Pārlekt uz galveno saturu
29.04.2022
Rīga 13:25 - 14.15 Fēru salas
02.05.2022
Fēru salas 16:30 - 21:20 Rīga

Cena par tiešo lidojumu uz Fēru salām turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, dzērieni, bagāža (23 kg nododamā un 8 kg rokas)

Cena par tiešo lidojumu, transfēru un 3 naktis 4* viesnīcā Hotel Foroyar divvietīgā istabā ar brokastīm. Piemaksa par vienvietīgu istabu 170 EUR

Pirmā iemaksa 200€!

ZIEMEĻU EKSOTIKA

Uz Fēru jebšu Farēru salām dodas tie, kas tepat Eiropā vēlas atrast neskartu dabu, elpu aizraujošas ainavas, tūristu pūļu nesabojātu, autentisku vidi. Ne velti žurnāla National Geographic lasītāji 2018. gadā arhipelāgu izvēlējās par gada uzvarētāju konkursā Must see! ( Jāredz!).

Ceļojums īsti nav domāts vētrainas naktsdzīves vai pilsētas burzmas mīļotājiem, jo jau izkāpjot no lidmašīnas, tas aizrauj ar dabas patiesumu un varenību.

Ar FlyMeAway ceļojums ar tiešo reisu uz Fēru salām maija svētkos ir lieliska iespēja apskatīt dabu, piedalīties ekskursijās Fēru salās un izbaudīt labāko viesnīcu par pievilcīgi zemu cenu.

 •  

  Ceļojums piemērots: visiem, kam patīk redzēt lieliskus dabasskatus un tūrisma nesapostītu, autentisku vidi, kurus nebaida mainīgi dabas apstākļi un kuri vēlas uzzināt, kāpēc tieši Fēru salas žurnāla „National Geographic” balsojumā atzītas par pasaules labāko salu galamērķi. 

  Gaisa temperatūra: ap 7C-9C dienā, ap 5C naktī Laikapstākļi: ārkārtīgi mainīgi – īslaicīgs lietus iespējams vairākas reizes dienā. Vējains.

  Jāņem līdz: vēja un ūdensnecaurlaidīgu, siltu jaku, vēlams arī šādas bikses, ūdensnecaurlaidīgus, tūrismam piemērotus zābakus. Galvassega un cimdi Fēru salās noder pat vasarā.

  Atļautais bagāžas apjoms : 8 kg rokas bagāža + 23 kg reģistrētā bagāža

  Laika starpība ar Latviju: 1 stunda

  Valūta: Dānijas krona (DKK) 1EUR=7.44DKK

  Lidojumu izpilda avio kompānija Atlantic Airways ar Airbus A320 tipa lidmašīnu. 

  Lidojuma ilgums: 

  Rīga - Vagar: 2h 40 min 

  Vagar - Rīga: 2h 40 min

  Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

  29. aprīlī, plkst. 14:15 transfers no lidostas uz viesnīcu 
  2. maijā, plkst. 13:30 transfers no viesnīcas uz lidostu

 •  

  Arhipelāgu veido 18 vulkāniskas izcelsmes salas (17 no tām ir apdzīvotas), kas atrodas Atlantijas okeāna ziemeļu daļā, siltās Golfa straumes vidū, gandrīz vienādā attālumā no Islandes un Skotijas un nedaudz tālāk no Norvēģijas krastiem. 
  Politiski tās pieder Dānijai, bet bauda plašu autonomiju – tām ir pašām savs parlaments, kura vadītājs pilda premjerministra funkcijas. Parlaments realizē salu pašpārvaldi, Dānijas pārziņā atstājot vienīgi aizsardzību, ārlietas un tieslietas. Tiek uzskatīts, ka salu pirmie apdzīvotāji, bija īru mūki, kas neapdzīvotajās salās ieradās ap 600. gadu. Divus gadsimtus vēlāk salas kolonizēja norvēģu vikingi- Grimurs Kambans tiek minēts kā pirmais norvēģu ieceļotājs. Tagadējā galvaspilsētā Torshavnā norvēģi nodibināja savu parlamentu (tingu), kas izlēma saliniekiem aktuālos jautājumus.


  Ap 1000. gadu pēc asiņainām sadursmēm salas pieņēma kristietību un nonāca Norvēģijas karaļa pakļautībā, bet 1380. gadā līdz ar Norvēģiju - ūnijā ar Dāniju. Pēc Napoleona karu beigām 19. gs. sākumā, Dānija bija spiesta cedēt Norvēģiju Zviedrijai, taču paturēja savā īpašumā Fēru salas. 
  Tikai 1948. gadā pēc pašpārvaldes akta pieņemšanas, Farēras oficiāli kļuva par autonomu reģionu Dānijas karalistes sastāvā. 
  Lai arī arhipelāgs ir atzinis dāņu kroņa varu, tas nekad nav ticis uzskatīts par Dānijas daļu. Fēru salas, atšķirībā no Dānijas, nav ES locekles un tām ir patstāvīgs statuss Ziemeļvalstu padomē. Arhipelāgam ir savs karogs, naudas vienība - Fēru salu kronas, kas ir apgrozībā līdz ar dāņu kronām un fēriešu valoda, kas skolā tiek mācīta kā pirmā un kas ir vistuvākā seno norvēģu valodai. Uz šo Dānijas autonomo reģionu neattiecas Šengenas līgums un visi ekonomiskās sadarbības līgumi tiek slēgti nepastarpināti – neiesaistot Dānijas varasiestādes. 

  Fēru salu ekonomikas pamats ir zvejniecība, kas veido apmēram 80% no iekšzemes kopprodukta. Te klāt nāk tradicionālā vaļu zveja, pret kuru vēršas dabas aizsardzības aktīvisti. Pēdējos gados strauji attīstās arī tūrisms un to apkalpojošās nozares, kā arī vilnas apstrādes rūpniecība, kuras produktus – sniegpārsliņām rotātos vilnas džemperus – var ieraudzīt pat Japānā. Optimistisku noskaņu saliniekos radījusi naftas ieguvju atklāšana arhipelāgam piederošajos ūdeņos, kuru izpēte gan vēl ir nākotnes jautājums. 
  Fēru salas nemaksā nodokļus Dānijai, bet saņem subsīdijas no tās, kuru apjoms ir apmēram 14% no iekšzemes kopprodukta. Šīs dāsnās dotācijas, it īpaši pēc ekonomiskās krīzes, kad Fēru salas atradās bankrota priekšā, ir viens no iemesliem, kāpēc arhipelāgā nekad pārsvaru negūst tie, kas vēlētos pilnīgu Fēru salu neatkarību. 
  Fēru salu galvaspilsētā Torshavnā dzīvo divi no katriem pieciem arhipelāga iedzīvotājiem un to skaits tuvojas 20 tūkstošiem. Te koncentrējusies salu sabiedriskā un kultūras dzīve, šeit atrodas arhipelāga parlaments un valdība un, dzīvespriecīgās krāsās krāsotajās ēkās, var apskatīt gan muzeju kolekcijas, gan iepazīt neparasti bagātīgo mūzikas dzīvi vai pasēdēt krodziņā kopā ar atturīgiem, mazrunīgiem vīriem ar vēju appūstām sejām. 

  FlyMeAway iesaka 
  Galvenais iemesls, kāpēc apmeklēt Fēru salas, ir, protams, daba. Nesabojāta, tīra, mežonīga, Ziemeļatlantijas nesaudzīgajiem vējiem un nepārtaukti mainīgajiem laika apstākļiem pakļauta, tā neliks vilties nevienam dramatisku ainavu cienītājam. Un vienalga, vai dosieties pārgājienā kājām, vai apskatīsiet stāvās, nepieejamās klintis, kas norobežo arhipelāgu no ziemeļiem un rietumiem, no kuģa klāja, vai arī izmantosiet lieliskas kvalitātes ceļus un tuneļus, kas savstarpēji savieno lielāko daļu no salām, braucot ar sauszemes transportu. 
  Fēru salas ir iekārots galamērķis putnu vērotājiem, jo te ligzdo viena no lielākajām alku kolonijām un pati ievērojamākā vētrasputnu saime pasaulē. Te var izbraukt selgā, lai satiktu vaļus un delfīnus. Te var, mugursomu plecos, apskatīt salu pēc salas, kāpjot pakalnu virsotnēs, nolaižoties zaļas, sulīgas zāles klātās ielejās, kur retums pavīd velēnu jumtiem klāti mājokļi, vērot kādu no ūdenskritumiem, kas, nekad neapstājoties, krīt tieši okeānā, gaidīt, kad pašķirsies migla, lai ieraudzītu kādu vēl neredzētu, satriecošu ainavu un saprastu cilvēka niecību varenās dabas priekšā. 


  „Tiem, kuriem patīk Ziemeļi, patiks katrs kvadrātmetrs”, saka zinātājs.

 • Skatīties galeriju

  Viesnīca Foroyar ar brokastīm

  8.1 /10
  Check-in: 14:00
  Check-out: 11:00

  Slavenu dāņu arhitektu projektētā 4* viesnīca Foroyar atrodas apm. 2 km attālumā no Fēru salu galvaspilsētas un Nolsoy fjorda uz kuriem no viesnīcas logiem paveras brīnišķīgs skats. Viesnīcas jumts ir apaudzēts ar zāli un tai blakus ganās aitas. Līdz tuvākajai autobusa pieturai jāiet vien 5 min.

  Plašajās un mājīgajās istabās ir viss nepieciešamais viesu ērtībām: apkure, kabeļu un satelīta TV, WI-FI, minibārs, fēns, kafijas /tējas pagatavošanas ierīce. Seifs pieejams reģistratūrā. Brokastis un vakariņas var nobaudīt viesnīcas restorānā, bet dzērienus iegādāties bārā.

  Noīrēto automašīnu var novietot bezmaksas stāvvietā. 

  Viesnīcā ir iespējams palikt studio tipa numurā, kura var palikt līdz 5 cilvēkiem. Visērtāk 2 pieaugušajiem un 2-3 bērniem. Numurā atrodas viena divguļamā vai divas vienvietīgas gultas, divvietīgs dīvāns (180x200 cm). Piektajai personai iespēja ievietot papildgultu (roll-away). Studio izmērs ~29 m2. Cenas ar dzīvošanu studio numurā (neatkarīgi no personu vecuma):

  Trīs cilvēki: 749 EUR , četri cilvēki: 689 EUR , pieci cilvēki: 659 EUR (cena par personu).

  Ja Jūs interesē izmitināšana studio tipa numurā, aicinām sazināties ar FlyMeAway komandu, rakstot uz flymeawa@flymeaway.lv vai zvanot 67626287.

   

 • Tiešais reiss uz Fēru salām ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Touršhavnas pilsētas ekskursija

  29.04.2022 14:15 no lidostas
  Cena: 50 EUR
  Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi.
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Pirmās dienas ekskursijā ar autobusu dosimies uz Fēru salu galvaspilsētu. Gids kopā ar mums izstaigās to kājām un pastāstīs par tās vēsturi un interesantākajiem apskates objektiem. Īpašu vērību pievērsīsim Touršhavnas vecpilsētai Reyni un vienam no pasaules vecākajiem parlamentiem – Tinganes. Ekskursijas gaitā mums parādīs un ieteiks arī pilsētas labākos restorānus vakariņošanai. Pēc ekskursijas ar autobusu atgriezīsimies viesnīcā

  Ekskursijas ilgums ~3.5 stundas 

  Minimālais tūristu skaits, lai ekskursija tiktu organizēta - 20 personas!

  Aizvērt aprakstu
  Tiešais reiss uz Fēru salām ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Klaksvikas, Skalafjordura un aitu fermas apmeklējums

  30.04.2022 09.00 no viesnīcas
  Cena: 120 EUR
  Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Klaksvikas Kristiešu baznīcā, aitu fermas apmeklējums, pusdienas privātā mājā ar ūdeni un kafiju/tēju, zemūdens tuneļu nodevas. Pusdienu vietā nebūs iespējams iegādāties papildus dzērienus.
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ekskursijas sākumā brauksim uz ziemeļiem caur tuneļiem un šķērsosim tiltu, kas savieno Streymoy un Eysturoy salas. Tad pa zemūdens tuneli brauksim uz otro lielāko Farēru salu pilsētu – Klaksviku, kas ir arī Farēru zvejniecības galvaspilsēta.
  Klaksvikā apskatīsim  pilsētu, īpašu vērību pievēršot Kristiešu baznīcai, kas tiek uzskatīta par vienu no pašām skaistākajām baznīcām Fēru salās. Pēc tam dosimies uz skatu laukumu, no kura var pārredzēt visu pilsētu. Pēc foto pauzes brauksim atpakaļ uz Eysturoy salu un gar Skalafjorduru (garāko fjordu Fēru salās) dosimies uz Soldarfjordura ciematu, lai nobaudītu pusdienas privātā mājā. 
  Pēc pusdienām apmeklēsim vietējo aitu fermu, lai noklausītos īpašnieka stāstu par šo dzīvnieku audzēšanas īpatnībām Fēru salās, kā arī apmeklēsim vietējo vilnas izstrādājumu ražotni un veikalu Navia. Atpakaļceļā uz galvaspilsētu izmantosim zemūdens tuneli zem Atlantijas okeāna ar jauno, 2020. gada nogalē atklāto apļveida krustojumu "Medūza", kas ar savu īpašo dizainu kļuvis par uzmanības vērtu tūrisma objektu. (Ekskursijas ilgums ~7 stundas)

   

  Aizvērt aprakstu
  FlyMeAway Fēru salas tiešais reiss

  Saksuna ciemats un panorāmas tūre uz Gjogv ciematu

  01.05.2022 10.00 no viesnīcas
  Cena: 95 EUR
  Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi un pusdienas Gjogv ciemata vietējā viesnīcā. Pusdienu plate ar ūdeni un tēju vai kafiju. Būs iespēja iegādāties papildus dzērienus.
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ekskursijas pirmajā daļā dosimies uz  Saksunu – nomaļu ciematu, kas atrodas stāvu kalnu piekājē. Te apmeklēsim ap 300 gadus vecu lauku sētu Dúvugarðar, kas mūsdienās  kļuvusi par muzeju.
  Pēc tam brauksim  uz ziemeļiem, caur Streymoy salu, šķērsojot tiltu pāri Atlantijas okeāna ūdeņiem uz  Eysturoy, garām Eiði ciematam un Fēru salu augstākajai kalnu virsotnei Slættaratindur (882m). Tad nonāksim Gjogv ciematā, kas atrodas pie mazas, dabiski veidotas ostas, šaurā ielejā starp augstiem kalniem. Pa ceļam uz šo ciematu, redzēsim divus slavenus pakalnus, kas nosaukti par Milzi un Raganu, kā arī  Funningur – vietu, kuru vikingi izvēlējās savai pirmajai apmetnei. .(Ekskursijas ilgums ~7 stundas)

   

  Aizvērt aprakstu
  Tiešais reiss uz Fēru salām ar FlyMeAway

  Vestmanna putnu klintis un Gásadalur ciemats

  02.05.2022 09.00 no viesnīcas
  Cena: 135 EUR
  Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, 2h brauciens ar motorizētu laivu, pusdienas ar kafiju un tēju iekļautu, tuneļu nodevas.
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  No viesnīcas, pēc nepilnas stundas brauciena ar autobusu, nonāksim pie Vestmannas, kur  kāpsim kuģītī. Divu stundu brauciena laikā apskatīsim tūristu visplašāk apmeklēto vietu Fēru salās – Vestmanna putnu klintis. Kuģosim cauri jūras šaurumiem,  ja laikapstākļi atļaus, apmeklēsim grotas un pietuvosimies 200 pēdu augstām piekrastes klintīm, kur daudzi no putniem, kas sastopami Fēru salās, vij savas ligzdas. 
  Pēc atgriešanās krastā ieturēsim pusdienas un tiks dots nedaudz brīva laika Vestmanna tūristu centrā.
  Pēc tam dosimies uz Vagar salu, lai izstaigātu Gasadalur ciematu un apskatītu skaistāko un ikoniskāko Fēru salu ūdenskritumu Múlafossur, kas krīt okeānā no klints malas.  (Ekskursijas ilgums ~ 5.5 stundas, ekskursiju noslēgsim ~14:45 Vagar lidostā)

  Aizvērt aprakstu
Atpakaļ
Up