Pārlekt uz galveno saturu
03.05.2019
Rīga 06.00 - 06.40 Šelleftea
06.05.2019
Šelleftea 23:55 - 02:30 Rīga

Cena par tiešo lidojumu uz Šelleftea turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, bagāža (20 kg nododamā un 8 kg rokas). Lidojums ar airBaltic A220-300!

Cena par tiešo lidojumu, transferu, 3 naktis 4* viesnīcā Quality Hotel Skellefteå Stadshotell divvietīgā istabā ar brokastīm. Piemaksa par vienvietīgu istabu 110 EUR. 

Pirmā iemaksa 200 EUR! Lidojums ar airBaltic A220-300!

IZPĀRDOTS!

 

Apmeklēt šo Zviedrijas nostūri vairāk patiks dabas un piedzīvojumu mīļotājiem. No šejienes sākas pārgājienu takas cauri mūžveciem mežiem ar bagātu ziemeļu floras un faunas daudzveidību. Te plūst lašu pilnas upes. Šellefteā var iegriezties vietējā muzejā, lai apskatītu, kā vietējie iedzīvotāji dzīvoja sensenos laikos. Te var sajust dabas varenību un ziemeļnieka raksturu, kā arī varbūt saprast, kāpēc Šellefteā dzimušais Stīgs Lāšons kļuva par pasaulē slavenās triloģijas Millenium („Meitene ar pūķa tetovējumu”) autoru.

 •  

  Šelleftea ir neliela pilsēta ar tuvu pie 33 tūkstošiem iedzīvotāju, kas atrodas Zviedrijas ziemeļaustrumos Vesterbottenas lēnī. Pilsēta izvietojusies Šelleftelvenas upes krastos, apmēram 15km no tās ietekas Botnijas jūras līcī un tāpēc tā ir vienlaicīgi arī osta.

  Šelleftea vēsturiski izveidojusies kā rūpniecības pilsēta, kurā galvenokārt dzīvoja kalnrūpniecības strādnieku ģimenes. Īpaši nozīmīga pilsētas pirmsākumos -19. gadsimta vidū – bija zelta ieguve un tāpēc to devēja par „Zelta pilsētu”. Pilsētas apkārtnē tika atrasts arī varš, sudrabs un platīns.

  20. gadsimta beigās pilsētas rūpniecībā ienācā tādi lieli IT sfēras spēlētāji kā „Ericsson” un „TietoEnator”, kuri šeit atvēra savas filiāles.

  Jau sensenos laikos Zviedrijas Lapzemes dienvidu reģionu, kurā atrodas arī Šelleftea, apdzīvoja sāmu tautas, kas ilgi nepievērsās kristīgajai ticībai, bet piekopa savus rituālus. Tikai 17. gadsimta beigās, pateicoties tā laika Ziemeļzviedrijas superintendantam, varēja uzskatīt, ka arī šo teritoriju tautas ir pārgājušas kristietībā. Tomēr sāmu kultūras tradīcijas te joprojām tiek piekoptas un valdzina tūristus.

  Tiek uzskatīts, ka teritorijas, kur pašlaik atrodas Šelleftea, Zviedrijas karaļnamu un baznīcu ieinteresēja galvenokārt tāpēc, ka šeit atrodas vienas no pašām bagātākajām lašu upēm valstī. Savukārt, laši lielā daudzumā tika patērēti gaļas vietā mēnesi ilgajā pirmslieldienu gavēnī.

  Mūsdienās tūristi apmeklē Šellefteas pilsētu kā labākos vārtus ieejai reģionā, kas pārpilns ar iespējām iegūt neaizmirstamus iespaidus dabas mīļotājiem, sportistiem un ceļotājiem. No dabas takām, ko apspīd ziemeļblāzma ziemā un nebeidzami gara diena vasarā, līdz visiem modernās pasaules piedāvājumiem pilsētā ar neskaitāmām iespējām iegriezties restorānos, klubos, krodziņos un iepirkšanās centros.

  Daba ir turpat līdzās – simtgadīgi meži, kur var doties dažādas grūtības pakāpes pārgājienos, piecas upes, kas reģionā iepriecinās ūdenstūrisma cienītājus un makšķerniekus, golfa laukumi tiem, kas vēlas izkustēties, neaizejot tālu no pilsētas. Sāmu kultūras noslēpumus varēs atklāt gan Šellefteas pilsētas muzejā, gan katrā sarunu biedrā, kurš paaudžu paaudzēs dzīvojis ilgi neizpētītajā Zviedrijas nostūrī.

 •  

  Ceļojums piemērots dabas un piedzīvojumu mīļotājiem. No šejienes sākas pārgājienu takas cauri mūžveciem mežiem ar bagātu ziemeļu floras un faunas daudzveidību. Te var sajust dabas varenību un ziemeļnieka raksturu!

  Vidējā gaisa temperatūra maijā: 12C dienā,  3C naktī

  Jāņem līdz: ūdensnecaurlaidīgs, silts apģērbs un apavi/lietussargs 

  Laika starpība ar Latviju: 1 stunda 

  Valūta: Zviedrijas krona SEK, kurss 1 EUR = 9.95 SEK

  Grupu pavadīs latviski un krieviski runājoši FlyMeAway grupas vadītāji

  Lidojumu izpilda avio kompānija Air Baltic ar A220-300 (CS300) tipa lidmašīnu

  Lidojuma ilgums: 

  Rīga - Šelleftea: 1h 40 min  

  Šelleftea  - Rīga: 1h 35 min 

  Atļautais bagāžas apjoms : 8 kg rokas bagāža + 20 kg reģistrētā bagāža  

  Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

  3. maijs, plkst. 06:40 no lidostas uz viesnīcu 
  6. maijs, plkst. 21:30  no viesnīcas uz lidostu

 • Skatīties galeriju

  Quality Hotel Skellefteå Stadshotell ar brokastīm

  7.9 /10
  Check-in: 15:00
  Check-out: 12:00

  Quality Hotel Skellefteå Stadshotell 4*  atrodas pašā pilsētas centrā - līdzās veikaliem, kafejnīcām un nelielam, jaukam pilsētas parkam. Skelleftea upes promenāde atrodas tikai 300m attālumā. Viesnīcas istabās pieejams viss nepieciešamais ērtai atpūtai: TV ar satelītkanāliem, fēns, elektriskā tējkanna un bezmaksas WI-FI. Viesnīcā ir bārs un restorāns, kurā var nobaudīt plašu brokastu bufetes piedāvājumu. Viesi var rezervēt masāžas seansus Agua Spa, kas atrodas tajā pašā ēkā, kā arī izmantot bezmaksas saunu džakuzi un tranažierus. Viesnīcā var noīrēt automašīnu un pa nakti to atstāt stāvvietā par papildus samaksu. 

  Par papildus maksu (11 EUR/no personas) piedāvājam iegādāties brokastis iebraukšanas rītā 03/05!

 • Zviedrijas Lapzeme maija svētkos kopā ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Šelleftea pilsētas apskates ekskursija

  03.05.2019 09:00 Došanās kājām no viesnīcas
  Cena: 25 EUR
  Cenā iekļauts: angļu valodā runājoša gida pakalpojumi
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Gida pavadībā ar kājām dosimies apmēram divu stundu garā ekskursijā, lai apskatītu Šelleftea pilsētas ievērojamākās vietas, t. sk. Lejonstromsbron tiltu, ko uzbūvēja 1737. un kas ir vecākais, joprojām izmantojamais koka tilts Zviedrijā, lielāko Zviedrijas lauku baznīcu, kurā apskatāma 1100. gadā radītā koka skulptūra “Šellefteas Madonna”, kā arī Bonnstanu – no 19. gs. saglabātu pilsētas daļu, kurā apmetās atbraucēji no tuvākas un tālākas apkārtnes, kas bija ieradušies uz dievkalpojumiem vai baznīcas svētkiem.

  Aizvērt aprakstu
  Zviedrijas Lapzeme maija svētkos kopā ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Šelleftea alus darītavas apmeklējums

  03.05.2019 18:00 Došanās kājām no viesnīcas
  Cena: 25 EUR
  Cenā iekļauts: ekskursija pa alus darītavu angļu valodā runājoša gida pavadībā, alus degustācija.
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ar kājām dosimies paviesoties viesnīcai blakus izvietotajā alus darītavā, kur mums pastāstīs par darītavas vēsturi, alus ražošanas procesu, kā arī piedāvās nogaršot divas šeit ražotās alus šķirnes.  Atgriešanās viesnīcā ~ 19:00. 

  Minimālais viesu skaits, lai ekskursija tiktu organizēta - 8 personas!

  Aizvērt aprakstu
  Zviedrijas Lapzeme maija svētkos kopā ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Storforsen - Gammelstad- Lulea

  04.05.2019 09:00 no viesnīcas
  Cena: 100 EUR
  Cenā iekļauts: transports, angļu valodā runājoša gida pakalpojumi Gammelstadē ar baznīcas un baznīcas pilsētas apskati, pusdienas (ūdens un kafija iekļauta)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Pēc divu stundu brauciena sasniegsim Storforsen, kas ir vienas no lielākajām upes krācēm Eiropā un atrodas Pitas upē. Krāču garums ir apm. 5 km un tās labi aplūkojamas no skatu laukumiem. Krāces un to apkārtne ir iekļautas Dabas parka teritorijā, ko katru gadu brauc aplūkot vairāk nekā 150000 tūristu. Pēc krāču apskates dosimies pusdienot uz Storforsenas viesnīcu. Pēc pusdienām mūsu ceļs vedīs uz Gammelstades Baznīcas pilsētu, kas iekļauta UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā. Tajā angliski runājoša gida pavadībā apskatīsim 15. gs. būvēto baznīcu un 424 koka mājas, kas tika uzbūvētas baznīcas apmeklētājiem, kuri pēc dievkalpojuma vai bazīcas svētkiem nevarēja tajā pašā dienā atgriezties savās mājās. Dienas noslēgumā dosimies uz vistālāk uz ziemeļiem atrodošos Zviedrijas pilsētu Lulea. Tajā dzīvo apmēram 75 000 iedzīvotāju un te atrodas septītā lielākā Zviedrijas preču osta. Lulea tiks dots brīvais laiks. Atgriešanās viesnīcā ~ 19:00. 

  Vietējais angliski runājošais gids paredzēts tikai Gammelstades pilsētas apskatei, pārējā laikā grupu pavadīs FlyMeAway grupas vadītājs!

  Minimālais viesu skaits, lai ekskursija tiktu organizēta - 15 personas!

  Aizvērt aprakstu
  Zviedrijas Lapzeme maija svētkos kopā ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Malå brīvdabas nometne un siera izstāžu centra apmeklējums Burtraskā

  05.05.2019 09:00 no viesnīcas
  Cena: 125 EUR
  Cenā iekļauts: transports, pusdienas (kafija un ūdens iekļauts), angļu valodā runājošu gidu pakalpojumi sāmu nometnē un siera rūpnīcas izstāžu centrā, degustācija
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Pēc nepilnu divu stundu brauciena nonāksim teritorijā, kuru no senseniem laikiem apdzīvojusi sāmu tauta. Te varēsim iejusties neskartās dabas burvībā, apskatīt sāmu tradicionālo slieteni – būdu, ko izmantoja dzīvošanai, ar malku kurināmu pirtiņu un ezeru, pilnu ar forelēm. Te iepazīsimies ar sāmu dzīves veidu un kopā nobaudīsim tradicionālās pusdienas. Dienas otrajā daļā dosimies uz Siera rūpnīcas izstāžu centru, kur mums tiks pastāstīts par siera ražošanu kā arī notiks tā degustācija. Atgriešanās viesnīcā ~ 17:00.

  Vietējais angliski runājošais gids paredzēts tikai sāmu nometnē un siera rūpnīcas izstāžu centrā, pārējā laikā grupu pavadīs FlyMeAway grupas vadītājs!

  Minimālais viesu skaits, lai ekskursija tiktu organizēta - 15 personas!

  Aizvērt aprakstu
  Zviedrijas Lapzeme maija svētkos kopā ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Bjurholm un Umeå

  06.05.2019 09:30 no viesnīcas
  Cena: 95 EUR
  Cenā iekļauts: transports, pusdienas (kafija un ūdens iekļauts), angļu valodā runājoša gida pakalpojumi aļņu audzētavā
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Pēc divu stundu brauciena nonāksim Eiropas pirmajā un lielākajā aļņu audzētavā, kur tuvāk varēsim iepazīties šiem pieradinātajiem, vieniem no vislielākajiem Ziemeļeiropas mežu iemītniekiem. Te varēsim noskatīties slaidrādes prezentāciju, kā arī tuvu apskatīt šos milzīgos dzīvniekus un to mazuļus. Bjurholmas aļņu audzētavā izvietojies ne tikai muzejs, bet arī siera ražotne, kurā gatavo sieru no aļņu mates piena un kas ir viens no dārgākajiem sieriem pasaulē. Dienas otrajā pusē apmeklēsim Umeå – Norrlandes lielāko pilsētu, kas atrodas Umes upes grīvā, pie tās ietekas Botnijas jūras līcī. Umeå 2014.gadā kopā ar Rīgu bija Eiropas kultūras galvaspilsēta. Pilsētā dzīvo vairāk nekā 84 tūkstoši iedzīvotāju, no kuriem gandrīz puse ir pilsētā izvietoto divu Zviedrijas universitāšu studenti. Pilsētā tiks dots brīvs laiks. Atgriešanās Šelleftea ~ 18:00.

  Vietējais angliski runājošais gids paredzēts tikai aļņu audzētavā, pārējā laikā grupu pavadīs FlyMeAway grupas vadītājs!

  Minimālais viesu skaits, lai ekskursija tiktu organizēta - 15 personas!

  Aizvērt aprakstu
 •  

  Informācija par ceļojumu un piedāvātajām ekskursijām ērtā formātā. Viegli izprintēt vai nosūtīt draugiem!

Atpakaļ
Up