Pārlekt uz galveno saturu

Mežonīgā skaistule Dienvidkorsika Valsts svētkos novembrī ar San Carlu 4* viesnīcu

17.11.2023
Rīga 07:50 10:15 Ažaksjo
20.11.2023
Ažaksjo 19:50 00:00 Rīga

Cena par tiešo lidojumu ar čehu aviokompāniju Smartwings uz Ažaksjo turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, uzkoda un dzēriens, bagāža (23 kg nododamā un 8 kg rokas)

Cena par tiešo lidojumu, transferu, pilsētas nodoklis un 3 naktis 4* viesnīcā San Carlu Citadelle Ajaccio divvietīgā comfort istabā ar brokastīm. Piemaksa par vienvietīgu istabu 200 EUR.

Pirmā iemaksa 200€!

IZPĀRDOTS!

Iepriekšējos gados FlyMeAway savus ceļotājus veda uz salas ziemeļiem - Bastiju, taču šajā rudenī dosimies atklāt Korsikas otru krastu - Napoleona dzimto pilsētu Ažaksjo!

Korsikas kalnu aizvējā klimats te ir, kā saka franči, maigs. Lai gan salas teritorija ir tikai astotdaļa no Latvijas, arī tad, ja esat apceļojuši Korsikas ziemeļaustrumu daļu, tad Dienvidkorsika Jums būs pavisam jauns un neparasts atklājums! 

Daba te ir mežonīgāka, un vietējie korsikāņi - skatu vēl vairāk aizgriezuši prom no Francijas. Itāliskais korsikāņu dialekts skan biežāk kā Ziemeļkorsikā. Pat galvaspilsētas Ažaksjo lidostai ir lielisks, dienvidniecisks nosaukums: Campo dell Oro jeb Zelta Lauka lidosta.

Jaukajiem laikapstākļiem (Ažaksjo saule spīd vairāk stundas gadā kā Nicā - saulainākajā vietā kontinentālajā Francijā) augsto kalnu aizvējā klāt nāk skaists saulriets jūrā ik vakaru.

Elpa kalnainajā franču Vidusjūras salā aizraujas ik uz soļa!

FlyMeAway arī piedāvā atpūtu ar Ibis Styles 3* viesnīcu - laipni lūdzam iepazīties ar abiem piedāvājumiem un izvēlēties Jums patīkamo īso brīvdienu atpūtu Valsts svētkos!

 •  

  Ceļojums piemērots: visiem, kas vēlas redzēt aizraujošus dabas skatus, kas mīl franču un itāļu kultūru un kurus interesē atklāt jaunas, masu tūrisma neskartas vietas vienā no pašām skaistākajām Eiropas salām

  Gaisa temperatūra: var variēt no 10C līdz 18C dienā, ap 5C naktī

  Vidējā ūdens temperatūra jūrā: 17C

  Laikapstākļi: īslaicīga lietus iespējamība 30%

  Laika starpība ar Latviju: 1 stunda

  Valūta: EUR

  Grupu ekskursijās pavadīs latviski, angliski un krieviski runājoši FlyMeAway grupas vadītāji. 

  Atkarībā no kopējā grupas lieluma abās piedāvātajās viesnīcās, klienti var tik sadalīti divās atsevišķās ekskursiju grupās, kas dienas laikā savstarpēji nekrustojas.  

  Lidojumu izpilda aviokompānija Smartwings ar Boeing 737 - 800 tipa lidmašīnu.

  Atļautais bagāžas daudzums: 8 kg rokas bagāža un 23 kg reģistrētā bagāža  

  Lidojuma ilgums:  

  Rīga - Ažaksjo: 3h 25 min  

  Ažaksjo - Rīga: 3h 10 min

  Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

  17. novembris, plkst. 10:15 transfers no lidostas uz viesnīcu 
  20. novembris, plkst. 17:35 transfers no viesnīcas uz lidostu

  * Visās ekskursijās vietu skaits ir ierobežots!

   

 •  

  Kalnainums, jūras klātesamība un trauksmainā vēsture zem siltas Vidusjūras saules sniedz pieredzi, kas nav sastopama citās Vidusjūras salās. Skatu ar Bonifačo vecpilsētu apmēram 80 m augstā klintī droši vien būs redzējis ikviens. Arī senie dženoviešu torņi, kas apjož salu (kopumā to ir ap simts) ir tikai Korsikai raksturīga ainava, kas lieliski iederas klinšainajā piekrastē.

  Korsikas kalni ir tik augsti, ka divu stundu laikā var paspēt gan paslēpot, gan nopeldēties siltā Vidusjūrā! Varenas panorāmas, kas ļauj redzēt Vidusjūru arī no virsotnēm salas vidienē, stāvas (lai gan labi marķētas) pārgājienu takas iedvesmo uz varoņdarbiem!

  Ieskatu dabas brīnumos, ko sniedz šī siltā Korsikas puse atklāj arī Sanguinēru (jeb Asiņainās) salas, apmēram 20 minūšu attālumā no Ažaksjo. Jūrā viena aiz otras izkārtojušās četras iegarenas salas, kuras saulrieta gaismā kļūst pavisam sarkanas.

  Uz ziemeļiem no Ažaksjo meklējama viena no skaistākajām Eiropas piekrastēm: calanques jeb Vidusjūras fjordi. Šeit līkumainais ceļš kļūst tik šaurs, ka autobusam jābrauc atpakaļgaitā līdz iepriekšējai ''kabatai'', pirms izmainīties ar pretimbraucošo “vabolīti”. Robotās klintis novakarē krāsojas karmīnsarkanos toņos, kas kontrastē ar zilganajiem kalniem. Te ir gan viens no salas burvīgākajiem ciematiņiem Piana, gan mūsuprāt, viens no neaizmirstamākajiem zemesragiem Vidusjūras zemēs: Kapu Rosu rags, kura galā atrodas sens dženoviešu tornis (tādi apjož visu salu kopš laikiem, kad Korsika piederēja Dženovas Republikai). Visa šī ainava ņemta UNESCO aizsardzībā, kas nozīmē, ka tā ir pasargāta no nepārdomātas būvniecības.

  Pavisam cita - nopietna un patriotiska - noskaņa valda Kortē, kas atrodas salas centrā. Braucienu uz Korti vislabāk mērot ar vilcienu, kas 2 stundas vijas cauri kalnu ielejām, un tiek uzskaitīts starp skaistākiem braucieniem pa dzelzceļu Eiropā. Korsikas kalni ir teju 3 km augsti, un pat šķietami tuvi attālumi dabā braucami lēni. Pārrāpies pāri kalnu pārejai Vizzavonā (kur augstums sasniedz teju 1 km), bānītis ieripo Kortē. Korte atrodas salas ģeogrāfiskajā centrā, kalnu ieskauta tā 14 gadus no 1755 līdz 1769. gadam bija neatkarīgās Korsikas valsts galvaspilsēta (un kas tā bija par valsti - ar modernu konstitūciju, kas ļāva balsot sievietēm, un savu universitāti Kortē). Pat arhitektūra te sasaucas ar apkārtējo kalnu pelēko majestātiskumu, kaut kas pavisam atšķirīgs no bezrūpīgās, dienvidnieciskās Ažaksjo 2 stundu brauciena attālumā.

  Viena no ainavām, kuru redzēsiet uz ne viena vien ceļveža vāka par šo kalnaino Vidusjūras salu, ir tā saucamās Bavellas adatas (Aiguilles de Bavella) - robainas kalnu smailes netālu no tradicionālā Zonzas ciema uz dienvidiem no Ažaksjo. Skatu vēl gleznaināku padara Korsikas priežu (melnās priedes) meži, kuru tumšais zaļums un spirgtā smarža ir prieks acīm un degunam.

  Korsika ir lielisks galamērķis gardēžiem, tostarp tādiem, kuri labi pārzina Francijas virtuvi, jo te varēsiet iepazīties ar pavisam citām jau zināmu ēdienu versijām. Papildus priekšrocība - salas saimnieces un pavāri vienlīdz labi prot pagatavot zvejnieku lomu un mednieku guvumu. Šajā skarbajā zemē labprāt galdā ceļ medījuma gaļu, tai skaitā terīnēs un pastētēs, līdzīgi kā kontinentālajā Francijā. Zivju mīļi - Jums garšos aziminu, īpašā Korsikas jūras velšu zupa. Saldajā - fiadone, jeb Korsikas siera kūka. Saulriets patīk vēl labāk pie glāzes Korsikas sarkanvīna vai sedratīna, stipra citrusaugļu liķiera. Starp citu, novembris un decembris ir citrusaugļu ražas laiks un gandrīz visu Francijas mandarīnu ražu ievāc tieši Korsikas dienvidos.

 • IZPĀRDOTS!
  Skatīties galeriju

  San Carlu Citadelle Ajaccio ar brokastīm

  8.7 /10
  Check-in: 16:00
  Check-out: 12:00

  Nupat pilnībā atjaunotā 4* viesnīca San Carlu Citadelle Ajaccio izvietojusies Ažaksjo vecpilsētā, līdzās XV gs. būvētajam cietoksnim un 100m attālumā no Sv. Fransuā pludmales.

  Mūsdienīgajās istabās pieejams: gaisa kondicionieris, apkure, satelītaTV, seifs, fēns, piederumi kafijas vai tējas pagatavošanai un bezmaksas WI-FI.

  Daļa istabu, kuras viesnīca piedāvā par papildus samaksu, ir ar skatu uz Vidusjūru.

  Viesnīcai ir bārs un restorāns, kas atrodas ēkas augšējā stāvā. Tajā varēs pabrokastot, kā arī nobaudīt citas ēdienreizes.

  Viesnīcas priekšpusē ir 3-4 bezmaksas stāvvietas viesu automašīnām. Ja tās ir aizņemtas, tad auto var atstāt bez maksas jebkurā blakus esošajā ielā.

 • FlyMeAway Korsika ceļojums
  Skatīties galeriju

  Ažaksjo pilsētas ekskursija

  17.11.2023 11:00 no viesnīcas
  Cena: 85 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Feša pilī - Mākslas muzejā, trīs ēdienu pusdienas (ūdens un vīns iekļauts)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Dienu pilsētā iesāksim ar pusdienām vietējā restorānā. Pēc tām apskatīsim imperiālās pilsētas Ažaksjo ievērojamākās vietas –dženoviešu rajonu, Renessanses stila Katedrāli, kurā tika kristīts Napoleons, Dimanta laukumu, Maršala Foša laukumu, Zvejas ostu, kā arī galveno pilsētas artēriju – kājāmgājējiem paredzēto iepirkšanās ielu (rue Fresch). Pēc tam apmeklēsim ievērojamo Mākslas muzeju - Feša pili, kur vienā no zālēm ir apskatāmi vairāki Napoleona un viņa ģimenes portreti.

  Ekskursijas noslēgumā (ja laikapstākļi būs piemēroti) dosimies uz vietu no kuras var redzēt Asiņainās salas, lai vērotu saulrietu (atgriešanās viesnīcā ~18:00).

  Aizvērt aprakstu
  FlyMeAway Korsika ceļojums
  Skatīties galeriju

  Brauciens ar vietējo vilcienu uz Kortes pilsētu

  18.11.2023 07:00 no viesnīcas
  Cena: 115 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, vilciena biļete maršrutā Ažaksjo-Korte, tūristu vilcieniņa biļete Kortē un trīs ēdienu pusdienas (ūdens un vīns iekļauts)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  07:30 ar vietējo vilcienu dosimies no Ažaksjo uz Bokonjano – ciematu, kas atrodas Korsikas centrā pie 1163m kalnu pārejas Col de Vizzavona, Zelta kalna piekājē. Bokonjano ir populāra vasaras atpūtas vieta, reģionālais dabas parks, pazīstams ar kastaņu birzīm, ūdenskritumu un īpašu mikroklimatu. Turpināsim ceļu uz Korti, kas senāk bija Korsikas galvaspilsēta, bet mūsdienās – rosīga universitātes pilsēta, ar ērgļa ligzdai līdzīgu cietoksni, kas paceļas virs Restonikas ielejas. Pilsētas nozīmīgākās vietas apskatīsim, braucot ar tūristu vilcieniņu. Pēc pusdienām dosimies atceļā ar autobusu (atgriešanās viesnīcā ~17:30).

  Svarīgi: izbraukšanas laiks ar vilcienu maršrutā Ažaksjo – Korte tiks precizēts, jo novembra vilcienu kustības saraksts vēl nav publicēts!

  Aizvērt aprakstu
  FlyMeAway Korsika ceļojums
  Skatīties galeriju

  Porto un Vidusjūras fjordi (kalanki)

  19.11.2023 08:00 no viesnīcas
  Cena: 125 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, brauciens ar kuģīti (~1,5 stundas) un trīs ēdienu pusdienas (ūdens un vīns iekļauts)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Vispirms dosimies uz Kargeses ciematu, kas tika dibināts 1770. gadā, lai nometinātu grieķu kolonistus no Peloponesas. Tālāk sekos Pianas ciemats, kas atrodas Francijas visskaistāko ciematu un UNESCO Pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā savu lielisko kalanku dēļ, kuru formu veidojusi krasta erozija un kas iedvesmoja Giju de Mopasānu. Pa ceļam arī piestāsim foto pauzei, lai iemūžinātu slaveno “Sirsniņklinti”. Pirms pusdienām paredzēts viegls pārgājiens pa Kapu Rosu taku. Pēc maltītes no Porto ciemata dosimies ar kuģīti apbrīnot Pianas kalankus – pasakainas uguns krāsas klinšu grēdas, kas spoguļojas intensīvajā jūras zilgmē. Uz Ažaksjo atpakaļ ar autobusu dosimies caur Spelunkas un Evisas aizām un to kastaņu birzīm, Sevi kalnu pāreju ( 1101m) un Tiucciju – mazu zvejniekciemu, kas kļuvis par populāru atpūtas vietu, savas lieliskās atrašanās vietas dēļ līdzās zeltainām pludmalēm un kristāldzidriem ūdeņiem (atgriešanās viesnīcā ~18:00).

  Aizvērt aprakstu
  FlyMeAway Korsika ceļojums
  Skatīties galeriju

  Bastelika un degustācijas

  20.11.2023 10:00 no viesnīcas
  Cena: 125 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, brauciens ar mini vilcieniņu un zemnieku saimniecības gaļas produkcijas degustācija, trīs ēdienu pusdienas (ūdens un vīns iekļauts), Klos Kapitoro vīna darītavas apmeklējums, kā arī vīnu degustācija
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Izbraukšana uz Kauro komūnu, Zipitoli mežu, populārā cīnītāja pret Dženovas Republiku 16. gadsimtā Sampjero Korso dzimto vietu. Pēc tam sekos mini vilciena ekskursija (apm. stundu gara), kas vedīs augšup kalnu grēdās no 725m līdz 850m augstumam, pa ceļam šķērsojot 25ha lielu vietējā zemnieka saimniecību, kurš specializējas cūkkopībā. Tad vēl dosimies 200m kājām uz vietu, no kuras paveras pasakainas Korsikas dabas ainavas, tai skaitā uz Asiņainajām salām. Atpakaļceļā varēsim aplūkot vietējās cūkas, kā arī degustēsim zemnieku saimniecībā ražoto gaļas produkciju. Pēc tam sekos pusdienas restorānā.

  Ekskursija noslēgsies ar Klos Kapitoro vīna darītavas apmeklējumu kā arī vietējā ražojuma vīnu degustāciju (~17:30 transfērs uz lidostu).

  Aizvērt aprakstu
Atpakaļ
Up