Rīga 06:00 - 09:30 Santorīni
Santorīni 20:00 23:30 Rīga
JAU SĀKUSIES!

-
-
-
+10
-
FlyMeAway tiešais reiss uz Santorīni
Dodoties uz/no lidostas nakts stundās, līdzi jābūt Pašapliecinājumam, ceļojuma vaučerim un personu apliecinošam dokumentam
Pirms iebraukšanas Grieķijā, jāreģistrējas un jāaizpilda PLF forma.
Pirms atgriešanās Latvijā, jāaizpilda CovidPass.
Atgriežoties Latvijā no Grieķijas personām, kurām ir vakcinācijas un/ vai Covid-19 pārslimošanas sertifikāts, pašiozlācija NAV jāievēro. Grieķijai joprojām atrodoties augsta riska valstu sarakstā, ceļotājiem BEZ sertifikāta pēc atgriešanās Latvijā, IR jāievēro pašizolācija.
Tas ir romantiķu un skaistuma mīļotāju galamērķis, vieta uz kurieni doties tiem, kuri vēlas šo burvību baudīt nesteidzoties, atgūstot ikdienā pazaudēto dvēseles harmoniju, nevis ievilkt kārtējo ķeksīti apmeklēto vietu sarakstā. Santorīni ir viena no tām vietām uz zemeslodes, par kuru gandrīz katram ir zināms priekšstats, pat pirms pasakainā Grieķijas sala ir apciemota.
Ar nolūku organizējam braucienu uz Santorīni pašā sezonas izskaņā, lai noķertu saules starus, apciemotu vīna darītavas un nogaršotu jauno vīnu - un galvenais, lai Santorīni būtu gandrīz tikai mums pašiem. Turklāt visa oktobra laikā salā caurmērā nokrišņus novēro tikai četras dienas, un vidējā temperatūra ir +22 C.
Vairāk informācijas ceļotājiem atradīsiet LonelyPlanet lapā.
-
Papildus informācija par ceļojumu
Ceļojums piemērots: visiem, kuri ilgojas pēc saules un siltuma novembrī, kuriem patīk krāšņi un neparasti dabasskati, kuri vēlas dažas dienas pavadīt mierīgā, nesteidzīgā un romantiskā atmosfērā
Lidojumu izpilda avio kompānija SmartLynx Airlines ar Airbus A320 tipa lidmašīnu.
Lidojuma ilgums: 3h 30 min
Atļautais bagāžas apjoms : 6 kg rokas bagāža + 15 kg reģistrētā bagāža
Gaisa temperatūra: 19-22 C dienā, 14-16 C naktī
Ūdens temperatūra: ~20 C
Laikapstākļi: vējains, lietus iespējamība 25%
Laika starpība ar Latviju: nav
Jāņem līdz: peldkostīms, siltākas virsdrēbes vakara pastaigām, ērti apavi, kas piemēroti staigāšanai pa bruģi un kāpšanai pa kāpnēm
Valūta: EUR
Grupu pavadīs latviski un krieviski runājoši FlyMeAway grupas vadītāji
Tā kā reģionā nav licenzētu krievu valodā runājošu gidu, ekskursijas tiks vadītas angļu valodāTransfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:
29. oktobris, plkst. 09:30 no lidostas uz viesnīcu
1. novembris, plkst. 18:00 no viesnīcas uz lidostu -
Santorīni jeb Tira ir lielākā sala apļveida salu grupā Egejas jūrā (71km2), kas arī saucas šajā pašā vārdā. Santorīni salas pieder Kiklādu salu grupai un atrodas apmēram 200km attālumā no kontinetālās Grieķijas. Santorīni arhipelāgs ir aktīva vulkāna paliekas, kas redzamas virs dzidrā jūras ūdens. Aizvēsturiskos laikos, te, domājams, bija viena liela sala, kas, līdz ar uz tās dzīvojošo civilizāciju, tika iznīcināta apmēram 3000 gadus pirms mūsu ēras pēc ārkārtīgi spēcīga izvirduma. Pēc tam vulkāns darbojās ar apskaužamu regularitāti, mainot arhipelāga salu veidolu un galu galā atstājot starp tām milzīgu zemūdens krāteri. Izņemot Santorīni jeb Tiru, vēl tikai Terāzija ir apdzīvota. Pārējās arhipelāga salas ir vulkānisku, melnu akmeņu krāvumi. Vulkāna izvirdums ir atstājis trīs no Santorīni salas malām asām klinšu šķautnēm nošķeltas un tikai vienā pusē izvietojušās pludmales, kas nolaideni sniedzas līdz Egejas jūrai. Tā kā salai praktiski nav dabisku ostu, šeit pietauvoties var tikai lielākie pasažieru kuģi – ar jūras ūdeni pildītais krāteris ir apmēram 400m dziļš.
Salas vārds radās 13. gadsimtā, kā veltījums Svētajai Irēnai, un šajā vārdā salu sauca līdz 19. gadsimtam. Pēc tam sala oficiāli atguva savu pirmo, vēl no antīkajiem laikiem pazīstamo nosaukumu - Tira. Tomēr Santorīni, tautā populārais salas vārds, joprojām ir pazīstamāks.
Salas vēsture ir cieši saistīta ar tās vulkānisko pagātni. Arheoloģiskie izrakumi liecina, ka uz Santorīni tāpat kā uz Krētas salas bronzas laikmentā dzīvoja Mīnojas civilizācijas pārstāvji, kurus iznīcināja milzīgais vulkāna izvirdums un tam sekojošais cunami. Vēlāk salā apmetās fēniķieši, tad grieķi un romieši, tad turki. Tikai 1821. gada Santorīni Grieķijas karu rezultātā atguva neatkarību no Otomaņu impērijas un atgriezās grieķu pārvaldē.
Sala cieš no ūdens trūkuma un uz tās praktiski nav koku. Bet interesanti, ka Santorīni zeme nav neauglīga, te tiek kopti vīnogulāji un ražots labas kvalitātes baltais un sarkanais vīns. Vēl divi eksporta produkti senāk bija svina rūda un „Santorīni zeme” jeb vulkāniskais pumeks – no tās līdz 1986 gadam tika ražots cements zemūdens būvju celtniecībai.
Tomēr pats galvenais salas ekonomikas pamats ir tūrisms. Tā kā sala vismaz pēdējos divdesmit gadus ir atradusies dažādu aptauju par skaistākajiem ceļojumu galamērķiem augšgalā, it īpaši vasarā tā ir iebraucēju pārpilna. Lielākoties, tie uz pāris stundām ierodas ar lielajiem kruīzu kuģiem, brīdi apbrīno salas skarbo valdzinājumu, un atkal dodas prom.
Salas galvaspilsēta Tira, ir izvietojusies uz vulkāna krātera malas un no tās paveras satriecošs skats uz plašu apkārtni. Pilsētā saglabājušās paliekas no 8. - 9. gadsimtā pirms Kristus būvētajām celtnēm.
Gan Tirā, gan mazajos salas ciematos ir daudz ko apskatīt gan no aizvēsturiskajiem laikiem gan no mūsdienu salinieku dzīves. Taču laikam vislabāko Santorīni raksturojumu var izlasīt šeit: „Devāmies uz Santorīni ķeksīša pēc. Apskatīt obligāti apskatāmu galamērķi Eiropas dienvidos.
Par spīti tūristu pūļiem, kruīzu kuģiem, pārpildītajiem restorāniem, Santorīni atstāja satriecošu iespaidu. Stāvot uz krātera malas ar Vidusjūru pie kājām, ar pie klintīm pieplakušajiem baltajiem namiņiem, pazuda gan uz pāris stundām ievestie kruīzu tūristi, gan nieku pārdevēji savās bodītēs.
Pīrādziņa formas salas skaistākie skati paveras no kraujas tās ieliekumā, kas ietver Nea Kameni, Palea Kameni un Terāzijas salas.
Pasakaino skatu medniekiem noteikti jādodas trīs stundu garā gājienā no Santorīni galvaspilsētas Tiras uz Oiju. Cauri zāļainiem un akmeņainiem klajumiem, ar nepārtrauktiem skaistiem skatiem uz krāteri (krauju radījis vulkāna izvirdums)!
Tad pienāk vakars, un tie, kuri bija salai palikuši uzticīgi un nedevušies prom, sapulcējas tās ziemeļu ciematiņā Oijā noskatīties lielāko priekšnesumu, ko Santorīni piedāvā - saulrietu. Santorīni vairāk pārsteidz nevis saulriets, kuru dēvē par skaistāko pasaulē, bet gan simtiem pret sauli pavērstās sejas, kas, novērsušās no telefonu ekrāniem, starojošām acīm lūko skaistumu, kam līdzīga nav nekur!
Santorīni iepriecina arī ciematiņi salas iekšienē, kurus masu tūrisms vēl nav atklājis. Megaločori, Pirgos, Emporio katra lepojas ar grieķu pareizticīgo baznīciņām, vīnu darītavām un mājas restorāniem (kur tāpat kā visur salā galdā ceļ tikko zvejotas zivis un jūras veltes). -
Skatīties galeriju
-
Viena no labākajām Santorīni viesnīcām - Aressana Spa Hotel and Suites 4*
-
Viena no labākajām Santorīni viesnīcām - Aressana Spa Hotel and Suites 4*
-
Viena no labākajām Santorīni viesnīcām - Aressana Spa Hotel and Suites 4*
-
Viena no labākajām Santorīni viesnīcām - Aressana Spa Hotel and Suites 4*
-
Viena no labākajām Santorīni viesnīcām - Aressana Spa Hotel and Suites 4*
-
Viena no labākajām Santorīni viesnīcām - Aressana Spa Hotel and Suites 4*
-
Viena no labākajām Santorīni viesnīcām - Aressana Spa Hotel and Suites 4*
Aressana SPA Hotel & Suites ar brokastīm
Esam priecīgi Jums piedāvāt vienu no labākajām Santorīni viesnīcām - Aressana Spa Hotel and Suites 4*, kas ietilpst Pasaules Mazo Luksusa viesnīcu apvienībā.
Viesnīca atrodas Santorini galvaspilsētas Firas senākajā un klusākajā daļā starp Grieķu ortodoksālo baznīcu un Tēras pirmsvēsturisko muzeju, dažus soļus no vulkāna krātera malas, kas sola fantastisku panorāmu, it sevišķi saulrietā. Firas restorāni, veikali, galerijas, sasniedzamas ejot kājām .
Elegantās viesu istabas, kuru dizainu veidojis vadošais grieķu arhitekts Dimitris Tsitsos, piedāvā: balkonu vai patio, gaisa kondicionieri/apkuri, seifu, telefonu, minibāru, satelītTV, fēnu, piederumus kafijas /tējas pagatavošanai, bezmaksas WI-FI.
Santorīni tradicionālās un Vidusjūras stila bufetes brokastis var nobaudīt viesnīcas restorānā „Ifestioni”, dzērienus - iemalkot uzkodu bārā pie baseina un galvenajā bārā pie platekrāna TV vai uz terases. Viesnīcai ir dārzs, āra baseins ar saules terasi, sauļošanās gultām un dvieļiem, pilnībā aprīkota fitnesa centrs, kā arī Tefsion Kallos SPA, kas piedāvā skaistuma un relaksācijas procedūras – viesnīcas viesiem ar 10% atlaidi. Noīrēto automašīnu. varēs atstāt publiskajā bezmaksas stāvvietā līdzas viesnīcai.
Par papildus maksu ir iespēja norezervēt augstākas kategorijas numuru. Piemaksa par junior suite numuru divām personām 3 naktīm - 250 EUR.
-
-
IZPĀRDOTS!Skatīties galeriju
-
Ojia saulrietā
-
Imerogvili ciemats, Anastasi baznīca
-
skats uz Firostefani
-
populārākā laiva starp Firostefani un Firu
-
Fira
-
skats uz krāteri no Firas
-
skats uz krāteri saulrietā, starp Firostefani un Firu
-
Oia saulrietā
-
Saulrieta gaidīšana Oijā vecajās pilsdrupās
-
Oija
-
saulriets Oijā
Tira, Firostefani un Oija saulrietā
29.10.2021 11:00 no viesnīcasCena: 70 EURCenā iekļauts: Transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas (ūdens un vīns iekļauts)Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstuEkskursijas pirmajā daļā apskatīsim Santorīni lielāko pilsētu un administratīvo centru Tiru, pievēršot īpašu uzmanību grieķu ortodoksālajai baznīcai un Zelta ielai. Pēc pusdienām tiks dots nedaudz brīva laika, lai apskatītu brīnišķīgās ainavas, kas paveras no vulkāna krātera malas.
Pēc tam dosimies uz vēl vienu apdzīvoto vietu, kas veras uz ar jūras ūdeni pieplūdušo vulkāna krāteri – Firostefani. Te mums būs fotopauze, lai iemūžinātu slaveno zilo Domu, kas veras krāterī.
Tālāk dosimies uz Imerovigli, kas atrodas uz vulkāna malas augstākā punkta un kur mums tiks dots laiks, lai ar kājām izstaigātu ciematu un paši aplūkotu ievērības cienījamākās vietas.Ceļojuma pirmās dienas ekskursijas noslēgumā brauksim uz Egejas jūras piekrastes visskaistāko un slavenāko ciematu Oiju. Pēc interesantāko vietu apskates ciematā, dosimies uz vecajām pilsdrupām, no kurām varēsim noskatīties (ja laikapstākļi atļaus!) pašu skaistāko dabas „priekšnesumu” Grieķijā – saulrietu.
(Ekskursijas ilgums ~7 stundas)
Aizvērt aprakstuIZPĀRDOTS!Skatīties galeriju-
Messaria
-
Mesa Gonia
-
Mesa Gonia
-
Messaria
-
Pyrgos
-
Pyrgos
-
Pyrgos
-
Pyrgos
-
Pyrgos
-
Vīna muzejs un vīna darītava
-
Vīna muzejs un vīna darītava
-
Vīna muzejs un vīna darītava
-
Vīna muzejs un vīna darītava
-
Skats no vīna darītavas terases
Mesagonija, Mesarija un Pirgos
30.10.2021 09:00 izbraukšana no viesnīcasCena: 80 EURCenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas (ūdens un vīns iekļauts), vīna degustācijaLasīt aprakstu Aizvērt aprakstuEkskursijas sākumā dosimies uz melno, vulkānisko Monolithos pludmali.
Pēc foto pauzes, tālāk brauksim uz Kamari, kas ir pazīstams kūrorts, un Mesa Gonia ciematu. Vietējiem tas ir „spoku ciemats”, ko izpostīja spēcīga zemestrīce gadsimtu atpakaļ, savukārt tūristiem ir interesanti apskatīt atliekas no šis „noslēptās” vietas arhitektūras.
Nākošā pietura būs Messaria, kurā apskatīsim brīnišķīgas savrupmājas vietā, kas pazīstama ar ilgu rūpniecisku pagātni.
Tālāk mūsu ceļš vedīs uz no viduslaikiem saglabājušos ciematu Pyrgos. Ciematā apskatīsim arī senas pilsdrupas, no kurām paveras brīnišķīgas ainavas.
Ekskursijas turpinājumā apstāsimies foto pauzē pie Profitis Ilias klostera un noslēgumā apmeklēsim vietējo vīna darītavu un nodegustēsim vīnu.
(Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas)
Aizvērt aprakstuSkatīties galeriju-
Megalochori
-
Megalochori
-
Megalochori
-
Megalochori
-
Akrotiri
-
Akrotiri
-
Akrotiri
Akrotiri arheoloģiskie izrakumi un Megaločuri ciematiņš
31.10.2021 09:00 izbraukšana no viesnīcasCena: 75 EURCenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas (ūdens un vīns iekļauts), ieejas maksa Akrotiri arheoloģiskajā objektāLasīt aprakstu Aizvērt aprakstuEkskursijas pirmajā daļā dosimies uz Akrotiri jeb Santorīni Pompejām, pa ceļam izbraucot cauri salas teritorijai, kur audzē vīnogulājus un apskatot nelielus tipiskus ciematus.
Neskatoties uz to, ka vulkāna izvirdums iznīcināja Akrotiri apmēram 3600 gadus atpakaļ, pilsēta ir lieliski saglabājusies zem biezā pelnu slāņa. Sabiedriskās ēkas un privātmājas, kas klātas ar skaistām freskām, lieliska drenāžas sistēma atklāj Vēlā bronzas laikmeta dzīvesveidu. Vienlaikus ar „Zudušo Atlantīdu” varēsim apbrīnot moderno tehnoloģiju sasniegumu paraugu – bioklimatisko patvērumu, kas pasargā senās drupas no mainīgo laikapstākļu kaitīgās ietekmes.Nākošā pieturvieta būs Perissas melnā pludmale, bet pēc pusdienām dosimies uz gleznaino Megalochori ciematu, kur izbaudīsim mierīgu pastaigu gar vēja nospodrinātajām baltajām mājām un baznīcām.
(Ekskursijas ilgums ~ 5 stundas)
Aizvērt aprakstu -