Pārlekt uz galveno saturu
22.06.2022
Rīga 09.30 10.50 Ļubļana
26.06.2022
Ļubļana 20.30 23.50 Rīga

Cena par tiešo lidojumu uz Ļubļanu turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, uzkoda, bagāža (20 kg nododamā un 8 kg rokas)

Cena par tiešo lidojumu, transferu, 4 naktis 4* viesnīcā Hotel Lev ar brokastīm. Piemaksa par vienvietīgo numuru 170 EUR. 

Pirmā iemaksa 200 EUR!

JAUNUMS!

Ļubļana ir Slovēnijas Republikas galvaspilsēta un valsts lielākā pilsēta. Tā ir neliela ( 280,000 iedzīvotāju), ērta un iedzīvotājiem un tūristiem ļoti draudzīga. Cauri gadsimtiem pilsētu ietekmējusi tās ģeogrāfiskā atrašanās vieta ģermāņu, latīņu un slāvu kultūru krustcelēs. Leģenda vēsta, ka tieši šeit sengrieķu varonis Jasons, kurš kopā ar argonautiem devās pēc zelta aunādas, nogalināja pūķi, kas kļuva par vienu no pilsētas simboliem. Cauri pilsētai plūst Ļubļaņicas upe. Tās austrumu krastā atrodas Vecpilsēta un pils, bet rietumu - mūsdienīgie pilsētas rajoni.

FlyMeAway arī piedāvā atpūtu ar B&B Hotel Ljubljana Park 3* viesnīcu - laipni lūdzam iepazīties ar abiem piedāvājumiem un izvēlēties Jums patīkamo īso brīvdienu atpūtu Vasaras saulgriežos!

 • Ceļojums piemērots: visiem, kuri vēlas iepazīt Viduseiropas mazās valstis, kas gadsimtiem atradušās dažādu kultūru saskarsmes krustpunktā, kurās nelielā teritorijā koncentrēta liela dabasskatu daudzveidība un pāris stundās var nokļūt no Alpu kalnu virsotnēm līdz Adrijas jūras siltajiem ūdeņiem.

  Lidojumu izpilda aviokompānija Trade Air ar Airbus A320 tipa lidmašīnu.

  Lidojuma ilgums: Rīga - Ļubļana: 2 h 20 min

  Ļubļana - Rīga: 2 h 20 min

  Atļautais bagāžas apjoms : 8 kg rokas bagāža + 20 kg reģistrētā bagāža

  Gaisa temperatūra: ap 24 C dienā, ap 13 C naktī

  Laikapstākļi: lietus iespējamība 34%

  Laika starpība ar Latviju: 1 stunda

  Valūta: EUR

  Aicinām ņemt līdzi siltāku drēbju kārtu alu apmeklējumam un peldlietas ekskursijai uz piejūras pilsētām.

 •  

  Slovēnijas Republika ģeogrāfiski atrodas lieliskā vietā Centrāleiropā – tās teritorijā ir gan Alpu kalni, gan Adrijas jūras pludmales. Arī par kaimiņiem tā nevar sūdzēties – Slovēnija robežojas ar Itāliju, Horvātiju, Austriju un Ungāriju.

  Slovēnijas teritorijas 20,273 m2 dzīvo apm. 2 miljoni iedzīvotāju. Tomēr skaitļi neko daudz nepasaka par šo brīnišķīgo nelielo valsti Eiropas vidienē, kur nelielā teritorijā koncentrēta liela dabasskatu daudzveidība un tūrismam draudzīga sabiedrība. Apmēram 40% Slovēnijas iekšzemes teritorijas veido kalni ar augstāko virsotni Triglav (2864m). Pusi no valsts aizņem meži. Pāris stundās ceļotājs var nonākt no Alpu virsotnēm līdz Adrijas kūrortiem. Valstī ir 3 oficiālās valodas –slovēņu, ungāru un itāļu.

  Atrodoties tirdzniecības ceļu krustpunktā, tā vienmēr bijusi kārdinoša vieta svešzemju iekarotājiem. Slovēnija ir bijusi Romas impērijas daļa, ietilpusi Venēcijas Republikā, Karantānijas hercogistē, Svētās Romas impērijā, Habsburgu monarhijā, Austrijas impērijā, Serbu, horvātu un slovēņu karalistē, Itālijas karalistē, Horvātijas Neatkarīgajā valstī un Dienvidslāvijas Sociālistiskajā Federālajā Republikā. Neatkarību ieguva 1991. gadā pēc „10 dienu kara” sabrūkot DSFR. Slovēnija ir NATO, Šengenas un eirozonas dalībniece un viena no ekonomiski veiksmīgākajām jaunajām ES dalībvalstīm.

   

  Ļubļana

  Ļubļana ir Slovēnijas Republikas galvaspilsēta un valsts lielākā pilsēta. Tā ir neliela ( 280,000 iedzīvotāju), ērta un iedzīvotājiem un tūristiem ļoti draudzīga. Cauri gadsimtiem pilsētu ietekmējusi tās ģeogrāfiskā atrašanās vieta ģermāņu, latīņu un slāvu kultūru krustcelēs. Leģenda vēsta, ka tieši šeit sengrieķu varonis Jasons, kurš kopā ar argonautiem devās pēc zelta aunādas, nogalināja pūķi, kas kļuva par vienu no pilsētas simboliem. Cauri pilsētai plūst Ļubļaņicas upe. Tās austrumu krastā atrodas Vecpilsēta un pils, bet rietumu - mūsdienīgie pilsētas rajoni. Lai arī Ļubļanā ir ļoti labi organizēta sabiedriskā transporta kustība, to viegli izstaigāt kājām.

  Vēsture

  Pirmās liecības par cilvēku klātbūtni Ļubļanas apkārtnē datējamas ar 2000 gadu p. K. Šī teritorija bija tranzīta punkts senajām grieķu, itāļu un ķeltu ciltīm. Ap 50. gadu p. K. romieši šeit uzbūvēja nocietinājumu, kas vēlāk kļuva aizsākums pilsētai. Ap 6 gs. te sāka dzīvot slovēņu tālie senči. Pirmo reizi kaut kas līdzīgs Ļubļanas nosaukumam atrodams 1144. gadā datētā dokumentā. 1220. gadā Ļubļanai tika piešķirtas pilsētas tiesības, tajā skaitā - kalt pašai savu naudu. No 1278. līdz 1797. gadam pilsētu pārvaldīja Habsburgu dinastija. Šajā vēstures periodā jāpiemin 1461. gads, kad tika nodibināta Ļubļanas diocēze un Sv. Nikolaja baznīca kļuva par katedrāli un 1511. gads, kad postoša zemestrīce iznīcināja daļu pilsētas, kas pēc tam tika pārbūvēta Renesanses stilā. Ļubļana kļuva par reģiona mākslas, kultūras un brīvdomības centru. 17.gs. pilsētā tika uzbūvētas pirmās Baroka stila ēkas. Pēc 4 gadiem Napoleona pakļautībā, 1815. gadā Ļubļana no jauna nonāca zem Austrijas impērijas karoga. 1849. gadā pilsētā pienāca pirmais vilciens no Vīnes un 8 gadus vēlāk dzelzceļa līnija savienoja to ar Triesti. 1895. gadā Ļubļana atkal piedzīvoja zemestrīci, kuras rezultātā cieta 10 % no ēkām. Tās vēlāk tika pārbūvētas lielākoties Art Nouveau stilā. 1918. gadā pēc Austroungārijas sabrukuma, reģions pievienojās Serbu, horvātu un slovēņu karalistei. 2. Pasaules kara laikā pilsētu okupēja fašistiskā Itālija un Ļubļana tika pasludināta par tai piederošas provinces galvaspilsētu. Pēc kara Ļubļana kļuva par komunistiskās Dienvidslāvijas sastāvā esošās Slovēnijas Sociālistiskās Republikas galvaspilsētu un šo statusu saglabāja arī pēc 1991. gada, kad Slovēnija ieguva neatkarību.

   

  Kas jāapskata

   

  Ļubļanas vecpilsēta

  Slovēnijas galvaspilsētas vēsturiskā daļa, kas atrodas Ļubļaņicas upes austrumu krastā. Šeit var apskatīt rātsnamu, dažādus pieminekļus, kā arī labi uzturētas senlaicīgas ēkas un baznīcas. Vēstures pieminekļi mijas ar vietējo dizaineru veikaliem, kafejnīcām un restorāniem.

  Tromostovje

  Ļubļanas centrālais tilts, kas tapis pēc ievērojamā arhitekta J. Plečnika projekta. Netālu atrodas piemineklis slavenākajam slovēņu dzejniekam F. Prešerenam, kā arī pilsētas tirgus.

  Zmajski most (Pūķu tilts)

  Slavenākais Ļubļanas tilts Art Nouveau stilā , ko rotā četras smalki izstrādātas pūķu figūras. Mītiskais nezvērs ir pilsētas simbols.

  Ļubļanas pils

  Arheoloģiskie izrakumi liecina, ka pils un tās apkārtne tikusi apdzīvota jau no 1200. gada p. K. 1144. gadā tā pirmo reizi pieminēta kā Karintiešu hercogu mītne. 15. gs. pils tika paplašināta. To apjoza siena ar diviem torņiem un paceļamo tiltu pie ieejas, kā arī uzbūvēja kapelu. 19. gs .to izmantoja gan kā militāru cietoksni, gan arī kā cietumu. 1905. gadā pili iegādājās Ļubļanas municipalitāte, kas 60.gadu vidū uzsāka atjaunošanas darbus. Pašlaik pils tiek izmantota dažādiem kultūras pasākumiem un kāzām. Tūristiem visaizraujošākais varētu būt skats pāri pilsētai uz Alpu kalniem, kas paveras no pils torņa.

  Sv. Nikolaja katedrāle

  Dokumentos pirmo reizi minēta 13. gs. Sākotnēji būvēta romāņu stilā, pēc ugunsgrēka 100 gadus vēlāk, ieguvusi gotiskus vaibstus. Ugunsnelaime nopostīja baznīcu otru reizi un 18. gs . tapa baroka stila katedrāle ar zaļu pussfēras jumtu (domu) un diviem torņiem. Katedrāles iekštelpās ievērību pelna 18. gs.baroka stila fresku gleznojumi un altāra eņģeļi.

  Metelkova

  Pašpasludināta autonoma kultūras telpa netālu no Centrālās vilcienu stacijas, kur pulcējas alternatīvie mākslinieki, subkultūras pārstāvji un jaunatne. Piektdienu un sestdienu vakaros bijušajās armijas kazarmās uzstājas vēl neatzītie mākslinieki. Te vienkopus atrodas arī daudz kafejnīcu un naktsklubu.

  Bledas ezers

  Slovēnijas ziemeļrietumos, 55 km no Ļubļanas, Alpu kalnu un mežu ieskauts, atrodas pasakaini skaistais Bledas ezers ar vienīgo dabisko šīs valsts salu tajā. Uz salas atrodas vairākas celtnes, no kuram svarīgākā ir 15. gs. būvētā Marijas debesbraukšanas baznīca ar 52m augstu torni. 11. gs. būvēta pils atrodas ezera rietumu krastā.

  Bohiņas ezers

  Lielākais Slovēnijas ezers, kas atrodas Triglava Nacionālajā parkā. Ar Bohiņas ezera apkārtni saistīta arī leģendām apvītā baltā antilope ar zelta ragiem- tās skulptūra novietota ezera krastā.

  Postojnas alas

  Lielākā Karsta alu sistēma Slovēnijā un viens no populārākajiem tūristu apmeklējuma maršrutiem. Alas tika atklātas 17. gs., bet publikai pieejamas kļuva 1819. gadā. 5,3 km garumā alas var vērot braucot pa tūristiem īpaši iekārtoto dzelzceļu. Alās var apskatīt ne tikai stalaktītus, stalagmītus un brīnišķīgi izgaismotus pazemes ezerus, bet arī ūdenskrātuvēs dzīvojošas endēmiskas aklas amfībijas.

  Predjamas pils

  Renesanses stila pils Slovēnijas dienvidrietumos apm. 11 km no Postojnas alām. Pirmo reizi Predjama pieminēta 13.gs., kad gotiskā stila celtni uzbūvēja Akileijas patriarhs. Pils atrodas zem dabiskas arkas dziļi klintī, kas padara piekļūšanu tai ļoti sarežģītu. Vēlāk pili ieguva un paplašināja Adelsbergu bruņinieku ģimene. 15.gs. Predjamas pilī dzīvoja Triestes gubernatora dēls Erazems Luegers, jeb t.s. zagļu barons. Leģenda vēsta, ka Erazems nonācis konfliktā ar valdošo Habsburgu dinastiju pēc tam, kad nogalinājis armijas komandieri, kurš apvainojis viņa draugu. Slēpjoties no Sv. Romas imperatora Frederika III atriebības, Erazems patvērās dzimtas pilī. Kopā ar ungāru karali Matiasu Korvinusu viņš veica uzbrukumus Habsburgu īpašumiem Karniolā. Pēc ilgstoša armijas aplenkuma Erazems kļuva nodevības upuris un tika nogalināts. Atjaunoto pili izpostīja 1511. gada zemestrīce. 1570. gadā barons Filips fon Koblenzs uzbūvēja jaunu pili Renesanses stilā un tāda tā saglabājusies līdz mūsdienām. Pēc 2. Pasaules kara pils tika nacionalizēta un kļuva par muzeju.

  Neiesakām sarunās ar vietējiem iedzīvotājiem sajaukt Slovēniju ar Slovākiju.

 • Skatīties galeriju

  Hotel Lev 4* ar brokastīm

  8.5 /10
  Check-in: 15:00
  Check-out: 11:00

  Mūsdienīgā viesnīca Hotel Lev 4* atrodas gandrīz pašā pilsētas centrā – līdzās Tivoli parkam un 400m attālumā no Nacionālās galerijas un Operas. Līdz Ļubļanas vecpilsētai kājām var aiziet 10 minūtēs. Viesnīcas istabās pieejams: gaisa kondicionieris/apkure, bezvadu internets, TV, seifs, minibārs, fēns un piederumi kafijas/tējas pagatavošanai. Seifs atrodas arī reģistratūrā. Viesnīcā darbojas bārs un kafejnīca, kurā piedāvā bufetes tipa brokastis. Viesnīcas reģistratūrā var iznomāt automašīnas, velosipēdus un elektriskos skūterus. Pieejams arī fitnesa centrs. Noīrēto automašīnu var atstāt pazemes stāvvietā par papildus samaksu (19€ diennaktī) Pandēmijas laikā viesnīcas koplietošanas telpās jāuzturas ar sejas masku.

 • Ļubļana ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Ļubļanas pilsētas ekskursija

  22.06.2022 12.00 no viesnīcas
  Cena: 35 EUR
  Cenā iekļauts: krieviski runājoša gada pakalpojumi, funikuliera biļetes un ieejas maksa Ļubļanas pilī
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ceļojuma pirmās dienas ekskursijā dosimies ar kājām apskatīt vecpilsētas ievērojamākas vietas : pilsētas rātsnamu, Robba strūklaku, arhitekta Jože Plečnika veidoto dārzeņu un ziedu tirdziņu, tad noiesim gar Sv. Nikolaja katedrāli. Turpinājumā pāriesim pār Drakonu tiltu, kas šķērso Ļubļanicas upi - tas ir izcils jūgendstila paraugs – uz tilta abiem galiem ir pūķi, kas ir Ļubļanas simbols. Frances Prešerenas laukums, slavenais Tromostovjes tilts, Ribji laukums, Čevļarski jeb Kurpnieku tilts, Jože Plečnika projektētais Vasaras teātris un iespaidīgā Universitātes bibliotēka.

  Ekskursijas otrajā daļā ar funikulieri pacelsimies kalnā, kur slejas Ļubļanas pils. Apmeklēsim pili un varēsim baudīt plašu ainavu, kas paveras no pilskalna.

  Ekskursijas ilgums ~3 stundas

  Aizvērt aprakstu
  Ļubļana ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Bleda un Triglavas nacionālais parks

  23.06.2022 09.00 no viesnīcas
  Cena: 75 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Bledas pilī un pusdienas (ūdens un glāze vīna iekļauts)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Bleda un Bohiņa ir divi paši populārākie Slovēnijas kalnu reģiona kūrorti, kas atrodas Alpu kalnu saulainajā pusē. Tie abi pazīstami pateicoties tipiskajiem ezeriem – Bohiņas ezers ir pats lielākais Slovēnijā, bet Bledas ezers ir Alpu reģiona pērle un Slovēnijas tūrisma simbols – zilais, ainaviskais ezers ar nelielu saliņu un baznīcu uz tās.

  Ekskursijas pirmajā daļā pēc apmēram vienas stundas brauciena, nonāksim brīnišķīgajā Bledas pilsētā. Šeit vispirms apskatīsim 11. gadsimtā uzbūvēto pili. Pēc tam dosimies uz pilsētas centru, kur tiks dots brīvs laiks.

  Pēc pusdienām dosimies uz Bohiņu, kas atrodas apmēram pusstundas brauciena attālumā. Bohiņas ezers izvietojies Slovēnijas augstākās virsotnes Triglava pakājē. Tur tiks dots brīvs laiks, lai pilnībā izbaudītu skaistās Alpu ainavas, apskatītu Savicas ūdenskritumu vai Sv. Jāņa baznīcu ar 13. gs. freskām.

  Ekskursijas ilgums ~9 stundas

  Aizvērt aprakstu
  Tiešais reiss uz Ļubļanu ar FlyMeAway Jāņos
  Skatīties galeriju

  Ekskursija uz Mariboru, Ptuju un Štajersku

  24.06.2022 09.00 no viesnīcas
  Cena: 75 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, vīnu degustācija Mariborā un pusdienas (ūdens un glāze vīna iekļauts)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Mūsu ceļojuma trešajā dienā viesosimies tradicionālajā Lejasštīrijas reģionā, kas atrodas Slovēnijas ziemeļaustrumu daļā un kuru apdzīvo gandrīz 35% no Slovēnijas iedzīvotājiem. Ekskursijas laikā apskatīsim Štajerskas vīna reģionu un Slovēnijas senāko pilsētu Ptuju. Ptujas pilī, kas atrodas stāvā pakalnā, atrodamas bagātīgas vēstures liecības par reģiona attīstību sākot no romiešu un ķeltu laikiem.

  Ekskursijas otrajā daļā apmeklēsim Mariboru – otro lielāko Slovēnijas pilsētu ar brīnišķīgiem arhitektūras paraugiem, upi Dravu, kas plūst cauri pilsētas centram un vienu no vecākajiem vīnogulājiem pasaulē. Viesosimies arī vīna darītavā, lai nobaudītu vietējos vīnus.

  Ekskursijas ilgums ~9 stundas

  Aizvērt aprakstu
  Ļubļana ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Ekskursija gar Slovēnijas piekrasti

  25.06.2022 09.00 no viesnīcas
  Cena: 65 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi un pusdienas (ūdens un glāze vīna iekļauts).
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Slovēnijas piekrastes burvību veido aicinošas pilsētas, bagāta vēsture un tīra jūra. Mūsu ekskursijā uz Adrijas jūras piekrasti atklāsim lielāko Slovēnijas piekrastes pilsētu Koperu un visfotogēniskāko no tām - viduslaiku pilsētu Piranu.

  Ekskursijas pirmajā daļā apskatīsim Koperas pilsētu, kuras centrālā daļa saglabājusi Viduslaiku elpu ar tipiskām venēciešu un gotiska stila ēkām.

  Pēc pusdienām ceļš vedīs gar Adrijas jūras piekrasti uz Piranu, kas tiek dēvēta par Slovēnijas piekrastes dārgakmeni. To no vienas puses apskalo jūra, bet no otras – aizsargā varenie pilsētas aizsargmūri. Ciešās saites ar Venēciju pagātnē, atstājušas būtiskas pēdas pilsētas izskatā vēl šodien. Pilsētas centrālais laukums lepojas ar nozīmīgām vēsturiskām pilīm, māju, kurā dzimis 18.gs.slavenais komponists un vijolnieks Džuzepe Tartini un viņam veltīto pieminekli. Apskatīsim arī Sv. Džordža baznīcu ar tās pēc venēciešu parauga būvēto zvanu torni, pa ceļam uz to, baudot plašo panorāmu pāri jumtu mozaīkām, ielām un laukumiem, ar satriecošo skatu uz līci fonā. Pēc pilsētas apskates ekskursijas tiks dots nedaudz brīva laika, kura laikā, iespējams, varēs nopeldēties Adrijas jūras siltajos ūdeņos.

  Ekskursijas ilgums ~9 stundas

  Aizvērt aprakstu
  Ļubļana ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Postojnas alas un Predjamas pils

  26.06.2022 09.00 no viesnīcas
  Cena: 85 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Postojnas alās, Predjamas pilī un pusdienas (ūdens un glāze vīna iekļauts)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Šajā dienā dosimies uz pasaulslaveno un Slovēnijā lielāko alu sistēmu – Postojnas alas. Tā ir apmēram miljons gadus veca, 27 km gara 5 pazemes alu sistēma (tūristu apskatei pielāgoti 5 km). Alas iekšienē būs izbrauciens ar īpašu pazemes vilcieniņu, dziļāk alā - ekskursija ar kājām gida pavadībā. Visu cauru gadu alās ir nemainīga temperatūra +8 grādi ( līdzi jāpaņem siltāks apģērbs!). Pēc alu apmeklējuma tiks dots nedaudz brīva laika un tad sekos pusdienas restorānā. Ekskursijas turpinājumā apmeklēsim vienu no skaistākajām Slovēnijas pilīm - baroka stilā celto Predjamas pili. Pils ir interesanta ar to, ka iebūvēta 123 m augstā klintī pie ieejas alā, zem pils atrodas otra lielākā alu sistēma Slovēnijā.

  Ekskursijas ilgums ~8 stundas

  Aizvērt aprakstu
Atpakaļ
Up