Pārlekt uz galveno saturu
01.11.2018
Rīga 04.20 - 06.00 Podgorica
04.11.2018
Podgorica 21.45 - 01.30 Rīga

Cena par tiešo lidojumu uz Podgoricu turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, ēdināšana, bagāža (15 kg nododamā un 6 kg rokas)

Cena par tiešo lidojumu, transferu un 3 naktis 4* viesnīcā Hotel Montenegro Beach divvietīgā istabā ar brokastīm un vakariņām. Piemaksa par vienvietīgu istabu 50 EUR

Pirmā iemaksa TIKAI 140€ ! Ceļojuma komplekta cenā iekļautas brokastis un vakariņas!

 

 

Ja Jums vārds „Melnkalne” asociējas ar kaut ko mazliet mežonīgu, krāšņas dabas un kontrastu bagātu, kā arī civilizācijas nesabojātu – vietu, kur vasaras brīvdienas varētu pavadīt Drakula, nu, vai vismaz Harija Potera draugu radi, tad ziniet – neesat tālu no patiesības!

Melnkalne, Adrijas jūras pērle, kas ir daudzējādā ziņā unikāla, atrodas tās dienvidu daļā un ietver sevī gan Balkāniem, gan Vidusjūras valstīm raksturīgās iezīmes.

Mēs nodrošinām ērto un īso lidojumu uz Melnkalni, piedāvājumā arī ir iekļauta laba 4* viesnīca ar brokastīm un vakariņām!

Melnkalne nedēļas nogalē - īstā ceļotāja izvēle!

 •  

  Nelielā Balkānu valsts robežojas ar Serbiju, Horvātiju, kā arī Bosniju un Hercegovinu, taču tai piemīt arī kaut kas „ itālisks un albānisks”. Melnkalne atrodas tikai 500 km attālumā no Romas un ir viena no visvairāk uz dienvidiem izvietotajām valstīm pašā Eiropas centrā. Līdz ar Melnkalnes un Serbijas atdalīšanos un kļūšanu par patstāvīgām valstīm 2006. gada jūnijā, noslēdzās bijušās Dienvidslāvijas sairšana.

  Melnkalnes oficiālā galvaspilsēta ir Podgorica, bet vēsturiskā – Cetiņe. Ap 14000 km2 lielajā teritorijā, ko apdzīvo tikai 670000 iedzīvotāju, tūristus valdzinās neskartā daba un bagātīgās vēstures liecības. Nekur citur pasaulē tik nelielā teritorijā nevar atrast tādu civilizācijas nepārveidotas dabas daudzveidību. Šeit ir gan augsti kalni ar dziļām aizām un dzidriem kalnu ezeriem valsts ziemeļos, gan brīnišķīgas pludmales –dienvidos, no kurām Kotoras līcis ir iekļauts 20 pasaules skaistāko līču sarakstā.

  Vēsture

  Gluži tāpat kā daba, arī Melnkalnes vēsture ir krāsaina un piedzīvojumiem bagāta. Tās ritējumu ietekmējušas dažādas personības, bet vienmēr to caurvijušas pastāvīgās ilgas un cīņa par brīvību un neatkarību. Melnkalnes vārds pirmo reizi pieminēts Karaļa Milutina hartā 1276. gadā un tiek uzskatīts, ka nosaukums cēlies no tumšajiem mežiem, kas klāj Lovcena kalnu un tam pieguļošo apkārtni.

  Romas impērijas laikā daļu tagadējās Melnkalnes teritorijas sauca – Duklja. Ar laiku tajā tika iekļauta Skadara ezera apkārtne un blakus esošie kalni. 1040. gadā Duklja ieguva neatkarību, bet 1077. gadā kļuva par Zetas karalisti – pirmo valstisko veidojumu Balkānos. Kristietība šeit tika atnesta 7. gadsimtā līdz ar slāvu cilšu ierašanos.

  Viduslaikos Melnkalnei nācās sīvi cīnīties pret albāņu, turku un venēciešu iekarotāju armijām. Cīņas pret turkiem sekmīgi turpinājās līdz par 19. gs. vidum un melnkalnieši atguva lielu daļu savu teritoriju, nokratot Osmanu impērijas jūgu.

  Fakts, ka Melnkalne bija vienīgā valsts Balkānos, kas tik sekmīgi spēja cīnīties pret turkiem, tā iespaidoja Eiropas lielvalstu valdības, ka 1910. gadā Melnkalnes karaliste baudīja pilnu neatkarīgas valsts diplomātisko statusu un atzīšanu. 20. gadsimta abi Pasaules kari gāja pāri Melnkalnei, kā visām mazām valstīm Eiropas centrā.

  Pēc 2. pasaules kara, Melnkalne zaudēja ilgi loloto neatkarību un tika iekļauta Dienvidslāvijas federācijas sastāvā. Tikai 2006. gada referendums par neatkarību, lāva Melnkalnei kļūt par 192. neatkarīgo valsti ANO sarakstā.

  FlyMeAway iesaka

  Podgorica

  11. gadsimtā dibinātā apmetne, kas viduslaikos tika saukta par Ribnicu, tagadējā Melnkalnes galvaspilsēta un lielākā pilsēta atrodas Ribnicas un Moračas upju satekas vietā, vēsturiski nozīmīgu tirdzniecības ceļu krustpunktā.. Netālu atrodas populāri ziemas sporta kūrorti un Adrijas jūras piekraste arī ir gandrīz ar roku sasniedzama. Viduslaikos rosīgs reģionālas komercijas, kultūras un izglītības centrs, otomanu četru gadsimtus ilgušās okupācijas rezultātā kļuva par pilsētu – cietoksni. Turku kundzības laikmetam noslēdzoties, Podgorica atkal atguva rosīgas un strauji uzplaukstošas pilsētas raksturīgās iezīmes. Melnkalnes galvaspilsētas arhitektūrai raksturīgs dažādu stilu sajaukums modernas celtnes mijas ar vēsturiskām ēkām no Otomanu impērijas laika – mošejām un pulksteņtorni. Virkne muzeju, valsts lielākais teātris, mākslas galerijas un publiskie parki ir apskates vērtas Podgoricā.

  Cetiņe

  Senā, karaliskā Melnkalnes galvaspilsēta, valsts prezidenta oficiālās rezidences pilsēta. Ar nedaudz vairāk nekā 13 tūkstošiem iedzīvotāju, Cetiņe izvietojusies uz neliela plato, ko ieskauj augsti kalni, Lovcena virsotni ieskaitot, no kura mežiem Melnkalne ieguvusi savu nosaukumu. Pilsēta dibināta 15. gadsimtā un ir gan valsts vēsturiskais centrs, gan ortodoksālās baznīcas vadības mājvieta. Mūsdienās Cetiņe ir viena no tūristu visapmeklētākajām pilsētām Melnkalnē, jo tā lepojas ar bagātīgu vēsturisko mantojumu, kas apskatāms virknē muzeju, slavenajā Cetiņes klosterī un Vlaškas baznīcā. Netālu atrodas arī pašas lielākās alas bijušās Dienvidslāvijas Federācijas teritorijā.

  Budva

  Budva ir Melnkalnes tūrisma metropole ar 35 lieliskām pludmalēm Adrijas jūras krastā un nerimstošu naktsdzīvi, tāpēc nereti tiek dēvēta par šīs valsts Maiami. Budvas vecpilsēta ir izvietojusies uz nelielas pussalas un tajā apskatāma virkne vēsturisku pieminekļu – baznīcas un klosteri, kā arī mākslas galerijas un nelieli muzeji. Vasaras mēnešos Budva kļūst par pilsētu – teātri, pateicoties neskaitāmiem koncertiem, teātra izrādēm un citiem kultūras pasākumiem, kas nomaina viens otru. Tiem, kurus neinteresē Budvai piemītošā dabas dotā burvība, var apmeklēt neskaitāmos veikalus, kafejnīcas un naktsklubus.

  Kotoras līcis

  Kotoras līcis, kas tiek bieži dēvēts par Eiropas vistālāk uz dienvidiem izvietoto fjordu, bet faktiski ir izzudušas upes kanjons, neapšaubāmi ir viena no gleznainākajām Melnkalnes vietām. Kotoras līci veido četri mazāki līcīši, no kuriem divi ir savstarpēji saistīti. Tajā ir septiņas salas un gandrīz katru no tām vainago dievnams. Līci iekļauj augstas klintis, kas atspoguļojas dzidrajos Adrijas jūras ūdeņos. Gan līcis, gan senatnīgā, nostiprinātā Kotoras pilsēta, gan savulaik venēciešiem piederošā baroka arhitektūras pērle Perasto ir iekļautas UNESCO cilvēces vēsturiskā un dabas mantojuma sarakstā.

  Taču arī slavenajā sarakstā neiekļautās vietas – piemēram, serpentīnveidīgais kalnu ceļš no Kotoras uz Cetiņes pilsētu ir apbrīnas vērtas un elpu aizraujošas. Tomēr galvenā šīs maziepazītās Balkānu valsts burvība meklējama nevis pilsētās, bet neaprakstāmi skaistajās un mūžam mainīgajās dabas ainavās – kalnos, mežos un ielejās, krāčainu upju dziļajos kanjonos, piekrastes zeltainajās pludmalēs, vientuļos klosteros nekurienes vidū, kas katram lielpilsētu nogurdinātam tūristam sniedz kaut ko jau nedaudz piemirstu, bet ļoti tīru...

 •  

  Ceļojums piemērots: visiem, kurus valdzina krāšņa, masu tūrisma neizpostīta daba un jūtams vietējās kultūras piesitiens. Vīlušies nebūs arī tie, kuriem patīk Adrijas jūras kūrorti, kurus jau pametuši atpūtnieku pūļi, bet ūdens joprojām ir silts.

  Gaisa temperatūra: ap 20C dienā, ap 12C naktī Ūdens temperatūra: 17-20C

  Laikapstākļi: kalnos var būt vēss, īslaicīga lietus iespējamība 38%

  Jāņem līdz: ūdensnecaurlaidīgs apģērbs/lietussargs.

  Tiem, kuri plāno peldēties, iesakām neaizmirst ne tikai peldkostīmu, bet arī gumijas apavus, lai nesavainotu kājas, uzkāpjot uz kāda jūras eža.

  Laika starpība ar Latviju: 1 stunda

  Valūta: EUR

  Grupu pavadīs latviski un krieviski runājoši FlyMeAway grupas vadītāji

  Lidojumu izpilda avio kompānija SmartLynx Airlines ar Airbus A320 tipa lidmašīnu. 

  Lidojuma ilgums: 

  Rīga - Podgorica: 2h 40 min  

  Podgorica  - Rīga: 2h 45 min 

  Atļautais bagāžas apjoms : 6 kg rokas bagāža + 15 kg reģistrētā bagāža  

  Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

  01. novembris, plkst. 06:00 no lidostas uz viesnīcu (transfera ilgums ~ 1h 15 min)
  04. novembris, plkst. 18:30 no viesnīcas uz lidostu (transfera ilgums ~ 1h 15 min)

   

 • Skatīties galeriju

  Hotel Montenegro Beach ar brokastīm un vakariņām

  8.8 /10
  Check-in: 14:00
  Check-out: 12:00

   

  Montenegro Beach Resort 4* ir lieliska viesnīca, kas atrodas pašā Adrijas jūras piekrastē, Bečiči līča krastā, ko iekļauj gleznaini, mežiem apauguši kalni. Pa promenādi gar jūras piekrasti var aiziet līdz pašam populārākajam Melnkalnes kūrortam - Budvas pilsētai, kas atrodas apm. 2 km attālumā. Blakus viesnīcai atrodas pietura autobusam, kas aizvedīs līdz pilsētai 10 minūšu laikā.

  Viesnīcas ērtajās istabās atrodas viss viesiem nepieciešamais: gaisa kondicionieris/ apkure, seifs, fēns, minibārs, bezmaksas WI-FI. 

  Viesnīcai līdzās atrodas tai piederošā pludmale ar bezmaksas saules sargiem, sauļošanās gultām un dvieļiem. Viesnīcas viesi var peldēties iekšējā un ārējā viesnīcas baseinā, izmantot sporta zāli, fitnesa centru, saunu, džakuzi, kā arī solāriju un masāžas pakalpojumus par papildus samaksu. Viesnīcā ir vieta tiem, kas vēlas spēlēt galda tenisu vai biljardu, kā arī bērnu rotaļu laukums.

  Brokastis un vakariņas var nobaudīt viesnīcas restorānā, bet dzērienus- bārā.

  Tiem, kuri vēlas pie viesnīcas novietot automašīnu, tiek piedāvāta bezmaksas stāvvieta.

  Ceļojuma komplekta cenā iekļautas brokastis un vakariņas!

   

 • Budva
  Skatīties galeriju

  Budvas, Kotoras, Ņegusi un Cetiņes apskates ekskursija

  01.11.2018 09:00 no viesnīcas
  Cena: 75 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, uzkodas Ņegusi ciematā, tūristu nodoklis Cetiņes pilsētā, ieejas maksa Karaļa Nikolasa pilī Cetiņē un Sv. Trifona katedrālē, pusdienas ( ūdens un vīns iekļauts)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Pirmo dienu Melnkalnē uzsāksim ar Adrijas jūras kūrorta Budvas vecpilsētas apskati. Pēc tam dosimies uz Cetiņes pilsētu – bijušās Melnkalnes karalistes galvaspilsētu, valsts vēstures un kultūras mantojuma centru. Šeit mēs apskatīsim Karaļa Nikolasa pili un veiksim īsu pastaigu pilsētas centrā. Tad dosimies augšup kalnos, kur apmeklēsim nelielu ciematiņu Ņegusi, kur dzimusi viena no ievērojamākajām personām Melnkalnes vēsturē – valdnieks, bīskaps un dzejnieks Ņegos. Ciematā mums tiks piedāvātas mājās gatavotas uzkodas un glāze vietējā vīna.

  Pēc tam pa veco serpentīnveidīgo ceļu brauksim lejup uz Kotoru – pilsētu, kas atrodas pie tāda paša nosaukuma jūras līča, kas atzīts par vienu no skaistākajiem pasaulē. Kotoras vecpilsēta radīta 12. -14. gs. un ir labi saglabājusies. Ne velti viduslaiku arhitektūras un neskaitāmo kultūras pieminekļu dēl, Kotora ir iekļauta UNESCO pasaules vēsturiskā mantojuma sarakstā. Te apmeklēsim Sv. Trifona katedrāli. Kotorā arī pusdienosim un tiks dots nedaudz brīva laika.

  Ekskursijas ilgums ~ 9 stundas

  Aizvērt aprakstu
  Rozafa cietoksnis
  Skatīties galeriju

  Ekskursija uz Albāniju

  02.11.2018 09:00 no viesnīcas
  Cena: 65 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša pavadošā gida pakalpojumi, vietējā gida pakalpojumi Albānijā, pusdienas ( ūdens un vīns iekļauts), ieejas maksa Rozafas cietoksnī
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Šīs ekskursijas laikā būs iespēja apmeklēt Melnkalnes kaimiņvalsti Albāniju, kas lepojas ar bagātu vietējo kultūru un tradīcijām, bet 50 gadus bija izolēta no pārējās pasaules. Mūsu ceļš vedīs gar Adrijas jūras krastu garām pilsētām Petrovac, Bar un Ulciņ- vistālāk uz dienvidiem atrodošos Melnkalnes pilsētu, kurā sajaukušās Eiropas un Austrumu kultūras. Tālāk brauksim gar ciematiem, ko pārsvarā apdzīvo albāņi.Pēc robežas šķērsošanas dosimies uz cietoksni Rozafa, kas uzbūvēts trīs upju ielokā. Pēc tam mūsu ceļš vedīs uz Skadaras pilsētu, kas atrodas tāda paša nosaukuma ezera krastā. Skadara ir sens tirdzniecības centrs ar viduslaiku cietoksni. Šeit mēs apmeklēsim arheoloģijas muzeju, viduslaiku cietoksni un Bronzas laikmeta apmetnes atliekas. Pirms atgriešanās Melnkalnē, nobaudīsim tradicionālas albāņu pusdienas restorānā.

  Ekskursijas ilgums ~ 9.5 stundas

  Svarīgi: Ekskursijā jāņem līdzi pase!

  Aizvērt aprakstu
  Durmitora Nacionālais parks
  Skatīties galeriju

  Ekskursija “Melnkalnes mežonīgais skaistums “

  03.11.2018 08:00 no viesnīcas
  Cena: 65 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas ( vīns un ūdens iekļauts), ieejas maksa Morakas klosterī un Durmitora Nacionālajā parkā
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Šīs dienas ekskursija mūs aizvedīs dziļi Melnkalnes vidienē - ar brīnišķīgiem zaļu mežu klātiem kalniem, straujām upēm un dziļiem kanjoniem. Dodoties kalnos, baudīsim pasakainos skatus uz Adrijas jūras piekrasti, pabrauksim garām Melnkalnes galvaspilsētai Podgoricai un turpināsim ceļu pa elpu aizraujošo Morakas upes kanjonu.Viesosimies Morakas klosterī, kam bija nenovērtējama nozīme valsts vēsturē. Virzoties dziļāk Melnkalnes vidienē, sasniegsim vienu no tīrākajām Eiropas upēm Taru, kuras kanjons ir otrais dziļākais pasaulē ( aiz Kolorado).

  Ekskursiju turpināsim pa Durmitora Nacionālā parka teritoriju un apstāsimies pie slavenā Durdeviča Tara tilta. Šeit mums būs neliela pastaiga, pēc kuras dosimies atpakaļceļā, kas vedīs gar Žabljakas pilsētu 1456 m augstumā virs jūras līmeņa.

  Ekskursijas ilgums ~ 12 stundas

  Aizvērt aprakstu
  Tivata
  Skatīties galeriju

  Ekskursija pa Kotoras līci

  04.11.2018 09:00 no viesnīcas
  Cena: 60 EUR
  Cenā iekļauts: transports ( autobuss un kuģītis), krieviski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas (vīns un ūdens iekļauts), ieejas maksa Our Lady of the Rocks baznīcā
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ekskursija domāta tiem, kas vēlas pavadīt jauku dienu jūrā, izpētot vistālāk uz dienvidiem esošo Eiropas fjordu. Ceļojuma sākumā dosimies Tivatas pilsētas virzienā, pa ceļam apskatot Porto Montenegro jahtu piestātni un apstājoties kafijas pauzē. Tālāk dosimies ar kuģītī. Tas mūs vedīs pa brīnišķīgo līci, ko ielenc augsti kalni. Izbrauksim cauri Veriges šaurumam un garām nelielām piekrastes pilsētiņām – Lepetani, Stoliv, Prcaņ, Muo uz Perastu. Tad īsā braucienā sasniegsim Kotoras līča vidu, kur  apstāsimies pie mazas saliņas Our Lady of the Rocks, lai apskatītu 17. gadsimtā būvētu baznīcu, kura greznota ar slavenā vietējā baroka laika mākslinieka Tripo Kokolja 68 gleznotajām freskām. Pēc tam atgriezīsimies Perastas pilsētiņā, kur nobaudīsim pusdienas.

  Ekskursijas ilgums ~ 7 stundas

  Aizvērt aprakstu
  IZPĀRDOTS!
  Nedēļas nogale Melnkalnē ar FlyMeAway

  Ekskursiju komplekts - Melnkalne nedēļas nogalē

  Cena: 205 EUR
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Pakalpojums Ekskursiju komplekts ietver visu dienu ekskursijas.

  Izvēloties šo pakalpojumu, ekskursija pa Kotoras līci DĀVANĀ!

  Rezervēšanas procedūrā atsevišķas ekskursijas atzīmēt NAV nepieciešams.

  Pakalpojums pieejams pirmajām 20 rezervācijām.

   

  Aizvērt aprakstu
 •  

  Informācija par ceļojumu un piedāvātajām ekskursijām ērtā formātā.  Viegli izprintēt vai nosūtīt draugiem!

Atpakaļ
Up