Pārlekt uz galveno saturu

Lieldienas Spānijā gardēžiem un vīnmīļiem

18.04.2019
Rīga 02:15 - 05:00 Vitorija
22.04.2019
Vitorija 14:45 - 19:25 Rīga

Cena par tiešo lidojumu uz Vitoriju turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, uzkodas, bagāža (17 kg nododamā un 6 kg rokas)

Cena par tiešo lidojumu, transferu un 4 naktis 4* viesnīcā NH Hotel Canciller Ayala Vitoria divvietīgā istabā ar brokastīm. Piemaksa par vienvietīgu istabu 170 EUR. Brokastis iebraukšanas rītā 18.aprīlī iekļautas.

Komplekta cenā iekļautas arī brokastis atbraukšanas rītā 18.aprīlī!

 

IZPĀRDOTS!

Vitorija - Gasteis jeb īsāk sakot Vitorija ir faktiskā Basku zemes galvaspilsēta (lai gan nav oficiāli nominēta). Tā atrodas Spānijas ziemeļos, Basku zemes dienvidos un nepilnu 200km attālumā no Francijas robežas.

Pateicoties neskartajam viduslaiku pilsētas izkārtojumam, 1996.gadā vecpilsētai tika piešķirts Monumentālā kompleksa statuss. Tā saņēmusi arī trīs ES balvas par kultūras mantojuma saglabāšanu (Europa Nostra).

Vitorija ir ne tikai izejas punkts ekskursijām pa slaveno Riohas vīna reģionu un uz citām, iespējams, plašāk zināmām pilsētām Bilbao un San Sebastjanu. Pati pilsēta pēdējos gadus nemainīgi ierindojas to Spānijas pilsētu vidū, kur ir visaugstākais dzīves un viszemākais bezdarba līmenis. Vitorija bija pirmā Spānijas pilsēta, kurai 2012. gadā tika piešķirts Eiropas Zaļās galvaspilsētas tituls. Tā pēc aptaujām atzīta par piekto labāko pilsētu Spānijā, kur dzīvot.

 •  

  Lieldienu nedēļā Bilbao pilsētā notiek tradicionālais Basku festivāls. Tā programmu skatiet  - http://basquefest.com/en/#

  Dažadu apstākļu sakritības dēļ pārējo divu Basku autonomo apgabalu veidojošo provinču galvenās pilsētas Bilbao un San Sebastjana ir vairāk pazīstamas, tomēr tieši Alavas provinces galvaspilsētā Vitorijā izvietojies Basku zemes admnistratīvais centrs - gan parlaments, gan valdība, gan Basku zemes premjerministra rezidence. Vitorija ir pati lielākā Basku zemes pašvaldība, jo tās teritorijā ietilpst arī 63 apkārt pilsētai izvietojušies ciemati ar plašām lauksamniecības zemēm.

  Lai arī Vitorija ir savā ziņā visvienkāršākā no Basku zemes provinču galvaspilsētām – tur nav pasaulslavenā Gugenheima modernās mākslas muzeja kā Bilbao vai La Končas - visskaistākās (pēc Tripadvisor aptaujas datiem) Eiropas pludmales kā San Sebastjanā-, vērīgs ceļotājs pilsētā atklās virkni acīs nekrītošu dārgumu.

  Vispirms jau jāpiemin lieliski saglabātā, 11. gadsimtā būvētā vecpilsēta, kas atrodas vienīgā pakalna virsotnē Alavas provinces līdzenumā. Iegarenās formas vecpilsētu apjož augsta aizsargsiena, tādējādi izveidojot cietoksni, kuru, stratēģiskā izvietojuma dēļ, centās iekarot gan Navarras gan Kastīlijas valdnieki. Vitorijas pilsētu (tagadējo Vecpilsētu) dibināja Navarras karalis Sančo Gudrais 1181. gadā neliela ciemata Gasteiz vietā. Vecpilsētas ieliņas tika nosauktas to amatu vārdā, kuru meistariem te bija darbnīcas un visduslaiku pilsētas veidolu gandrīz neizmainītu Vitorija saglabāja līdz pat 18. gadsimtam. Pēc tam pilsēta kļuva par šauru vietējo iedzīvotāju skaita pieaugumam un tās apbūve izgāja no vecpilsētas sienām, laizdamies lejā no pakalna un transformējoties 19. gadsimta neoklasicismam raksturīgajās ēkās, plašajās ielās un laukumos. Savukārt, jaunajos rajonos, kuri ir vairākkārtīgi ieguvuši balvas pilsētplānošanas konkursos, plaša telpa atvēlēta parkiem, skvēriem un apstādījumiem.

  Galvenie Vitorijā apskatāmie vēsturiskie objekti ir:

  Sv. Marijas katedrāle jeb Vecā baznīca, kā to dēvē vietējie, būvēta laikaposmā no 14. līdz 16. gadsimtam ar lielisku gotisku fasādi, marmorā veidotām Jaunavas Marijas un Svēto skulptūrām un bareljefiem, kas attēlo Pastarās tiesas ainas. 1994. gadā baznīca apmeklētājiem tika slēgta un uzsākti restaurācijas darbi. Darbi uz priekšu virzās lēni, tāpēc pēdējo 20 gadu laikā katedrāli var apmeklēt tikai organizētās grupās, kurām gids parāda ne tikai jau atjaunoto baznīcas daļu, bet arī pakāpenisko dievnama atjaunošanas procesu.

  Nevainojamās Marijas katedrāle jeb Jaunā baznīca, kas sākta būvēt 20. gadsimta sākumā neogotiskā stilā. Tā līdz šim brīdim nav pilnībā pabeigta līdzekļu trūkuma dēļ – pietrūkst portiks un divi torņi, kas bija ieplānoti kā Parīzes Notre-Dame torņu līdzinieki. 1969. gadā Jaunā baznīca tika iesvētīta un atvērta publikai. Tajā atrodama vieta 16000 apmeklētājiem un tā ir otrā lielākā katedrāle Spānijā pēc Seviļas katedrāles.

  Jāapskata arī Vitorijas pilsētas laukumi, kuri katrs ir atsķirīgs:

  Spānijas laukumu ietver vienāda klasiska stila ēkas un šeit atrodas pilsētas Dome. -Provinces laukuma izskats ir nedaudz teatrāls un šeit atrodas Alavas provinces Deputātu palātas pils

  Mačetes laukums izvietots nedaudz nepareizā četrstūrī un tas ir mājvieta Sv. Vinsenta baznīcai - pazīstamākais un pilsētnieku iemīļotākais ir Baltās Dievmātes jeb Vecais laukums. Tā malā atrodas Sv. Miķeļa baznīca ar pilsētas svētās patroneses Baltās Dievmātes attēlu portikā Savukārt, muzeju cienītājiem patiks:

  Vitorijas Mākslas muzejs, kas izvietots jaukta baroka un romāņu stila pilī, , kas iespaidīgāka iekšpusē nevis no ārpuses, ir mākslas darbs pats par sevi. Muzejs atrodas skaista dārza vidū un tajā apskatāmas gan spāņu, gan basku mākslinieku gleznas

  Modernās mākslas muzejs Artium atrodas līdzās vecpilsētai, vietā, kur agrāk atradās autoosta. Tā kolekcija ietver ap 3000 20. un 21. gadsimta spāņu un basku mākslinieku darbus, t. sk. Dali un Pikasso

  Arheoloģijas muzejs, kas atvērts tikai 15 gadus atpakaļ un izvietojies modernā, ar vara plāksnēm apšūtā ēkā

  Kāršu muzejs, kurā apskatāma spēļu kāršu komplektu kolekcija no visas pasaules

  Tiem, kuri paraduši no ceļojuma atvest mājiniekiem vai draugiem kādus suvenīrus, jādodas uz vecpilsētu, kur nelielos veikalos var iegādāties vietējo ražotāju izgatavotos keramikas priekšmetus, izšuvumus, kā arī izstrādājumus no koka un ādas.

  Eduardo Dato iela, kas sākas Jaunajā laukumā ( Plaza Nueva) un ved līdz dzelzceļa stacijai, ir Vitorijas pilsētas vispopulārākā iepirkšanās un pastaigu vieta ar neskaitāmiem bāriem, kuros var uzkost kādu no Basku zemei tipiskajiem ptinxo jeb pirkstiņuzkodām un iedzert glāzīti vietējā ābolu sidra vai arī kādu no kaimiņos esošā pasaulslavenā Riohas vīna darīšanas reģiona sarkanvīniem.

 •  

  Ceļojums piemērots: visiem, kuri ilgojas pēc saules siltuma jau aprīlī, kuriem patīk Spānijas senās pilsētas ar tieši Basku zemei raksturīgām īpatnībām un kuriem garšo vīns, kas darināts vienā no pašiem slavenākajiem vīna tradīciju reģioniem - Riohā 

  Gaisa temperatūra: ~15 C  

  Laikapstākļi: iespējams vējains, lietus iespējamība 33% 

  Laika starpība ar Latviju: 1 stunda

  Valūta: EUR 

  Grupu  pavadīs latviski un krieviski runājoši FlyMeAway grupas vadītāji

  Tā kā reģionā nav licenzētu krievu valodā runājošu gidu, ekskursijas tiks vadītas angļu valodā

  Lidojumu izpilda avio kompānija SmartLynx Airlines ar Airbus A320 tipa lidmašīnu.

  Lidojuma ilgums: 

  Rīga - Vitorija: 3h 40 min 

  Vitorija - Rīga: 3h 45 min 

  Atļautais bagāžas apjoms : 6 kg rokas bagāža + 17 kg reģistrētā bagāža

  Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

  18. aprīlis, plkst. 05:00 no lidostas uz viesnīcu 

  22. aprīlis, plkst. 12:15 no viesnīcas uz lidostu 

 • IZPĀRDOTS!
  Skatīties galeriju

  Hotel NH Canciller Ayala Vitoria ar brokastīm

  8.5 /10
  Check-in: 15:00
  Check-out: 12:00

  Vienīcu ķēdei NH Hotels piederošā 4*** viesnīca Hotel NH Canciller Ayala Vitoria atrodas ideālā vietā – pašā Vitorijas pilsētas centrā līdzās Floridas parkam. No viesnīcas logiem paveras skats uz Vitorijas Katedrāli un Basku parlamentu.

  Tā piedāvā moderni iekārtotas un plašas istabas ar gaisa kondicionieri/apkuri, TV, bezmaksas WI-FI, minibāru, seifu un fēnu. Brokastu bufetes gardumus un vakariņas var nobaudīt viesnīcas restorānā „Quejana”. Dzērienus var iemalkot bārā, bet uzkodas piedāvā kafetērijā.

  Automašīnu viesnīcas stāvvietā var novietot par papildus samaksu.

 • IZPĀRDOTS!
  Plaza de Espana
  Skatīties galeriju

  Vitorijas pilsētas ekskursija

  18.04.2019 09:30 no viesnīcas
  Cena: 30 EUR
  Cenā iekļauts: angliski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Vitorijas katedrālē un tornī Pēdējais pieteikšanās datums ekskursijai: 12.aprīlis, 2019 Uz vietas pieteikties nebūs iespējams!
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Pirmo divu ekskursijas stundu laikā ar kājām izstaigāsim Vitorijas pilsētas vēsturisko centru. Vispirms apskatīsim pilsētas centrālo – Spānijas laukumu ar tā neoklasicisma manierē būvētajām ēkām un pilsētas domi. Pilsētas vecākajā kvartālā apskatīsim Kāršu muzeju ( Museo Furnier), dažas Renesanses stilā būvētas pilis un gotisko San Migela baznīcu, kas veltīta Vitorijas svētajam aizbildnim.

  Dodoties tālāk cauri Baltās Jaunavas laukumam, šķērsosim vietu, kur pilsēta paplašinājās 19. gadsimtā un iegriezīsimies Jaunajā katedrālē. Ceļš turpināsies pa Paseio de la Senda, kur varēsim redzēt daudz ievērības cienīga – t. sk. 1821. gadā izveidoto Floridas parku, kā arī Zuluetas un Ajuria Enea pilis.

  Ekskursijas pēdējo pusotru stundu pavadīsim, apskatot Vitorijas Katedrāli un tās torni.

  Ekskursijas ilgums~ 4 stundas

  Aizvērt aprakstu
  IZPĀRDOTS!
  Ekskursija uz San Sebastjanu kopā ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Ekskursija uz San Sebastjanu

  19.04.2019 09:00 no viesnīcas
  Cena: 85 EUR
  Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Igueldo kalnā un pusdienas (ūdens un vīns iekļauts) Pēdējais pieteikšanās datums ekskursijai: 12.aprīlis, 2019 Uz vietas pieteikties nebūs iespējams!
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  San Sebastjana jeb Donostija ir pērle La Končas līča krastā. Tā kļuva populāra 1886. gadā pateicoties karalienei Marijai Kristīnai un ir spāņu aristokrātijas iemīļota arī mūsdienās. Ekskursijas laikā apskatīsim pilsētas moderno daļu kā arī vecpilsētu: Bueno Pastor katedrāli un pilsētas Domi. Arī San Sebastjanas pils, Miramaras dārzi, teātris un karalienes vārdā nosauktā luksusa viesnīca, kurā apmetās slavenības būs dažas no vietām, ko mums parādīs gids. Pēc pusdienām dosimies uz Igueldo kalnu.

  Ekskursijas ilgums ~ 10 stundas.

  Aizvērt aprakstu
  IZPĀRDOTS!
  Marques de Riscal vīna darītava
  Skatīties galeriju

  Riohas vīna tūre

  20.04.2019 09:00 no viesnīcas
  Cena: 100 EUR
  Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, vīna tūre Marķīza de Riskāla un Baigori vīna darītavās un vīnu degustācija, pusdienas ( ūdens, kafija un vīns iekļauts) Pēdējais pieteikšanās datums ekskursijai: 12.aprīlis, 2019 Uz vietas pieteikties nebūs iespējams!
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ekskursijas ievaddaļā dosimies uz mazpilsētu Laguardia, kas ievērojama ar to, ka būdama izejas punkts vīna reģiona izpētei, tā ir interesanta pati par sevi, jo praktiski nav mainījusies no 13. gadsimta, kad to ieskāva augsti aizsargmūri ar četriem vārtiem. Tā tiek uzskatīta par vienu no 44 visskaistākajām Spānijas mazpilsētām. Zem katras mājas šeit atrodas vīna pagrabs un pa pazemes ejām, kas tos savieno, var izstaigāt praktiski visu pilsētu.

  Tālāk dosimies apskatīt gan veco, gan jauno Marķīza de Riskāla vīna darītavu, kuras arhitektonisko veidolu darinājis Gugenheima muzeja autors – kanādiešu arhitekts Frenks Gerijs un pilnībā to integrējis apkārtējā vidē. Šet degustēsim vietējā ražojuma vīnus.

  Pēc pusdienām apmeklēsim moderno un inovatīvo Baigori vīna darītavu, kuras ārējo veidolu radījis un pašu vīna darītavu projektējis arhitekts Iñaki Aspiazu.

  Iespaidīgais stikla skatu laukums ļauj vērot plašu apkārtni ar bezgalīgiem vīnogulāju laukiem un Kantabrijas kalniem pamalē. Ietilpīgās un skatienam atvērtās ēkas septiņos stāvos, apmeklētāji var vērot, cik tīrs un kārtīgs ir visur. Tai ir arī izglītojoša loma, jo šeit var uzzināt par katru vīna darīšanas procesa soli. Apmeklējuma nobeigumā degustēsim divus no vīna darītavā gatavotajiem vīniem, klāt nobaudot vietējā šefpavāra gatavotās tapas ( spāņu uzkodas).

  Pirms vai pēc Baiguri vīna darītavas apmeklējuma aizbrauksim arī uz 10 km attālo Ysios vīna darītavu – vienīgo vīnadarītavu, ko projektējis pasaulslavenais arhitekts Santjago Kalatrava un kas pilnībā integrēta apkārtējā ainavā. To varēsim no ārpuses nofotografēt.

  Ekskursijas ilgums ~ 9 stundas

  Aizvērt aprakstu
  IZPĀRDOTS!
  Gugenheima muzejs
  Skatīties galeriju

  Bilbao pilsētas ekskursija

  21.04.2019 09:00 no viesnīcas
  Cena: 77 EUR
  Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, ieejas biļetes Biskajas piekartilta liftā un pusdienas ( ūdens un vīns iekļauts) Pēdējais pieteikšanās datums ekskursijai: 12.aprīlis, 2019 Uz vietas pieteikties nebūs iespējams!
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ekskursijas sākumā ar kājām dosimies apskatīt Bilbao vecpilsētas slavenākos apskates objektus: teātri, Santjago katedrāli, San Nikolasa baznīcu un mazās ieliņas.Tālāk mūsu ceļš vedīs uz Gugenheima Modernās mākslas muzeju, kura uzbūvēšana pilnībā mainīja pilsētas dzīvi. Pa ceļam apskatīsim Izozaki torņus, Zuri Zubi tiltu, Iberdrolas torni un citas arhitektūras pērles. Ekskursijas laikā Gugenheima Mākslas muzeju, kas pats par sevi ir modernās arhitektūras šedevrs, apskatīsim no ārpuses.

  Pēc pusdienām dosimies uz vienu no Bilbao piepilsētām Gečo, kur atrodas UNESCO cilvēces vēsturiskā mantojuma sarakstā iekļautais Biskajas piekartilts, kas ir pirmais un vienīgais šāda veida tilts, kurš vēl darbojas. 50 m augstajos tilta pilonos ir ierīkoti lifti tiem viesiem, kuri vēlas redzēt elpu aizraujošu panorāmu uz ostu un Abras līci.

   Ekskursijas ilgums ~ 9 stundas

  Aizvērt aprakstu
  IZPĀRDOTS!
  Vitorija FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Agrā iereģistrēšanās viesnīcas numurā iebraukšanas rītā

  18.04.2019 05:30 no viesnīcas
  Cena: 80 EUR
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Iespēja iegādāties agro iereģistrēšanos viesnīcas numurā 18.aprīlī uzreiz pēc ierašanās. Cena norādīta par istabu (DBL un SGL). Par pakalpojuma izmaksām trīsvietīgam numuram lūgums interesēties individuāli.

  Rezervācijā lūdzam atzīmēt vienu personu!

  Pakalpojumu nodrošinām tikai tiem klientiem, kas iegādājušies ceļojuma komplektu (aviobiļete + mūsu piedāvātā viesnīcā).

  Aizvērt aprakstu
 •  

  Informācija par ceļojumu un piedāvātajām ekskursijām ērtā formātā.  Viegli izprintēt vai nosūtīt draugiem!

Atpakaļ
Up