Pārlekt uz galveno saturu
28.04.2018
Rīga 04.00 - 04.30 Kalmāra
01.05.2018
Kalmāra 21.00 - 23.25 Rīga

Cena par tiešo lidojumu uz Kalmāru turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, bagāža (20 kg nododamā un 8 kg rokas)

Cena par tiešo lidojumu, transferu un trīs naktis 3+* viesnīcā Calmar Stadshotel divvietīgā istabā ar brokastīm.  Piemaksa par vienvietīgu istabu 120 EUR.

Pirmā iemaksa TIKAI 140€ !

Nepilnus pustūkstoš kilometrus no Zviedrijas galvaspilsētas Stokholmas, valsts dienvidaustrumu daļā atrodas Kalmāra – tāda paša nosaukuma lēnes centrs un lielākā pilsēta, kuras kopējā platība ir nepilni 20 km2 un kurā dzīvo tuvu pie 50000 iemītniekiem. 

Lieliskā atpūta Zviedrijā - ceļojums maija svētkos ir nodrošināts ar servisu FlyMeAway.

  • Kalmāra ir izvietojusies Baltijas jūras krastā un ūdens tuvums ir jūtams ik uz soļa. Pilsētas centrs Kvarnholmen atrodas pats uz savas salas un līdz Baltijas jūras lēzenajai piekrastei, rokā šūpojot pludmales somu, var aiziet tieši pa pilsētas galveno ielu. Savukārt, līdz otrajai lielākajai Zviedrijas salai Ēlandei var aizbraukt pa 6 kilometrus garo Ēlandes tiltu. Baltās pludmales ( Kattrumpan, Kalmarsundsbadet, Langviken un Vagbrytarbadet), kas stiepjas visapkārt pilsētai un lepojas ar labu infrastruktūru, ir viens no iemesliem, kāpēc Kalmāra jau vairākus gadus uzvar Zviedrijas iedzīvotāju aptaujā par labāko Vasaras atpūtas pilsētu. 

    Kalmāra ir moderna pilsēta, kas piedāvā visu, ko vien mūsdienu cilvēks var vēlēties, taču vēstures elpa jūtama ik uz soļa. Tās teritorija bijusi apdzīvota jau no akmens laikmeta – te atrasti akmens laikmenta apbedījumi. Par ko līdzīgu pilsētai šeit runā jau no 11. gadsimta un tās ģerbonis atzīts par visvecāko Skandināvijā. Jau 12. gadsimtā pilsētā sāka būvēt sargtorni, ko nākamajos gadsimtos paplašināja, liekot pamatus slavenajai Kalmaras pilij. Karaliene Margareta I šeit saaicināja ziemeļvalstu karaļus, kuri 1397. gada 13. jūnijā noslēdza Kalmāras Ūniju, kas gandrīz uz diviem gadsimtiem apvienoja Zviedriju, Dāniju, Norvēģiju un tās jūras teritorijas. Kalmāras pils pilnībā tika pabeigta 16. gadsimtā, kļūstot par to iespaidīgo renesanses laikmeta celtni, kādu to var redzēt mūsdienās. Ja, kā visās senajās pilsētās, iedzīvotāju mājokļi sākotnēji bija izvietojušies visapkārt pilij un tai līdzās esošajam līcim, tad pēc 1611. gada dāņu uzbrukuma un pils aplenkuma, pilsētu tika nolemts pārcelt drošākā vietā – uz Kvarnholmenu. Jauno pilsētu 17. gadsimta pirmajā pusē veidoja atbilstoši renesanses laikmetā pieņemtājiem pilsētbūvniecības plāniem . Tajā pašā laikā Kalmāra kļuva par diecēzi un pilsētā lika pamatus katedrālei. Pilsēta bija svarīgs Zviedrijas dienviddaļas politiskais un ekonomiskais centrs līdz pat 17. gadsimta beigām, kad valsts robežas tika pārceltas vairāk uz dienvidiem,tāpat kā jaunā militārā jūras bāze. 

    Kalmāras pilsētas centrs lepojas ar rūpīgi atjaunotām senajām celtnēm, kurās mūsdienās pārsvarā izvietojušies veikali un restorāni. Ne velti pilsēta divas reizes tika apbalvota ar Eiropas labākās arhitektūras balvu Europa Nostra. 20. gadsimtā Kalmārā bija izvietoti vairāki nozīmīgi rūpniecības uzņēmumi –te ražoja tvaika lokomatīves un vairākas „Volvo”automašīnu paaudzes. Trīs gadsimtus pilsētā darbojās arī Kalmāras kuģu būvētava. Pilsētas iedzīvotāju skaitu papildina Kalmāras universitātes 9000 studenti un Zviedrijas lielākās telefonu un mobilā tīkla operatora Telia Sonera pētniecības iestāžu darbinieki. Kalmāras lēņa teritorijā izvietojušās vairākas t. s. Kristāla karaļvalsts darbnīcas. Par Kristāla karaļvalsti dēvē reģionu dinvid Zviedrijā, kurā jau no 1742. gada darbojās neskaitāmas stikla priekšmetu ražotnes. Gandrīz katrā Zviedrijas mājā atrodamas ar roku darināta stiklā glāzes vai arī kāds cits Kristāla karaļvalstī ražots mājsaimniecības vai dizaina priekšmets. Vairāk nekā 6 km garais tilts, kurš atklāšanas brīdī bija viens no pašiem garākajiem Eiropā un kura divas trešdaļas nostiprinātas Baltijas jūras dzelmē, ļauj apskatīt arī Kalmārai blakus esošo Ēlandes salu. Salas ainavai raksturīgas vējdzirnavas, kurās senajos laikos apstrādāja Zviedrijas dienviddaļas bagātīgās graudu ražas, te atrodas Borgholmas pils un Zviedrijas karaliskās ģimenes vasaras rezidence. Tieši skaistās lauku ainavas dēļ dienvid Ēlande, Kalmāru ieskaitot ir iekļauta UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā. Bet atgriežoties Kalmarā... pavasarī pilsētā zied divi pasaulē ārkārtīgi reti sastopamie t. s. Kabatas lakatiņu koki, kuru ziedi, kā balti nēzdodziņi plīv Baltijas jūras spirgtajā dvesmā.

  • Ceļojums piemērots: visiem, kas vēl nav iepazinuši Zviedrijas skaistākās daļas Baltijas jūras krastā ar pazīstamu jūru, gleznām ainavām, nesteidzīgu ikdienas ritējumu, bagātīgu vēsturi un labi saglabātām tās liecībām. 

    Lidojumu izpilda avio kompānija Air Baltic ar Bombardier DH4 (76 vietas) tipa lidmašīnu.  

    Lidojuma ilgums:  

    Rīga - Kalmāra: 1h 30 min   

    Kalmāra  - Rīga: 1h 25 min  

    Atļautais bagāžas apjoms : 8 kg rokas bagāža + 20 kg reģistrētā bagāža   

    Gaisa temperatūra: ap 12C dienā

    Jāņem līdz: ūdensnecaurlaidīgs, silts apģērbs un apavi/lietussargs 

    Laika starpība ar Latviju: 1 stunda 

    Valūta: Zviedrijas krona SEK, kurss 1 EUR = 9.95 SEK

    Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

    28. aprīlis 04:30 Transfers no lidostas uz viesnīcu

    01. maijs  19:00 Transfers no viesnīcas uz lidostu

     

  • Skatīties galeriju

    Calmar Stadshotel 3+*

    8.5 /10
    Check-in: 15:00
    Check-out: 12:00

    Viesnīca Calmar Stadshotel 3+* izvietojusies iespaidīgā Art Nouveau ēkā pilsētas centrālajā laukumā Stortorget. Pilsētas centrālā stacija ir 3 min gājiena attālumā, bet līdz pludmalei jāiet apmēram 5 min. Kalmāras pils atrodas kilometra attālumā no viesnīcas. Plašajās istabās viesiem piedāvā: satelīta TV, WI-FI, fēnu, piederumus kafijas vai tējas pagatavošanai. Dažās no istabām ir arī minibārs, seifs un gaisa kondicionieris. Brokastu bufete un pusdienas tiek piedāvātas pirmā stāva ziemas dārzā, bet vakariņas - restorānā „Pipes of Scotland”. Dzērienus var nobaudīt bārā. 

    Viesnīcā ir atvēlēta īpaša telpa bērnu rotaļām. Lasītājiem domāta viesnīcas bibliotēka. Pieejama arī maksas stāvvieta.

  • Kalmāras pils
    Skatīties galeriju

    Kalmāras pilsētas ekskursija

    28.04.2018 08:00 Došanās kājām no viesnīcas
    Cena: 50 EUR
    Cenā iekļauts: angļu valodā runājoša gida pakalpojumi, ieeja Kalmāras muzejā un Kalmāras pilī
    Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

    Pirmās dienas ekskursijas laikā vispirma apskatīsism Kalmaras pilsētas centru, kas, pēc dāņu iebrukuma un senās pilsētas izpostīšanas, 1640. gadā tika pārcelts no vietas līdzās ostai uz daudz drošāko Kvarnholmenas salu. Te varēs apskatīt rūpīgi atjaunotas vecās celtnes un nocietinājumu paliekas no tā laika, kad Kalmara bija viena no nozīmīgākajām Zviedrijas pilsētām. Pēc tam dosimies uz Kalmāras muzeju ar tā bagātīgo artefaktu krājumu, bet ekskursijas noslēguma daļā apmeklēsim Kalmāras pili.

    (Ekskursijas ilgums ~ 3 stundas)

    N.B. Ekskursijas laikā paredzēts noiet ar kājām ~ 6 km

    Aizvērt aprakstu
    Malera stikla darbnīca
    Skatīties galeriju

    Ekskursija uz “Stikla karaļvalsti”

    29.04.2018 09:00 Izbraukšana no viesnīcas
    Cena: 90 EUR
    Cenā iekļauts: transports, angļu valodā runājoša gida pakalpojumi, ieeja Maleras un Kosta stikla ražošanas darbnīcās, pusdienas (ūdens, kafija/tēja iekļauta cenā)
    Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

    Otrās dienas ekskursiju veltīsim Smolandes stikla darināšanas reģionam, kurā pirmās darbnīcas, kurās ar rokām veidoja stikla priekšmetus, atvēra 1742. gadā. Divās stikla pūšanas darbnīcās varēsim izsekot, kā tiek darināti gan stikla ikdienas priekšmeti gan mākslas darbi no stikla. Vispirms dosimies uz Maleras stikla darbnīcu un veikalu, kurā atrodami slavenā zviedru mākslinieka Mata Johanssona veidotie stikla darinājumi. Dienas gaitā apmeklēsim arī Kosta stikla darbnīcu, kur atrodas viena no pasaulē pazīstamākajām stikla mākslas darbu izstādēm. Te mūsu acu priekšā tiks izgatavotas kristāla glāzes.

    (Ekskursijas ilgums ~ 9 stundas)

    Aizvērt aprakstu
    Karskronas galvenais laukums
    Skatīties galeriju

    Ekskursija uz Karlskronu

    30.04.2018 08:00 Izbraukšana no viesnīcas
    Cena: 80 EUR
    Cenā iekļauts: transports, angļu valodā runājoša gida pakalpojumi, ieeja Jūras muzejā, pusdienas (ūdens, kafija/tēja iekļauta cenā)
    Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

    Ekskursijas laikā apskatīsim Karlskronu – pilsētu, kura 1680. gadā tika uzbūvēta pēc Zviedrijas karaļa XI plāna – vispirms kā slēgta Zviedrijas jaunā jūras kara bāze. Militārās bāzes centrā ar laiku tika izveidota civilā daļa. Karlskronu raksturo lieliski saglabāta vēsturiskais centrs, brīnišķīgas baznīcas, plašs pilsētas galvenais laukums un lieliska pludmale. 

    Karlskronas Jūras muzejs ir viena no tūristu visvairāk apmeklētajām vietām. Pati muzeja 140 m garā ēka ir īsts arhitektūras meistardarbs, kas uzbūvēta virs ūdens. 

    (Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas) 

    Aizvērt aprakstu
    Ēlandes salas vējdzirnavas
    Skatīties galeriju

    Ekskursija uz Ēlandes salu

    01.05.2018 09:00 Izbraukšana no viesnīcas
    Cena: 80 EUR
    Cenā iekļauts: transports, angļu valodā runājoša gida pakalpojumi, pusdienas (ūdens, kafija/tēja iekļauta cenā)
    Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

    Pēdējās ceļojuma dienas ekskursijas laikā apmeklēsim Ēlandes salu, kas ir savienota ar Kalmāru ar vairāk nekā 6 km garu tiltu – vienu no garākajiem Eiropā. Ēlandes ainavai ir raksturīgas vējdzirnavas un tā vienlaikus ir arī pati saulainākā Zviedrijas vieta. Ēlandes sala ir populāra vieta vasaras atpūtai. Te atrodas ne tikai ievērības cienīgā Borgholmas pils, bet arī Zviedrijas karaļu vasaras rezidence Sollidena, kurā karaliskā ģimene pavada vasaras jau vairāku paaudžu garumā. 

    N.B. Tā kā daļa no objektiem vēl nav atvērti vasaras sezonai, tie būs apskatāmi tikai no ārpuses 

    (Ekskursijas ilgums ~ 9 stundas) 

    Aizvērt aprakstu
    Kalmāra

    Ekskursiju komplekts Kalmāra Maija svētkos

    Cena: 250 EUR
    Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

    Pakalpojums Ekskursiju komplekts ietver visu dienu ekskursijas.

    Izvēloties šo pakalpojumu, pirmās dienas Kalmāras pilsētas ekskursija DĀVANĀ!

    Rezervēšanas procedūrā atsevišķas ekskursijas atzīmēt NAV nepieciešams.

    Pakalpojums pieejams pirmajām 20 rezervācijām.

    Aizvērt aprakstu
Atpakaļ
Up