tūristu visplašāk apmeklēto vietu Fēru salās – Vestmanna putnu klintis. Brauksim cauri jūras šaurumiem, apmeklēsim grotas un pietuvosimies 2000 pēdu augstām piekrastes klintīm, kur daudzi no putniem, kas sastopami Fēru salās, vij savas ligzdas. Pēc atgriešanās krastā ieturēsim pusdienas un tad dosimies tieši uz lidostu.

  (Ekskursijas ilgums ~ 5 stundas)

  Svarīgi! Vietu skaits ierobežots, rezervācijas tiek pieņemtas līdz 20.04.2018. Sliktu laika apstākļu gadījumā ekskursija tiks aizstāta ar līdzvērtīgu piedāvājumu uz sauszemes

  Aizvērt aprakstu
  IZPĀRDOTS!
  Lieldienas kopā ar FlyMeAway

  Ekskursiju komplekts - Fēru salas Maija svētkos

  Cena: 355 EUR
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Pakalpojums Ekskursiju komplekts ietver visu dienu ekskursijas.

  Izvēloties šo pakalpojumu, pirmās dienas Vagar salas un Gasadalur ūdenskrituma ekskursija DĀVANĀ!

  Rezervēšanas procedūrā atsevišķas ekskursijas atzīmēt NAV nepieciešams.

  Pakalpojums pieejams pirmajām 20 rezervācijām.

  Aizvērt aprakstu
Atpakaļ
Up