Pārlekt uz galveno saturu

Marakešas krāsas un garšas valsts svētkos ar Opera Plaza 4* viesnīcu

15.11.2018
Rīga 06.00 - 09.30 Marakeša
19.11.2018
Marakeša 17.00 - 23.59 Rīga

Cena par tiešo lidojumu uz Marakešu turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, siltā ēdināšana, bagāža (15 kg nododamā un 6 kg rokas)

Cena par tiešo lidojumu, transferu un 4 naktis 4* viesnīcā Opera Plaza Hotel divvietīgā istabā ar brokastīm. Piemaksa par vienvietīgu istabu 110 EUR

Pirmā iemaksa TIKAI 140€ ! Viesnīcā twin numuri (ar divām atsevišķām gultām) vairs nav pieejami!

 

No Atlasa kalnu sniegotajām virsotnēm līdz Atlantijas okeāna varenajiem viļņiem, no Vidusjūras piekrastes baltajām pludmalēm līdz Sahāras tuksneša nebeidzamajai vientulībai – tā ir Maroka- valsts Ziemeļāfrikā, Rietumu civilizācijas vārti Melnajā kontinentā. Dabas daudzveidība un mainība četros gadalaikos, berberu, arābu, spāņu un francūžu kultūras mistrojums, vietējo iedzīvotāju viesmīlība un milzumdaudz iespēju pavadīt savu brīvo laiku katru jaunu atgriešanās reizi citādāk.

 •  

  Maroka atrodas Āfrikas kontinenta ziemeļos un no Eiropas kontinenta to atdala Vidusjūru un Atlantijas okeānu savienojošais Gibraltāra šaurums jeb nieka 14,3 km. Austrumos valsts robežojas ar Alžīriju, dienvidos ar Rietumsahāru, kas faktiski atrodas Marokas kontrolē, jeb precīzāk sakot, Mauritāniju, kas plešas vēl tālāk uz dienvidiem, un ziemeļos ar Spānijas teritoriālajiem ūdeņiem un trīs tās anklāviem (Seutu, Melillu un Penon de Velez de la Gomera). Liela daļa no Marokas ir klāta kalnu grēdām – Atlasa kalni atrodas valsts centrālajā daļā, bet Rifa kalnu grēda sargā no aukstajiem ziemeļu vējiem netālu no Vidusjūras piekrastes.

  446,550 km2 dzīvo apmēram 33 miljoni iedzīvotāju, kuri lielākoties izvēlējušies maiga klimata svētītos valsts ziemeļu un ziemeļrietumu rajonus. Marokas galvaspilsēta ir Rabata, bet lielākās pilsētas ir osta Kasablanka, ko pazīstam pēc 1942. gadā uzņemtās tāda paša nosaukuma filmas, Marakeša, Tanžīra, Fēsa, Agadira un citas. Valsts pamatiedzīvotāji ir berberi, kas izsenis nodarbojās ar lauksaimniecību un tirdzniecības sakaru uzturēšanu starp Ziemeļāfriku un kontinenta vidieni.

  7. gadsimtā, šķērsojot Tuvos austrumus un Ziemeļāfriku, berberu apdzīvotajās teritorijās iebruka arābi, līdzi atnesot savu kultūru, valodu un pavisam jaunu ticību – islāmu, kas līdz mūsdienām ir valdošā reliģija Marokā. Taču islāms saglabājis savu nelokāmību vien attālākajos ciematos un mazpilsētās. Tūristu vairāk apmeklētajās pilsētās, kā arī Atlantijas okeāna un Vidusjūras kūrortos, vietējie iedzīvotāji ir vairāk atvērti visam jaunajam un par islāmticībā balstīto dzīves veidu liecina vien muedzina aicinājumi uz lūgšanu, kas, neierasti rietumnieka ausīm, vairākas reizes dienā atskan no tuvēja minareta, veikali bez ierastajiem alkohola pārpilniem plauktiem un sievietes, kuras, slēpjot gandrīz katru kvadrātcentimetru no baltās ādas, ar nodurtām acīm pazib ielās.

  Vēsture

  Pirmie Marokas teritorijas iedzīvotāji bija Tuvo austrumu klejotāji, liecības par kuru dzīves veidu atrodamas arheoloģiskajos izrakumos un datētas jau ar Paleolīta laikiem. Berberi jeb ne-arābi, kā pamatiedzīvotājus sauca arābi, bija sadalījušies trīs galvenajās ciltīs – Sanhaja, Masmoda un Zenata un no tām nāca Marokas valdošās dinastijas. 12 gs. pirms m.ē. feniķieši izveidoja tirdzniecības vietas Āfrikas ziemeļu piekrastē, bet tā kā viņu galvenie nodarbošanās veidi bija saistīti ar jūru, nostiprināšanās Marokas iekšzemē viņus neinteresēja. Līdz ar Kartāgas uzplaukumu, tirdzniecības apmetnes kļuva par plaukstošam pilsētām un berberu zināšanas tika papildinātas ar tādiem jauninājumiem ka zivju sālīšana ilgstošai uzglabāšanai, kviešu sēšanas un vīnogu audzēšanas uzsākšana.

  Kad romieši ieņēma Kartāgu, tie devās tālāk berberu teritorijās, kas kļuva Romas Impērijas sastāvdaļa. Turpmākie 400 gadi pēc Impērijas sabrukuma veidoja tā saucamo Tumšo periodu, par ko vēstures annālēs ir ļoti maz ziņu.

  M.ē. 7 gadsimtā ziemeļāfrikā ieradās arābi, kuri par galveno savu uzdevumu uzskatīja vietējo iedzīvotāju pievēršanu islama ticībai. Apmēram divu gadsimtu laikā, kamēr Marokā valdīja Ummajedu dinastijas pārstāvji no Damaskas, šis process noslēdzās 788. gada ar pirmās islāmiskās valsts izveidošanu. 9. gadsimta sākumā tika nodibināta Fēsas pilsēta. Fēsas uzplaukumā un kļūšanā par Marokas garīgo un intelektuālo centru lielu ieguldījumu deva vairāki simti izglītotu arābu ģimeņu ierašanās, kurus no Kordovas emirāta bija padzinuši Ibērijas pussalu arābiem atkarojošie kristieši. Nākamā dinastija, kas valdīja Marokā un arī lielā daļā Dienvidspānijas, bija Almoravidi no Marokas tuksnešainās dienviddaļas. Viņu valdīšanas laikā Maroka uzplauka gan intelektuāli gan ekonomiski. Tika nodibināta Marrakešas pilsēta, kura kluva par reģiona galvaspilsētu. Viena pēc otras trīs galveno berberu cilšu pārstāvji veidoja valdošās dinastijas Marokā, tomēr valsts teritorija arī citu zemju iekarotājiem likās pietiekami „gards kumoss”. 14. -16. gadsimtam gandrīz visu Marokas rietumu piekrasti bija iekarojuši portugāļi, 1912. gadā kontroli pār valsti pārņēma francūži, atstājot spāņiem ziemeļu piekrasti pie Vidusjūras. Vien 1955. gadā trimdā izsūtītajam Marokas karalim atļāva atgriezties un 1956. gadā valsts atguva pilnīgu neatkarību. Pašreizējais Marokas karalis Muhameds VI Maroku ir pārvērtis par vienu no attīstītākajām, rietumu pasaules uzskatiem un vērtībam tuvākajām Āfrikas valstīm.

  Ekonomika

  Marokas ekonomika attīstās diezgan vienmērīgi un pēdējos desmit gados pieaugums ir apmēram 4% gadā. Pakalpojumu sektors dod lielāko daļu no IKP, bet pārējo veido fosfātu ieguve ( 3. lielākā pasaulē), lauksaimniecība, kas nodarbina gandrīz 40% iedzīvotāju un ir, trešās pasaules valstīm raksturīgi, atkarīga no laikapstākļiem un tūrisms. Pēdējam Marokas valdība pievērsusi lielu uzmanību, un par savu uzdevumu izvirzījusi iekļaut Maroku pasaules tūrisma labāko galamērķu divdesmitniekā. Plašās reklāmas kampaņās Maroka tiek piedāvāta kā lēta, samērā droša, eksotiska valsts ar maigu klimatu un visdažādākam atpūtas iespējām, ko piedāvā daba, bagātu kultūru un vēsturi, lieliskām pludmalēm, senām vecpilsētām un deviņiem apskates objektiem, kas ievietoti UNESCO pasulvēsturiskā mantojuma sarakstā.

  Kas jāredz

  Marakeša

  Marakeša ir ceturtā lielākā Marokas pilsēta pēc Kasablankas, Fēsas un Rabatas un atrodas sniegiem klāto Atlasa kalnu piekājē valsts centrālajā daļā. Marakeša ir viena no četrām Marokas impērijas pilsētām, kas bija valsts galvaspilsēta vairāku gadsimtu garumā, kad valdīja varenās Almoravidu, Almohadu un Saadi dinastijas. Tā tiek uzskatīta par valsts simbolu un Marakešas apskate ir obligāts priekšnoteikums, lai varētu teikt, ka esat apmeklējis Maroku. Pilsēta ir sadalīta divās atsevišķās daļās: tūristu galvenais apskates objekts – Medina jeb vecpilsēta un Gueliz jeb Ville Nouvelle – jaunā, mūsdienīgā pilsētas daļa.

  Medina ar šaurajām ieliņām, kur liekas, ka gadsimti apstājušies, vilina ceļotāju garām preču pārpilniem veikaliņiem, kuros var nopirkt tiešām jebko, nedaudz apstājoties pie daudzkrāsainajiem berberu paklājiem, ieelpojot svaigi uzlietas piparmētru tējas saldi rūgto smaržu, jeb varbūt tas bija vīraks, ieklausoties pareģu murmināšanā, apmetot drošu līkumu čūsku dīdītājiem nonākt galvenajā pilsētas laukumā Djemaa El-Fna, kas pēc saulrieta pārvēršas par vietu, kas, iespējams, minēta 1001 nakts pasakās. Eksotiski aromāti, maģiska mūzika, rietumniekam neierastas izklaides – viss šeit ir pieejams.

  Laukuma dienvidu stūrī atrodas ieeja vēl vienā no Medinas rajoniem – Kasbah (citadelē), kurā izvietojusies Karaļa pils, El- Badi pils un vecie saadi kapi. Kasbahā atrodami veikali, tirgus laukumi, restorāni un riadi – plašas bagāto marokāņu mājas ar iekšpagalmu, kas nereti lepojas ar nelielu dārzu, strūklaku un putnu dziesmām.

  Atlasa kalni

  Kalnu grēda, kas apmēram 2,500 km garumā stiepjas cauri trīs Āfrikas valstīm – Marokai, Alžīrijai un Tunisijai. Tiek iedalīti Augstajos Atlasa kalnos, Vidusatlasa kalnos un Anti Atlasa kalnos. Visiespaidīgākais ir Augstais Atlass, ar Ziemeļāfrikas augstāko virsotni – Tubkalu (4165 m). Ziemā Atlasa kalnus klāj sniegs un te iespējams pavadīt laiku arī kādā no kalnu slēpošanas kūrortiem. Atlasa kalniem ir liela nozīme Marokas klimatisko apstākļu regulēšanā, jo to dienvidu nogāzes pakāpeniski pāriet Sahāras tuksneša neauglīgajās smiltīs. Savukārt, ielejas, kas plešas uz ziemeļiem ir aizsargātas no tuksneša svelmainās dvašas vasarā. Kalnu ciematos mitinās Marokas pamatiedzīvotāji – berberi, kuri saglabājuši savu gadsimtiem seno dzīves veidu, tradīcijas un kultūru. To vērts aplūkot līdz ar lieliskām kalnu, ieleju un kanjonu ainavām. Un vēl – Atlasa kalni ir piemēroti arī kalnu kāpšanas iesācējiem.

  Agafejas tuksnesis

  Apmēram 40 min. brauciena attālumā uz rietumiem no Marakešas, kur pilsētas rosīgo dzīvi sāk nomainīt nelieli berberu ciemati, plešas Agafejas tuksnesis ar Atlasu kalnu grēdu fonā. Tas nav līdzīgs Sahāras vienmuļajam smilšu klaidam, bet drīzāk ir neauglīgs un tuksnešains plato, kura akmeņainie pakalni iekrāsoti maigos pasteļtoņos – ne velti tuksneša nosaukums sasaucas ar berberu vārdu “piens”. Ja vasarā gaisa temperatūra pakāpjas līdz +45C, tad ziemas naktīs te ir tikai nieka +12C. Ūdens trūkums piespieda vietējos ciematus pamest šo mēness ainavai līdzīgo vietu un tagad te ierodas tie, kuri mēro ceļu uz Atlasa kalniem, vēlas izmest līkumu kamieļa mugurā, ilgojas pēc vientulības vai arī neticami spoži zvaigžņotas debess, kādu var redzēt tikai naktī, ko pavada tuksnesī.

  Essaouira

  Ja izrunāsiet šīs ostas pilsētas vārdu arābu manierē, izelpojot lēni un gari Es-sweera, tad tas atbildīs Atlantijas okeāna brīzei, kas visu gadu liec araukāriju zarus līdz pat zemei, un liekas, piepilda jebkuru ielu, laukumu un vēsturiskos nocietinājumus ar piekrastes smalkajām smiltīm.

  Essaoira ir pavisam cita Maroka - reiz tā bija populāra hippiju pulcēšanās vieta, bet UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā iekļautās medinas dēļ, kļuvusi par vietu, ko apmeklēt vēlas jebkurš šīs valsts apceļotājs.

  Jau 5. gs. PK pilsēta izveidojās kā rosīgs tirdzniecības un ostas mezgls. Mūsdienās apskatāmie nocietinājumi tika radīti sultāna Muhameda III laikā 18. gadsimtā, kurš vēlējās Essaouiru pretstatīt dumpīgajai Agadirai, kā arī iekļaut pilsētas arhitektūrā nedaudz no Eiropas vaibstiem. Pilsētā jūtama portugāļu, berberu, ēbreju, francūžu un holandiešu ietekme – gan ar sienu apjoztajā vecpilsētā, gan elegantajos skvēros gan baltajās māju sienās.

  Sērfingotāju un kaitistu paradīze, ikgadējā Gnaoua Pasaules mūzikas festivāla mājvieta, “Ottello” kaisību un “Troņu spēļu” darbības lauks, vieta, par kuru domāja Džimijs Hendrikss, rakstot dziesmu “Smilšu pilis”, pilsēta ar īpašu, māksliniecisku auru – tā patiks visiem.

  Ourika upes ieleja

  Ourika upe sākas Augstajos Atlasa kalnos un atrodas pavisam netālu no Marakešas. Ielejā vietums izvietojušies berberu ciemati, kuri jau februārī ietinas ziedošu mandeļkoku un ķiršu ziedu plīvurī. Pārējos gadalaikos krāsainus triepienus ainavā ienes vēdināties izkārtie raibie, berberu austie paklāji.

  Lieliskas kalnu ainavas, pirmatnēja vide ar endēmiskiem augiem un reti sastopamajiem Berberu makaki pērtiķiem, virvju tilti un ūdenskritumi – ieleja ir vēsa atpūtas vieta pēc tuksnešu un pilsētu laukumu elpu aizcērtošās svelmes.

  Ouarzazate un Ait Benhaddou

  Ouarzazate ir āda paša nosaukuma provinces galvaspilsēta Marokas centrālās daļas dienvidos. Tā atrodas Augsto Atlasa kalnu grēdas dienvidos un uz dienvidiem no pilsētas plešas tuksnesis. Ouarzazate ir pazīstams marokāņu brīvdienu ceļojumu galamērķis. To, arābiem raksturīgās arhitektūras dēļ, iemīļojušas virkne filmu studijas - “Arābijas Lavrencs”, “Kristus pēdējā kārdināšana”, “Mūmija”, “Leģionārs”, “Hanna”, “Kalniem ir acis” ir tikai daļa no šeit uzņemtajām filmām. Ouarzazetes rietumos atrodas nocietinātais ciemats Ait Benhaddou, kas izvietojies uz senā karavānu ceļa starp Sahāras tuksnesi un Marakešu un iekļauts UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā.

  Sahāras tuksnesis

  Marokas teritorijā iesniedzas pasaulē karstākais un lielākais smilšu tuksnesis – Sahāra. Šeit ceļotāju sagaida ekstrēmas temperatūras maiņas 24 stundu laikā, smilšu vētras, simtiem kilometru hamadas –neauglīga klinšu plato, ceļojošas kāpas un palmu apēnotas oāzes. Bet te var arī ieelpot vistīrāko gaisu, redzēt neticami daudz un spožu zvaigžņu un sagaidīt visbrīnišķīgākos saullēktus.

  Kaut kas tik maģiski eksotisks ir visā šajā pirmatnējā un mūsdienīgā mistrojumā, ka pat īss ieskats Marokas dabas, kultūras un tradīciju daudzveidībā kā saldi rūgtens vīraks vilinās atgriezties un izbaudīt pavisam kaut ko citu.... Sulīgi, krāšņi, un mazliet eiropieša prātam neaptverami – tā ir Maroka!

 •  

  Ceļojums piemērots: visiem, kam patīk eksotiskas vietas un atšķirīgas kultūras cilvēki, patīkami silts klimats laikā, kad Eiropā jau vēls rudens

  Gaisa temperatūra: 18-20 C dienā, 8 -12 C naktī

  Laikapstākļi: lietus iespējamība 20%

  Laika starpība ar Latviju: 2 stundas

  Ieteicams:

  * rūpīgi uzraudzīt savas somiņas un naudas makus

  * dzeršanai izmantot veikalos pirktu ūdeni

  * neiegādāties ēdienu no ielu tirgotājiem. Ja tomēr tas izdarīts, bagātīgi aplaistīt to ar citrona sulu

  * sievietēm valkāt arābu kultūrai atbilstošu apģērbu ( nevilkt īsbikses vai mini garuma tērpus, kā arī tērpus bez plecu daļas)

  * sociālajos kontaktos neizmantot kreiso roku, kas pēc musulmaņu / marokāņu uzskata ir netīra

  * tiem, kuri vēlas daudz izmantot savu mobilo telefonu, izdevīgāk iegādāties Marokā jaunu un ar vietējo pieslēgumu

  * kaulēties, kaulēties, kaulēties par katra pirkuma cenu

  Valūta: Dirhams (MAD), kuru nedrīkst izvest no valsts, tātad nav iespējams nopirkt ārpus Marokas 1dirhams = 0.09 EUR

  Grupu  pavadīs latviski un krieviski runājoši FlyMeAway grupas vadītāji

  Lidojumu izpilda avio kompānija SmartLynx Airlines ar Airbus A320 tipa lidmašīnu. 

  Lidojuma ilgums: 

  Rīga - Marakeša: 5h 30 min  

  Marakeša  - Rīga: 5h 00 min 

  Atļautais bagāžas apjoms : 6 kg rokas bagāža + 15 kg reģistrētā bagāža  

  Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

  15. novembris, plkst. 09:30 no lidostas uz viesnīcu
  19. novembris, plkst. 14:15 no viesnīcas uz lidostu 

  SVARĪGI:

  Latvijas pilsoņi Marokā var ieceļot bez vīzas! Pasei jābūt derīgai vēl 6 mēnešus pēc atgriešanās Latvijā un tajā jābūt brīvai lapai, kur iespiest zīmogu par iebraukšanu Marokā

  Latvijas Republikas nepilsoņa pases turētājiem ieceļošanai Marokā ir nepieciešama vīza.

  Lai saņemtu detalizētu informāciju par vīzas noformēšanas kārtību, izmaksām un nepieciešamajiem dokumentiem, aicinām sazināties ar Latvijā akreditēto Marokas vēstniecību Zviedrijā:

  Marokas vēstniecība Zviedrijā   http://www.mfa.gov.lv/vestniecibas-un-parstavniecibas#MA

  Adrese: Kungsholmstorg 16, 112 21 Stockholm, Sweden

  Tālr.: (46-8) 545 511 30, (46-8) 545 511 35, (46-8) 545 511 31(vīzas)

  Fakss: (46-8) 545 511 39

  E-pasts: morocco@telia.com

   

 • Skatīties galeriju

  Opera Plaza Hotel ar brokastīm

  8.3 /10
  Check-in: 14:00
  Check-out: 12:00

   

  Opera Plaza Hotel 4* atrodas Marakešas pilsētas centrā, līdzās pilsētas darījumu rajonam, netālu no Centrālās dzelzceļa stacijas un Karaliskā teātra. Tā ir apmēram 20 min. gājiena attālumā no vecpilsētas. Viesnīcas plašajos numuros, kuram katram ir savs privāts balkons, viesiem pieejams: gaisa kondicionieris/ apkure, seifs, fēns, minibārs, bezmaksas WI-FI. Brokastis un vakariņas ar uzsvaru uz marokāņu un itāliešu virtuvi var nobaudīt viesnīcas restorānā, bet dzērienus – bārā, kā arī uzkodu bārā pie āra baseina. Viesnīcai ir plašs iekšpagalms, kur atrodas baseins un terase ar sauļošanās gultām, dārzs, solārijs, atsevišķas telpas boulinga un biljarda spēles cienītājiem. Par papildus samaksu tiek piedāvāti Spa un skaistumkopšanas centra, masāžas un fitnesa zāles pakalpojumi. Viesnīca piedāvā valūtas maiņas pakalpojumus, kā arī automašīnu nomu. Viesnīcai ir arī privāta maksas stāvvieta.

  Viesnīcā twin numuri (ar divām atsevišķām gultām) vairs nav pieejami!

   

 • Marakeša
  Skatīties galeriju

  Marakešas pilsētas ekskursija

  15.11.2018 11:30 no viesnīcas
  Cena: 50 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Bahia pilī, Saadiešu kapenēs, kā arī pusdienas (ūdens un tēja iekļauta)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

   

  Ekskursijā apskatīsim Marakešu, kas ir otra lielākā Marokas pilsēta pēc Kasablankas un savu sarkano mūru dēļ zināma arī kā “Dienvidu sarkanā pērle”. Pamati šai majestātiskai pilsētai likti jau 11.gadsimtā un vēlāk tā kļuva par kultūras, reliģjijas un tirdzniecības centru kā arī visas karalistes galvaspilsētu. Arī šobrīd pilsēta fascinē ar dažādām etniskām grupām, kā arī islama un arābu arhitektūru no dažādiem laikiem.

  Ekskursiju iesāksim ar transfēru uz vecpilsētu, kur kā pirmo apskatīsim Saadiešu kapenes – atdusas vietu 16. gadsimtā šeit valdošajam sultānam un viņa ģimenei. Pēc tipiskām marokāņu pusdienām dosimies uz Bahia pili un Koutoubia mošeju un minaretu, ko apskatīsim no ārpuses. Iepazīsim arī rosīgo ebreju kvartālu ar dažādu amatnieku darbnīcām un tirgu (Souks), kur iespējams iegādāties gandrīz jebko, vien jābūt gatavam kārtīgi kaulēties, kā arī Djamaa El Fna skvēru, kas vakarā uzplaukst visā krāšņumā un kurā iespējams sastapt gan dejotājus un akrobātus, gan pērtiķus un čūsku dīdītājus.   

  Ekskursijas ilgums ~ 7 stundas 

  Aizvērt aprakstu
  Essauira
  Skatīties galeriju

  Ekskursija uz Essaouiru

  16.11.2018 08:00 no viesnīcas
  Cena: 75 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, vietējā angliski runājoša gida pakalpojumi Essaouirā, ieejas maksa Skalas bastionā, vīna degustācija un pusdienas ( tēja/kafija un ūdens iekļauts)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

   

  Mūsu ceļš uz Essaouiru vedīs pa Haouzas līdzenuma rietumdaļu, garām aprikožu un olīvkoku birzīm, vīnogulāju un meloņu stādījumiem. Pēc īsas kafijas pauzes brauciens turpināsies pa Čičaouas sauso pustuksnesi, kurā aug argana koku audzes. Pieturēsim vietējā sieviešu kooperatīvā, kur pastāstīs par šo pasaulslaveno eļļu, ko izmanto gan kulinārijā, gan kosmetaloģijā un dēvē par Marokas zeltu, un kur būs iespēja to iegādāties.

  Pēc tam apstāsimies lielākajā Marokas vīna dārzā, kur 50 ha tiek audzētas Ronas ielejas (Burgundijas) vīnogulāji un kurš vienīgais ieguvis ES regulējumiem atbilstošu Bio sertifikātu. Tepat tiek ražota arī bioloģiska olīveļļa.

  Nonākot Essaoirā, kas no 14. gadsimta ir pazīstama kā zvejnieku pilsēta Mogadora, vispirms apskatīsim baltās ēkas ar koši zilajiem jumtiem, kolonādes, mākslinieku un tūjas koka apstrādes darbnīcas. Tad dosimies uz Skalu – bastionu, no kura paverās elpu aizraujošs skats uz nocietinājuma vaļņiem, kas aizsargā pilsētu no Atlantijas okeāna mežonīgajiem viļņiem un ostu.

  Tad pastaigāsim pa saules pielieto pilsētas centrālo laukumu, ko ietver lieliski portugāļu un arābu arhitektūras paraugi. Protams, dosimies arī uz vecpilsētas dārglietu, garšvielu, sudraba un kokgriezumu tirgotavām. Apskatīsim arī zvejnieku ostu ar pārsteidzoši zilām koka laivām, planējošām kaijām virs galvām, un mazām mākslinieku darbnīcām. Pilsētā atrodas līcis ar 3 km garu smilšu pludmali.   

  Ekskursijas ilgums ~ 10 stundas 

  Aizvērt aprakstu
  Ouzouda ūdenskritums
  Skatīties galeriju

  Ekskursija uz Ouzouda ūdenskritumu

  17.11.2018 08:30 no viesnīcas
  Cena: 55 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi un pusdienas ( tēja/kafija un ūdens iekļauts)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

   

  Mūsu ceļs vedīs Demnates pilsētas virzienā, kas atrodas Augsto Atlasa kalnu piekājē un ko ieskauj olīvkoku birzis. Ouzouda ūdenskritumi, kuri sasniedz apm. 110 m augstumu ir viena no pašām skaistākajām Marokas vietām un atrodas apmēram 150 km uz ziemeļaustrumiem no Marakešas. Apkārtējā ainava sola sārtas klintis, oleandru audzes, meža dūju maigās balsis un, ja laimēsies, arī ieraudzīt kādu no retajiem, tikai šeit dzīvojošajiem Marokas pērtiķiem. Pēc pusdienām vienā no restorāniem, kas atrodas līdzās ūdenskritumiem un ir citronkoku ieskauts, īsā pastaigā nonāksim ūdenskritumu virsotnē, kur apskatīsīm dzirnavas un tālāk dosimies uz Bin el Oudaines upē uzcelto dambi, kas veido 3755 ha lielu ūdens rezervuāru. Šī vieta domāta elektrības ražošanai un irrigācijai, bet vienlaikus paver lielisku skatu uz plašu apkārtni.  

  Ekskursijas ilgums ~ 9.5 stundas 

  Aizvērt aprakstu
  Ourika ieleja
  Skatīties galeriju

  Ekskursija uz Ourika ieleju

  18.11.2018 09:00 no viesnīcas
  Cena: 60 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Animas dārzā, tējas ceremonija un pusdienas ( tēja/kafija un ūdens iekļauts)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

   

  Ourikas ieleja atrodas 65 km no Marakešas un stiepjas Augsto Atlasa kalnu piekājē. Tā ir viena no vislabāk saglabātajām un skaistākajām Marokas ielejām. Orikas ieleju apmeklēt izvēlas ne tikai tūristi, bet arī Marakešas iedzīvotāji, kas grib atpūsties no pilsētas mūžīgās burzmas. Cauri ielejai plūst Ourikas upe, kas sākas kalnos un nes savus ūdeņus uz Marakešu.

  Ekskursijas laikā apmeklēsim ne tikai pašu ieleju ar tās mieru un brīnišķīgajiem dabasskatiem, bet arī Animas dārzu – pasakainu botānisko dārzu, ko apmēram 2 ha lielā platībā izveidojis Andre Hellers. Te visdažādākie augi mijas ar vietums izvietotajām skulptūrām, urdz nelielas tērcītes un debesis atpoguļo mazi dīķīši, ļaujot pilnu vaļu iztēlēi. Ekskursijas laikā piedalīsimies berberu ģimenes tējas dzeršanas ceremonijā. Pirms vai pēc pusdienām Ourikas ielejas dārza restorānā veiksim pusstundas pastaigu.

  Ekskursijas ilgums ~8 stundas

  Aizvērt aprakstu
  Svētku vakariņas restorānā Dar Zellij

  Izbraukums ar karieti un svētku vakariņas restorānā Dar Zellij

  18.11.2018 19:00 no viesnīcas
  Cena: 50 EUR
  Cenā iekļauts: zirgu vilktas karietes turpceļam un autobusa – atpakaļceļam pakalpojumi, trīs ēdienu vakariņas un tradicionālās mūzikas priekšnesumi
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

   

  No viesnīcas ar zirgu vilktu karieti dosimies apmēram stundas ilgā braucienā uz vienu no pašiem populārākajiem Marakešas restorāniem Dar Zellij. Restorāns iekārtots 17. gs. būvētā riadā – marokāņu tipa pilī ar iekšpagalmu vai iekšējo dārzu. Šeit rūpīgi saglabāti ne vien grezni apgleznotie griesti, bet visa pils romantiskā un neatkārtojamā atmosfēra, kas kopā ar tradicionālo arābu mūziku un augstas klases restorāna piedāvājumu, veidos patiesi neaizmirstamu vakaru.

  Aizvērt aprakstu
  Marakeša valsts svētkos
  Skatīties galeriju

  Mažorella dārza un Īva Senlorāna muzeja apmeklējums

  19.11.2018 10:00 no viesnīcas
  Cena: 35 EUR
  Cenā iekļauts: transports viesnīca - muzejs - viesnīca, ieejas maksa Mažorella dārzā un Īva Senlorāna muzejā
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

   

  Apmeklējuma laikā apskatīsim vienu no pašiem populārākajiem tūristu intereses objektiem - franču 20 gs sākuma gleznotāja Mažorella 1924. gadā iegādāto īpašumu, kas pazīstams ar nosaukumu Mažorella dārzs. Mažorells tiek uzskatīts par vienu no sava laika lielākajiem augu kolekcionāriem pasaulē. Četrdesmit gadu laikā viņš radīja īstu paradīzi Marakešas pilsētas centrā, kur nelielā, augstu sienu apjoztā teritorijā iestādīja un gadu desmitu gaitā izaudzēja brīnišķīgus kokus, krūmus un ziedu pudurus, kas mijas ar strautiņiem, tērcītēm un dīķīšiem, kuros zied ūdensrozes un lotosi. Pēc gleznotāja nāves, dārzs tika pamatīgi nolaists, līdz to iegādājās Ivs Senlorāns un Pjērs Bergē. Viņi izveidoja īpašu fondu, kas dārzu atjaunoja un tas izskatās brīnišķīgs. Pēc Senlorāna  nāves, viņa pelni izkaisīti šeit.

  Netālu no Mažorella dārza, jaunā 4000m2 plašā ēkā atrodas Īva Senlorāna muzejs. 400m2 no ēkas aizņem Īva Senlorāna darbu pastāvīgā ekspozīcija, bet pārējās muzeja telpas aizņem zāles ceļojošajām ekspozīcijām, pētnieciskā bibliotēka ar 5000 sējumiem, 140 vietīga konferenču zāle, grāmatnīca un kafejnīca uz terases.

  Ekskursijas ilgums ~ 3 stundas

  Aizvērt aprakstu
  IZPĀRDOTS!
  Marakeša valsts svētkos

  Ekskursiju komplekts - Marakeša valsts svētkos

  Cena: 240 EUR
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Pakalpojums Ekskursiju komplekts ietver visu dienu ekskursijas (izņemot Mažorella dārza un Īva Senlorāna muzeja apmeklējumu).

  Izvēloties šo pakalpojumu, Marakešas pilsētas ekskursija DĀVANĀ!

  Rezervēšanas procedūrā atsevišķas ekskursijas atzīmēt NAV nepieciešams.

  Pakalpojums pieejams pirmajām 20 rezervācijām.

  Aizvērt aprakstu
 •  

  Informācija par ceļojumu un piedāvātajām ekskursijām ērtā formātā.  Viegli izprintēt vai nosūtīt draugiem!

Atpakaļ
Up