Pārlekt uz galveno saturu

Malaga nedēļas nogalē ar viesnīcu pilsētas centrā

04.12.2020
Rīga 06:45 - 10:30 Malaga
08.12.2020
Malaga 21:40 - 03:05 Rīga

Cena par tiešo lidojumu uz Malagu turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, uzkodas, bagāža (15 kg nododamā un 5 kg rokas)

Cena par tiešo lidojumu, transferu un četras naktis 3* viesnīcā Don Curro divvietīgā istabā ar brokastīm. Piemaksa par vienvietīgu istabu 170 EUR

Pirmā iemaksa 200€ !

 

Kurš gan neko nav dzirdējis par Costa del Sol jeb Saules krastu Spānijā – Vidusjūras piekrasti Andalūzijas dienvidos, kas pasaules klases kūrortu, nesteidzīgas atpūtas un saules cienītāju vidū ierindojas starp trīs labākajām, dalot šo godu ar Francijas Rivjēru un Floridas zeltainajām pludmalēm!

Pilnīgi viss – lieliskais klimats, kad saule spīd 300 dienas gadā un gaisa temperatūra pat „ziemas spelgonī „ nenoslīd zem + 15, vairāk nekā gadsimtu izkoptā tūrisma industrija, ērtā infrastruktūra, kosmopolītismā nepazaudētā Andalūzijas kultūras bagātība, - aicināt aicina vismaz reizi iegriezties Costa del Sol un apmeklēt arī šī reģiona galvaspilsētu Malagu.

 • Vēsture
  Malagu dibināja feniķieši jau 8 gs. pirms Kristus, dodot tai Malakas vārdu.
  Pirmā gadu tūkstoša sākumā- Romas impērijas laikā – Malaga pelnīti ieņēma nozīmīgas ostas pilsētas lomu. Pēc impērijas sabrukuma trīs gadsimtus šajā teritorijā saimniekoja vestgoti, bet 711. gadā, tāpat kā visā Ibērijas pussalā, Malagā sākās arābu laiki. Septiņu gadsimtu laikā Malaga nostiprināja savas pozīcijas ne tikai kā viena no lielākajām Vidusjūras ostām, bet arī kā zīda un citu eksportēšanai noderīgu preču ražošanas centrs.
  Kad 15. gadsimtā notika arābu padzīšana no Ibērijas pussalas, Malagas aplenkums 1487. gadā bija viens no visilgākajiem šīs cīņas vēsturē.
  16. gadsimtā reģionu un tai skaitā Malagu raksturoja ne vien ekonomiska lejupslīde, bet arī epidēmijas, dabas katastrofas un neražas gadi.
  Divus gadsimtus vēlāk svešzemju tirgotāju rosības uzsākšana sāka iezīmēt labo laiku atgriešanos Malagā. Tā kļuva par galveno plašas apkārtnes lauksaimniecības eksportpreču – vīna un rozīņu iekraušanas ostu, kas arī koncentrēja pilsētā nopelnīto bagātību. 18. gadsimtā beidzot tika atrisināta hroniskā pilsētas problēma – ūdens apgāde, jo tika uzcelts San Telmo akvedukts ( lielākais infrastruktūras projekts tā laika Spānijā).
  Malagas un apkārtējā reģiona uzplaukumu pārtrauca ekonomiskā krīze 19. gadsimta nogalē, kuras rezultātā panīka rūpniecība un lauksaimniecība. Uz biznesu orientētā vidusšķira ātri izlēma izmantot Andalūzijas izdevīgos klimatiskos apstākļus, brīnišķīgās ainavas, kultūras un arhitektūras bagātības, lai pavērtu plašas durvis tūrismam, kas mūsdienās veido Malagas un Spānijas Vidusjūras piekrastes turības pamatu.

  Kas jāapskata
  Malagas, tāpat kā visas Andalūzijas kultūra ir bagātīgs kristīgās pasaules un arābu mākslas mistrojums.
  Arhitektūras senākais paraugs pilsētā ir romiešu teātra drupas ( 1. gadsimts ). No mauru mākslas iespaidu atstāj Alkasaba – arābu karaļu uzceltā pils - cietoksnis un Hibralfaro – cietoksnis, kas reizē pilda arī bākas funkciju.
  Vecpilsētā galvenais apskates objekts ir katedrāle, kas iesaukta par La – Mankitu jeb dāmu vienroci. 16. gadsimtā Andalūzijas renesanses stilā celtais Malagas galvenais dievnams palicis tikai ar vienu torni, jo otrais tā arī nekad netika uzcelts naudas trūkuma dēļ.
  Malaga ir slavena ar saviem muzejiem – to šeit ir vairāk nekā 40. Ievērojamākais, protams, ir pasaulslavenā kubista Pablo Pikaso muzejs ar tajā ietilpstošo, apmēram 150 dažādos daiļrades periodos radīto darbu rotāto galeriju un māju, kurā mākslinieks dzimis.
  Mākslas cienītājiem jāapmeklē arī Karmenas Tissenas muzejs, kura kolekcijā plaši pārstāvēta 19. un 20. gadsimtu spāņu glezniecība.
  Un vēl – Malagā atrodas pati mazākā baznīca pasaulē – Santa Isabel de Hungria ( nepilni 2m2 ).
  Taču nemaz nav laiks jāpavada tikai Malagas saules pielietajos bulvāros, ēnainajās vecpilsētas ieliņās, subtropu augiem greznotajos parkos un Costa del Sol pludmaļu zeltainajās smiltīs – Malaga ir lielisks izejas punkts slavenāko Andalūzijas pilsētu apmeklējumam.

  Kordova
  Andalūzijas pilsēta Spānijas dienvidos un tāda paša nosaukuma provinces galvaspilsēta Kordova bija Romas provinces kodols gan republikas, gan impērijas laikos. Vēlāk tā kļuva par arābu kalifāta galvaspilsētu un 10./11 gs. – par vienu no pasaules apdzīvotākajām pilsētām, kultūras, finanšu, politisko un ekonomisko centru.
  Pēdējā kalifa valdīšanas laikā 13. gs sākumā pilsēta sāka panīkt un arī tad, kad tā pārgāja kristiešu rokās ( 1236.), tās lejupslīde turpinājās līdz pat 20. gs. sākumam. Kordovai ir otrā lielākā Vecpilsēta Eiropā un lielākā pilsētas teritorija pasaulē, kas ietverta UNESCO pasaules vēstures mantojuma sarakstā.
  Pilsētas vizītkarte un simbols ir Kordovas Lielā mošeja- katedrāle. Ap mūsu ēras 600 gadu tās vietā bija vestgotu kristiešu Sv. Vinsenta baznīca. Pēc arābu iebrukuma kādu laiku baznīca tika dalīta starp kristiešiem un arābiem, kuri vēlāk atpirka kristiešu pusi. 784 gadā tā, pilnīgi pārveidota mauru tradīcijās, sāka darboties kā kalifāta galvenais dievnams. Trīs gadsimtu laikā dievnams piedzīvoja dažādus arhitektoniskus pārveidojumus, tomēr acīmredzama ir tā līdzība ar Damaskas Lielo mošeju.
  Kordovas mošeja ir slavena ar 856 kolonām, kas atbalsta gigantiskas dubultarkas lūgšanu zālē, bagātīgi zeltītām lūgšanu nišām, arkādēm rotātu iekšpagalmu, minaretiem, mozaīkām, krāsaina stikla logiem un ziliem dakstiņiem klātu domu, kas izgreznots ar zvaigznēm.
  Pēc tam, kad pilsētu atguva Ferdinanda III karaspēks, mošeja tika pārveidota par kristiešu katedrāli, izmainot daudzas musulmaņu dievnamu arhitektūrai raksturīgās pazīmes. Kristīgās kultūras raksturīgie atribūti baznīcai tika pievienoti līdz pat 18. gs, kas, iespējams, paglāba to no izpostīšanas Lielās inkvizīcijas periodā.

  Granada
  Granadas provinces galvaspilsēta Andalūzijā atrodas Sierra Nevada kalnu grēdas piekājē, trīs Spānijas upju sateces vietā.
  Mūsdienās pilsēta pazīstama, kā vieta, kur atrodas viena no prestižākajām valsts universitātēm. Taču Spānijas apceļotājiem pilsēta tiek ierindota kategorijā – jāapskata!, jo šeit atrodas Alhambra – mauru citadele un pils- viens no ievērojamākiem arābu kultūras mantojumiem Spānijā.
  Pēc ibēru – ķeltu ciltīm, Granadas teritorijā saimniekoja grieķu kolonija, tad Rietumu Romas impērija, vestgoti, Austrumu Romas impērija, līdz 711. gadā ar ebreju kopienas palīdzību pilsētu iekaroja arābi.
  Piecus gadsimtus Granadu pārvaldīja dažādu arābu dzimtu pārstāvji, līdz 1228. gadā Ibn-al-Ahmars iesāka Nasridu valdīšanu, kas kļuva par visilgāk valdošo dinastiju Ibērijas pussalā. 1238. gadā, pasludinot sevi par Kastīlijas Ferdinanda II vasaļvalsti, Granadas emirāts spēja pastāvēt līdz pat 1492. gadam, kad beidzot nonāca kristiešu rokās. Granadas emirāta krišanas rezultāts bija ne vien 800 gadus ilgušās mauru civilizācijas noslēgums Eiropā, bet arī brīdis, kad Spānija sāka veidoties par koloniālu impēriju.
  Kaut arī lielākā daļa arābu kultūras liecību tika iznīcinātas, tās mantojuma pamats – Alhambra – 14.gs. arābu pils un cietokšņa komplekss ar pasakainu rožu, apelsīnu koku un miršu dārzu apkārt tai Asabikas kalna virsotnē un Generalife – Nasridu emīru vasaras pils ar vislabāk saglabāto viduslaiku persiešu stila dārzu pasaulē - sajūsmina apbrīnotāju miljonus arī mūsdienās.

  Ronda
  Ronda ir mazpilsēta Malagas provincē, kas līdzīgi citām Spānijas dienvidu pilsētām piedzīvojusi visas to vēstures lappuses.
  Pilsētas statusu ieguvusi no Jūlija Cēzara, Ronda atšķiras no pārējām ar savu satriecošo atrašanās vietu Serrania de Ronda kalnu grēdas vidū, 120 metru dziļas un 70 m platas aizas malā.
  Viens no izcilākajiem vācu valodā rakstošajiem 20. gs. dzejniekiem R.M. Rilke izteicies, ka nekas visā Spānijā nav tik pārsteidzošs kā šā mežonīgā pilsēta.
  Uz Rondu vērts doties, kaut vai lai tikai šķērsotu kādu no slavenajiem, elpu aizraujošajiem tiltiem pāri aizai, kas dala pilsētu uz pusēm.
  Bet ne tikai Rondas trīs tilti ir apskates vērti. Rondā atrodas Spānijas vecākā vēršu cīņas arēna Plaza de toros de Ronda, kura 1784.gadā pilnībā tika uzbūvēta no akmens. Tieši Rondā 18. gadsimtā matadors pirmo reizi nokāpa no sargājošās zirga muguras, lai nostātos aci pret aci ar satrakoto vērsi. Katru gadu septembrī šeit notiek Feria Goyesca, kad matadori uz cīņu mazajā akmens arēnā ierodas tērpušies krāšņā apģērbā, kas veidots balstoties uz Goijas skicēm.
  Rondā jāapskata ne tikai vēršu cīņu arēna, bet arī elegantās 16. gs ēkas Vecpilsētas centrā, no kurām ievērojamākā ir Casa de Don Bosco, vai rotaļlietai līdzīgais baznīcas Santa Maria de Mayor zvanu tornis.
   

  Seviļa 

  Viena no skaistākajām Eiropas pilsētām, kur nelielā teritorijā atrodama viduslaiku arhitektūras un mākslas kvintesense. Ceturtā lielākā Spānijas pilsēta, kas ir visas Andalūzijas un arī Seviļas provinces galvaspilsēta, jau ir vairāk nekā 2000 gadu veca. Tās vecpilsētā spilgti saglabājušās piecus gadsimtus ilgušās arābu kultūras liecības, kas organiski saplūdušas ar gotikas, baroka un renesanses mākslas šedevriem. Galvenais apskates objekti te ir Katedrāle – lielākais gotiskais dievnams pasaulē, kas uzbūvēts uz senas arābu mošejas pamatiem. Altārglezna ir 18 m augsta un atspoguļo Jaunās un Vecās derības ainas. Katedrālē atrodas arī vairāk nekā tūkstoš skulptūru, pieci tūkstoši gleznu, astoņdesmit flāmu vitrāžu logu un sarkofāgs ar K. Kolumba mirstīgajām atliekām. Otrs UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā ierakstītais objekts bez Katedrāles ir Alkazars – piļu komplekss, kas tūkstoš gadu garumā kalpoja par Seviļas karaļu mājvietu. Lai arī piļu arhitektūru veido arābu un kristiešu skaistuma izpratnes simbioze, mauru stils te ņēmis redzamu pārsvaru un krāšņās flīzes, sarežģītie metālkalumi un padzisušie korāna teksti uz sienām, liekas tikpat burvīgi kā krāšņie dārzi ar vienmēr ziedošu augu grupām, klusi urdzošām strūklakām un dzīvžogu labirintiem.
 • Ceļojums piemērots: visiem, kam patīk senas, tipiskas Andalūzijas pilsētas ar bagātu vēsturisko mantojumu, kā arī lieliskas pludmales Vidusjūras krastā ar garām promenādēm, pa kurām pastaigājoties, var baudīt vēlīnas atvasaras siltumu

  Lidojumu izpilda aviokompānija SmartLynx Airlines ar Airbus A320 tipa lidmašīnu.
  Lidojuma ilgums:
  Rīga - Malaga: 4h 45 min
  Malaga - Rīga: 4h 25 min

  Atļautais bagāžas apjoms : 5 kg rokas bagāža + 15 kg reģistrētā bagāža

  Gaisa temperatūra: ap 15 C dienā, ap 10 C naktī
  Ūdens temperatūra: ap 17 C
  Laikapstākļi: īslaicīga lietus iespējamība 25%

  Laika starpība ar Latviju: 1 stunda
  Valūta: EUR

 • Skatīties galeriju

  Hotel Don Curro 3* ar brokastīm

  8.4 /10
  Check-in: 14:00
  Check-out: 12:00

  3*** viesnīca Don Curro atrodas ideālā vietā – pašā Malagas centrā, 5 min. gājiena attālumā no Pikaso muzeja un katedrāles, kā arī 10 min. gājiena attālumā no pilsētas pludmales. Blakus atrodas virkne ostas restorānu un Atarazanas tirgus. 

  Viesnīca piedāvā mūsdienīgi mēbelētas istabas ar gaisa kondicionieri un apkuri, TV ar starptautiskiem kanāliem, bezmaksas WI-FI, seifu, fēnu un minibāru. 
  Viesnīcas restorānā var nobaudīt ne tikai bagātīgas brokastis, bet arī pusdienas un vakariņas Vidusjūras stilā. Dzērienus piedāvā viesnīcas bārā. 

  Viesnīcai ir bingo zāle, atpūtas telpa un terase. Reģistratūras darbinieki palīdzēs noīrēt automašīnu. Viesnīcas automašīnu stāvvieta ir par papildus samaksu. 

 • Malaga
  Skatīties galeriju

  Malagas pilsētas ekskursija

  04.12.2020 12:00 no viesnīcas
  Cena: 35 EUR
  Cenā iekļauts: angļu valodā runājoša vietējā gida pakalpojumi un ieejas maksa Malagas katedrālē
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Pirmās dienas ekskursijā dosimies ar kājām, lai apskatītu Malagas interesantākos vēsturiskos un mūsdienās radītos objektus. Tās laikā gids mums pastāstīs par pilsētas rašanos un tās spilgto vēsturi.
  Ekskursijas laikā tostarp apmeklēsim Calle Larios – vienu no pašām elegantākajām un pazīstamākajām iepirkšanās ielām Spānijā. Apskatīsim Činitas pasāžu –bohēmisku pilsētas centra stūrīti. Dosimies uz Konstitūcijas laukumu un Malagas katedrāli, ko vietējie dēvē par vienroci.
  Pēc ekskursijas kājām atgriezīsimies viesnīcā.

  Ekskursijas ilgums ~3-4 stundas

  Aizvērt aprakstu
  Tiešais reiss uz Malagu ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Ekskursija uz Gibraltāru

  05.12.2020 08:00 no viesnīcas
  Cena: 95 EUR
  Cenā iekļauts: autobuss, krieviski runājošs pavadošais gids, angliski runājošs vietējais gids un pusdienas (ūdens un vīns iekļauts)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Pilnas dienas ekskursijas laikā dosimies uz Gibraltāru, pa ceļam vērojot Āfrikas krastus, kas paveras otrpus šaurumam. Galamērķī apmeklēsim Gibraltāra klinti – vistālāko Gibraltāra dienvidu punktu un tās dabas rezervātu, kur mitinās magoti –Gibraltāra pērtiķi. Apskatīsim Sv. Miķeļa alas, kas ir vienas no skaistākajām Eiropā un ar lielisku akustiku, kas piemērota dažādu koncertu un citu pasākumu norisei. Ekskursijas noslēgumā pilsētas centrā tiks dots brīvs laiks.

  Ekskursijas ilgums ~11 stundas

  Svarīgi! Līdzi jāņem pases!

  Aizvērt aprakstu
  Seviļa Seville Malaga

  Ekskursija uz Seviļu

  06.12.2020 08:00 no viesnīcas
  Cena: 100 EUR
  Cenā iekļauts: transports, pavadošā krieviski runājošā gida un vietējā angliski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa un austiņas Seviļas katedrālē un Giraldas tornī, pusdienas (ūdens un vīns iekļauts)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu
  Pilnas dienas ekskursijas laikā apskatīsim daļu no pašām pazīstamākajām Seviļas vietām – UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā ierakstīto katedrāli, Spānijas laukumu ar lielo parku, kurā notika 1929. gada Ibērijas-Amerikas izstāde, kā arī Santa Cruz kvartālu, kur sensenos laikos mitinājās ebreji, bet, kas mūsdienās ir kļuvis par vienu no skaistākajiem un tipiskākajiem Seviļas vecpilsētas kvartāliem.
  Uzzināsim vairāk par pilsētas universitāti, veco tabakas fabriku, San Telmo pili, Zelta tiltu un citām nozīmīgakajām vietām.
   
  Ekskursijas ilgums ~ 11-12 stundas, kopējais garums 342 km

   

  Aizvērt aprakstu
  Kordova mošeja Malaga Kordova
  Skatīties galeriju

  Ekskursija uz Kordovu

  07.12.2020 09:00 no viesnīcas
  Cena: 85 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida un vietējā angliski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Lielajā mošejā, pusdienas( vīns un ūdens iekļauts)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ekskursijas laikā apmeklēsim vienu no ievērojamākajiem kultūras, ekonomikas un politiskajiem centriem Eiropā 10./11. gs. – Kordovu. Kordovā apskatīsim otru lielāko Vecpilsētu mūsu kontinentā un lielāko pilsētas teritoriju pasaulē, kas iekļauta UNESCO pasaules vēstures mantojuma sarakstā. Ekskursija ietvers: Kordovas Lielo mošeju-katedrāli, Ēbreju kvartālu, Andalūzijas vienīgo ēbreju sinagogu kā arī vecpilsētas šaurās, rosības pilnās ieliņas. Tiks dots arī brīvs laiks.

  Ekskursijas ilgums ~11 stundas, kopējais garums 316 km

  Aizvērt aprakstu
  Ronda
  Skatīties galeriju

  Ekskursija uz Rondu

  08.12.2020 09:00 no viesnīcas
  Cena: 75 EUR
  Cenā iekļauts: transports, pavadošā krieviski runājošā gida un vietējā angliski runājošā gida pakalpojumi, ieejas biļetes Rondas vēršu cīņas arēnā un Džona Bosko pilī, pusdienas (ūdens un vīns iekļauts)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ekskursijas laikā dosimies uz Rondu – pilsētu Malagas provincē, kas lepojas ar savu atrašanās vietu Serrania de Ronda kalnu grēdas vidū, stāvas aizas abās malās.
  Šeit apmeklēsim Spānijas vecāko vēršu cīņas arēnu Plaza de torros de Ronda, vēršu cīņas muzeju kā arī apskatīsim brīnišķīgo vecpilsētu ar baznīcu, kas būvēta uz senas mošejas pamatiem un Džona Bosko pili – nelielu 20. gs. sākumā būvētu ēku modernisma stilā ar brīnišķīgu arābu stilā dekorētu patio, vietējās keramikas paraugiem pils iekšējā apdarē un riekstkoka mēbelēm. Pili apjož dārzs, no kura paveras neaizmirstams skats uz plašu apkārtni.

  Pēc pusdienām tiks dots brīvais laiks.


  Ekskursijas ilgums ~10 stundas, kopējais ceļš ~200 km

   

   

  Aizvērt aprakstu
 •  

  Informācija par ceļojumu un piedāvātajām ekskursijām ērtā formātā.  Viegli izprintēt vai nosūtīt draugiem!

 • Atsākoties starptautiskajiem lidojumiem, aktuāli ir jautājumi par drošību lidostā, lidojuma laikā un galamērķī. Tā kā pirmie rudens reisi nav aiz kalniem, FlyMeAway komanda ir apkopojusi aktuālo informāciju par dažādiem drošības pasākumiem, kas jāievēro lidostā un lidojuma laikā, ar mērķi informēt savus ceļotājus un mazināt COVID-19 izplatības risku. Informācija bloga sadaļā tiks regulāri papildināta un atjaunota, lai mēs visi būtu zinoši un varētu justies droši  savā izsapņotajā FlyMeAway gada nogales  galamērķī.

  Klikšķini šeit - Ceļosim droši, būsim informēti!

  Ceļosim droši, būsim infromēti!

Atpakaļ
Up