Pārlekt uz galveno saturu

Palma de Maljorka ar Las Arenas 4* viesnīcu

31.03.2021
Rīga 13:05 - 16:00 Palma de Maljorka
05.04.2021
Palma de Maljorka 00:05 - 05:00 Rīga

Cena par tiešo lidojumu uz Palmu de Maljorku turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, bagāža (15 kg nododamā un 5 kg rokas)

Cena par tiešo lidojumu, transfēru un 4 naktis 4* viesnīcā Las Arenas divvietīgā istabā ar brokastīm un vakariņām. Piemaksa par vienvietīgu istabu 85 EUR.

Pirmā iemaksa 200€! Viesnīca ar brokastīm un vakariņām! 

VAKARIŅAS
IEKĻAUTAS

Baleāru salas ir Spānijai piederošs arhipelāgs Vidusjūras rietumu daļā. Tas sastāv no četrām lielām salām- Maljorkas, Menorkas, Ivisas (Ibiza), Formenteras - un vairākām mazākām. Kopā salas veido vienu no 17 Spānijas autonomajiem apgabaliem un provinci ar galvaspilsētu Palmu. Ar pasakainām dabas ainavām, lieliskām pludmalēm, sauli 10 stundas 300 dienas gadā un gandrīz gadsimtu spodrinātu viesmīlības industriju, Baleāru salas ir kļuvušas par vienu no iemīļotākajiem atpūtnieku galamērķiem Eiropā.

 

FlyMeAway arī piedāvā atpūtu ar  whala!beach 3* - laipni lūdzam iepazīties ar abiem piedāvājumiem un izvēlēties Jums patīkamo īso brīvdienu ceļojumu Lieldienām.

 • Ceļojums piemērots: visiem, kas ilgojas pēc saules un siltuma, mīl neparastus dabasskatus un patīk gozēties lieliskās pludmalēs Vidusjūras krastā.

  Atļautais bagāžas apjoms: 5 kg rokas bagāža + 15 kg reģistrētā bagāža.

  Gaisa temperatūra: 16-20 C dienā, 8-10 C naktī.

  Ūdens temperatūra: 14-16 C.

  Laikapstākļi: apmēram 7 saulainas stundas katru dienu, īslaicīga lietus iespējamība 4-6 dienas mēneša laikā, dažkārt vējains.

  Jāņem līdz: vieglas virsdrēbes vakara pastaigām.

  Jāuzmana maciņi un somiņas!

  Laika starpība ar Latviju: 1 stunda.

  Valūta: EUR.

  Lidojumu izpilda aviokompānija SmartLynx Airlines ar Airbus 320 sērijas lidmašīnu.

   

 • Maljorka

  Maljorka ir pati lielākā un nozīmīgākā sala Baleāru arhipelāgā. Maljorkas nosaukums latīņu valodā nozīmē – „lielākā” un tās teritorija ir apm. 80% no Baleāru arhipelāga. Salā dzīvo ap 676000 iedzīvotāju, no kuriem vairāk nekā puse – galvaspilsētā. Maljorkā mīt arī daudz vācu un angļu izcelsmes pilsoņu, kurus šeit piesaistījis salas nenoliedzamais šarms.

  Maigais klimats un pasakainā daba jau pirms vairākiem gadsimtiem bija slavena aristokrātijas un mākslinieku aprindās ( lai minām F. Šopēnu vai Ž. Sandu), bet īsts tūrisma industrijas uzplaukums sākās pagājušā gadsimta 50. gados, kad tika uzsākta strauja viesnīcu, atpūtas un tirdzniecības centru būvniecība.

  Ap 500 km zeltaino smilšu pludmales vasarā pārpūdina miljoniem atpūtnieku, kuri dod darbu apmēram 80 % strādājošo un apmēram tikpat lielu ienākumu procentu salas gada budžetā.

  Maljorka ir paradīze ne tikai tiem, kas vēlas gozēties saulē, peldēties kristāldzidrajos Vidusjūras ūdeņos, baudīt nerimstošo nakts dzīvi vai izmantot kādu no lieliskajām jahtu piestātnēm, lai te atvilktu elpu. Jo vairāk attālinās no pludmalēm, jo neskartākas dabas ainavas paveras salas vidienē ar mandeļu un olīvkoku birzīm, vējdzirnavām, romantiskiem zvejnieku ciematiem, pilsētām, kuras nav pārpilnas ar atpūtniekiem, seniem klosteriem un klusiem līcīšiem, pie kuriem var aiziet tikai kājām.

  Palma

  Palma ir ne tikai Maljorkas lielākā pilsēta un osta, bet visa Baleāru autonomā apgabala galvaspilsēta. Tā novietojusies salas dienvidrietumu piekrastē, Palmas līča krastā. Pārdesmit kilometru attālumā atrodas arhipelāga vienīgā starptautiskā lidosta, kas apkalpo ap 22 miljonus pasažieru gadā.

  Mariventas pilī, ko pilsēta savulaik uzdāvināja Huanam Karlosam I ik vasaru atpūšas Spānijas karaliskā ģimene.

  Pilsētas nosaukums pirmo reizi attiecināts uz seno romiešu apmetni, kas atradās mūsdienu Palmas vietā. Tomēr arheologi te uzgājuši arī Bronzas laikmeta iemītnieku liecības. Agrajos viduslaikos Palmu iekaroja musulmaņi un izmantoja kā lielisku pieturas punktu ceļā uz Āfriku. Pēc tam, kad 1229. gadā pilsētu ieņēma Valensijas un Aragonas karalis, tā kļuva par nozīmīgu tirdzniecības ostu. Vissmagākais laiks Palmas vēsturē bija 16. gadsimts, kad pilsēta cieta gan no turku un berberu pirātu iebrukumiem gan no mēra epidēmijas.

  18. gadsimtā ar Filipes V atbalstu Palma kļuva par Baleāru arhipelāga galvaspilsētu un beidzot oficiāli ieņēma vietu, kuru tā sen jau bija pelnījusi.

  Vēsture

  Ir diezgan maz ziņu par pašiem pirmajiem salu iemītniekiem. Dažas leģendas stāsta par kuģa katastrofā cietušajiem, kuri paglābušies salās. Citas – par salu kolonizāciju pēc Trojas kara. Pierādījumi gūti par to, ka salās saimniekoja kartāgieši un pēc tam senie romieši. Jau tajos laikos tika augstu vērtētas lieliskās ostas, kas tika ierīkotas divu lielāko salu dabiskajos līčos. Salu klimats ļāva audzēt lielāko daļu lauksaimniecības produktu, kā arī mājdzīvniekus. Īpaši tika novērtēti šeit atrodamie gliemeži, kas seno romiešu ēdienkartē skaitījās liels gardums, kā arī bezgalīgais daudzums savvaļas trušu. Pēc Romas impērijas krišanas, politisko un militāro haosu izmantoja vandāļi, bet pēc tiem salas ieņēma Bizantijas impērijas armija. Tomēr bizantiešu laiks nebija ilgs, jo, tāpat kā visu Ibērijas pussalu, arī Baleāru arhipelāgu uz daudziem gadsimtiem iekaroja arābi. Te gan jāpiemin Pizas Republikas flote, kura spēja divus gadus noturēties salās, līdz Almoravidu dinastijas karaspēks tās atkal atguva. 13. gs. Aragonas Džeimss jeb Haime I Baleāru salas pievienoja saviem īpašumiem un pēc nāves tās mantoja viņa dēls.

  Salas nepārtraukti piedzīvoja pirātu uzbrukumus, dažas no tām uz laiku piederēja gan britiem, gan francūžiem un tikai 18. gs. pilnībā nonāca Spānijas īpašumā.

  FlyMeAway iesaka

  Palma ir zināmā mērā pārsteigums katram ceļotājam – tā ir reizē jauna un senatnīga, tradicionāla un kosmopolītiska, tā ir stilīga, izsmalcināta, intīma un reizē pārpilna ar dzīves alkām.

  Pilsēta aicināt aicina ar salas labākajiem restorāniem, veikaliem un mutuļojošo naktsdzīvi. Bet, ja grib saskatīt kaut ko no senatnes, kaut ko šai Vidusjūras paradīzei tipisku, tad jādodas iekšā Vecpilsētā, kura ir neliela, toties labi saglabāta un tiek rūpīgi kopta.

  Uz pilsētas fona uzreiz izdalās divas celtnes – pirmā no kurām ir Belvēras pils, kas atrodas nedaudz ārpus pilsētas centra, Palmas līča rietumu pusē un ir unikāla, kā vienīgā apaļas formas gotiskā pils Spānijā. Jau 12. gadsimtā šeit mājvietu sev uzbūvēja Hospitāliešu ordenis un uz vecās pils drupām Haime II lika uzcelt cietoksni ar skatu laukumu, kas pavērsts pret līci un pilsētu tās krastā. Belvēras cietoksnī, kas savulaik kalpoja arī kā cietums, tagad aplūkojama arheoloģisko atradumu un klasisko skulptūru kolekcija.

  Otrs ievērojamākais arhitektūras piemineklis pilsētā ir Katedrāle, kas paceļas pāri vecajai ostai. Tās pamatakmeņus arābu mošejas vietā lika Haime I. Gotiskā stila celtne tika būvēta un pārbūvēta daudzu gadsimtu laikā, bet 20. gs. sākumā tās interjera izmaiņām un īpašās apgaismošanas sistēmas radīšanai savu roku pielika slavenais Gaudi.

  Iepretī Katedrālei atrodas Almudaina pils – seno Maljorkas valdnieku rezidence, kas pirms tam bija arābu cietoksnis. Mūsdienās Spānijas karaļnams savas vasaras atpūtas laikā šeit rīko oficiālās pieņemšanas. Pils rietumu daļā plešas dārzs, kas izveidots arābu stilā. Šeit starp rozēm, cipresēm un milzīgiem acāliju krūmiem, klusu urdzošu strūklaku paēnā izvietoti spāņu slavenāko skulptoru darbi.

  Netālu no Katedrāles atrodas senais arābu kvartāls ar šaurām, līkumotām ieliņām, kuras izstaigājot, var pamanīt kādu starp senatnīgām ēkām iespiestu augstmaņu pili, kādu ēnainu iekšpagalmiņu, kādu pavisam nelielu izstāžu zāli. Te atrodas arī Arābu pirts, kas, domājams, būvēta 11. gs. kā kāda turīga maura dzīvojamās mājas sastāvdaļa.

  Ja esat ārā no Vecpilsētas, tad plašas iespējas paver jaunāk būvēto kvartālu elegantās atpūtas un izklaides vietas vai arī promenāde, kas stiepjas gar Palmas līča krastmalu, garām lepnām jahtām, kas viegli šūpojas kristāldzidrajā ūdenī.

 • Skatīties galeriju

  Hotel Las Arenas 4* ar brokastīm un vakariņām

  8.7 /10
  Check-in: 14:00
  Check-out: 12:00

  Nesen atjaunotā viesnīca Las Arenas atrodas aptuveni 8 km no Palmas centra, kas ērti sasniedzams ar sabiedrisko autobusu (nr. 15 un 30). Autobusa pietura ir 5 min gājiena attālumā no viesnīcas. Brauciena ilgums līdz pilsētas centram 20-30 min. Savukārt 1.5 km šķir viesnīcu no Palmas akvārija.

  Viesnīca izvietojusies pie pašas pludmales. Tai ir savs āra baseins, ko būs iespējams izmantot, ja vien laikapstākļi to ļaus.

  Katrā istabiņā pieejami matu fēns, tualetes piederumi, gaisa kondicionieris, seifs un minibārs par papildus maksu. Visā viesnīcā tiek nodrošināts bezmaksas Wi-Fi.

  Noīrēto automašīnu var mēģināt novietot kādā no blakus ieliņām, viesnīcai savas stāvvietas nav.

  Klientiem paredzētas bufetes tipa brokastis un vakariņas. Vakariņās dzērieni par papildus maksu.

  Viesnīcā nepiedāvā vēlās izreģistrēšanās no numura iespējas. Klienti ir aicināti dienu pirms izbraukšanas doties uz viesnīcas reģistratūru noskaidrot, vai numuru un par kādu naudu viesnīca varēs piedāvāt. Orientējošās izmaksas varētu būt ap 50 EUR par istabu.

 • Tiešais reiss uz Maljorku ar FlyMeAway Lieldienās
  Skatīties galeriju

  Palmas pilsētas ekskursija

  01.04.2021 09:00 no viesnīcas
  Cena: 37 EUR
  Cenā iekļauts: autobuss, krieviski runājoša gida pakalpojumi.
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Pēc īsa brauciena uz Baleāru arhipelāga un t.sk. Maljorkas salas galvaspilsētu Palmu, izkāpsim pie gotiskās Katedrāles un sāksim vecās pilsētas daļas aplūkošanu. Apskatīsim tās skvērus, baznīcas, bagāto pilsoņu mājas un iepirkšanās ielas.

  Pēc tam, autobuss mūs aizvedīs uz Bellveras pili (ieeja pašā pilī nav paredzēta), no kurienes paveras elpu aizraujošs skats pāri pilsētai un ostai.

  Ekskursijas ilgums ~ 4 stundas

  Aizvērt aprakstu
  Palma de Maljorka kopā ar FlyMeAway

  Liķiera gatavošanas meistarklase

  01.04.2021 15:30 no viesnīcas
  Cena: 65 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krievvalodīga gida pakalpojumi, ieejas maksa Arābu termās, trīs liķieru degustācija, izejmateriāli sava uzlējuma pagatavošanai
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Meistarklases laikā varēs uzzināt salas iedzīvotāju labas veselības noslēpumus, kas balstīti salā atrodamo ārstniecības augu uzlējuma jeb liķiera lietošanā.

  Meistarklases ievadā speciālists iepazīstinās ar liķierim lietojamiem augiem, bet pēc tam degustācijā tiks piedāvāts nobaudīt trīs dažādus uzlējumus – saldu, sausu un jauktu.

  Turpinājumā katrs pats varēs izgatavot kādu no augu uzlējumiem, ko pēc tam kā suvenīru paņemt līdzi uz mājām.

  Meistarklase notiks senajās Arābu termās – vienā no retajām vietām Palmas pilsētā, kas saglabājusi musulmaņu tradicionālās arhitektūras vaibstus un uzbūvētas laikā no X līdz XII gadsimtam.

  Ekskursijas ilgums ar transfēru: ~ 2.5 stundas

  Meistarklases ilgums: ~ 1.5 stundas

  Ekskursija tiks organizēts, ja būs pieteikušies vismaz 15 cilvēki.

  Aizvērt aprakstu
  Tiešais reiss uz Maljorku ar FlyMeAway Lieldienās
  Skatīties galeriju

  Valdemosa un Lagranja

  02.04.2021 09:00 no viesnīcas
  Cena: 77 EUR
  Cenā iekļauts: autobuss, krieviski runājoša gida pakalpojumi, biļete ieejai Lagranjā un Karaliskajā Kartūziešu klosterī, pusdienas (ūdens, vīns un kafija iekļauts)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Pilnas dienas ekskursijas laikā apskatīsim divas no pašām ievērojamākajām Maljorkas vietām – Valdemosu un Lagranju.

  Sākumā mūsu ceļš vedīs uz Valdemosas mazpilsētu, brauciena laikā apbrīnojot lieliskās panorāmas ainavas uz kalniem, ieleju un pašu pilsētiņu augstu kalnos. Valdemosu cilvēki apdzīvoja jau no senseniem laikiem un tā vienmēr ir bijusi iemīļota vieta salā – Frederihs Šopēns un Žorža Sanda savulaik dzīvoja šajā mazpilsētā. Valdemosā apmeklēsim Karalisko Kartūziešu klosteri, kurš uzbūvēts 14. gadsimtā, kā arī dosimies apskatīt māju, kur dzimusi vienīgā maljorkiešu svētā - Svētā Katalina. Pēc tam tiks dots brīvais laiks.

  Lagranja de Esporles ir brīnišķīga 17. gadsimta muiža salas dienvidaustrumu daļā, ko ietver burvīgi dārzi un dabiska strūklaka, ko veido netālu atrodošais avots. Gids mums pastāstīs par muižas interesanto vēsturi un varēsim apskatīt tajā ierīkoto muzeju ar senatnīgu lauksaimniecības darbarīku kolekciju. Šeit redzēsim, kā tradicionālos Maljorkas pārtikas produktus gatavoja senajos laikos. Gan vīģu maizi, gan augļu ievārījumus varēs gan nogaršot, gan arī iegādāties.

  Ekskursijas ilgums ~8 stundas

  Aizvērt aprakstu
  Palma de Maljorka ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Maljorkas salas tūre

  03.04.2021 09:00 no viesnīcas
  Cena: 99 EUR
  Cenā iekļauts: autobuss, krieviski runājošs gids, vilciena, tramvaja, kuģīša biļetes un pusdienas (ūdens, vīns un kafija iekļauts)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ar autobusu vispirms brauksim uz Tramuntanas kalnu grēdu, kas stiepjas cauri visai salai no Adrijas jūras piekrastes līdz Inkas pilsētai un slavenajiem ādas izstrādājumu veikaliem. Pēc tam ceļš vedīs augšup kalnos netālu no salas augstākā punkta Puig Mayor.

  Tālāk pa līkumotu kalnu ceļu dosimies lejup uz La Kalobras piekrasti, kur paredzētas pusdienas. Pēc neilga gājiena pa La Kalobras aizu sekos brauciens ar kuģīti uz Solleras ostu, pa ceļam izbaudot brīnišķīgas Maljorkas rietumu piekrastes kalnu ainavas ( labos laika apstākļos). No ostas senlaicīgs tramvajs cauri apelsīnu un citronkoku birzīm aizvedīs uz Solleras pilsētu, kur apskatīsim pilsētas centrālo daļu ar Jūgendstila ēkām un īpašā stilā veidotu galveno baznīcu. Noslēdzošais ekskursijas posms būs 45 minūšu brauciens ar koka vilcienu no Solleras pilsētas uz Palmu, kura laikā varēs aplūkot mandeļkoku un senās olīvu audzes.

  Ekskursijas ilgums ~ 9 stundas

  Svarīgi: atkarībā no vilcienu kursēšanas saraksta ekskursija var tikt sākta no otra gala. Kopumā saturs tāpēc nemainīsies.

  Aizvērt aprakstu
  Tiešais reiss uz Maljorku ar FlyMeAway Lieldienās
  Skatīties galeriju

  Formentora, Pojensa un Pūķu alas

  04.04.2021 09:00 no viesnīcas
  Cena: 89 EUR
  Cenā iekļauts: autobuss, krieviski runājošs gids, kuģīša biļete, ieeja Pūķu alās un pusdienas (ūdens, vīns, kafija iekļauts)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Pilnas dienas ekskursijas laikā ceļš vedīs Inkas ciematiņa virzienā paralēli Tramuntanas kalniem – Maljorkas kalnu ķēdei. Pēc tam varēsim apbrīnot Puerto de Pollensa ar tās plašo līci, ostu un pludmali. Turpinājumā pa līkumotu ceļu brauksim augšup kalnos, līdz sasniegsim „Es Colomer”- 232 m augsto skatu punktu , no kura paveras plaša salas ainava. Mums būs nepieciešamas 10 minūtes, lai no šīs pārsteidzošās klints nobrauktu lejā pie Formentoras pludmales.

  Formentoras pludmale ir viena no pašām skaistākajām Maljorkā, kas lepojas ar senas priežu audzes iekļautām sniegbaltām smiltīm un tirkīzkrāsas ūdeni. Šeit atrodas tikai viena celtne – 1929. gadā atklātā 5*** viesnīca „Formentora”, kuras viesu sarakstā ir tādas slavenības kā Monako princis un viņa sieva Greisa Kellija, Vinstons Čērčils un Čarlijs Čaplins. Ja laikapstākļi atļaus, tad no Formentoras ar kuģīti atgriezīsimies Puerto de Pollensa, kur mums tiks dots brīvs laiks.

  Ekskursijas turpinājumā aplūkot slavenās Pūķu alas. Apmēram stundas laikā varēsim apbrīnot stalaktītus un stalagmītus, kas reizēm atgādina dzīvnieku vai cilvēku ķermeņa aprises. Alu sienu krāsojums ir mainīgs un atkarīgs no mākslīgā apgaismojuma radītajiem efektiem, ko izveidojis katalāņu inženieris Buhigas. Alu apmeklējums noslēgsies pie Martela ezera, kas ir viens no lielākajiem pazemes ezeriem pasaulē. Šeit varēsim sajūsmināties par īpašu gaismas efektu un dzīvās mūzikas šovu, ko mums sniegs orķestris, kas būs izvietojies uz ezerā noenkurota kuģīša klāja.

  Pēc Pūķu alu apmeklējuma vēl aizbrauksim uz skatu laukumu „Des Falcons”, lai apbrīnotu salas austrumu piekrasti ar tās elpu aizraujošajām klintīm.

  Ekskursijas ilgums ~ 9 h

  Aizvērt aprakstu
 • Pūķa alas

  Cuevas del Drach (Pūķa alas) atrodas Maljorkas salas austrumu pusē Porto Cristo pilsētā. Alu sistēma ir viens no salas visiecienītākajiem apskates punktiem. To kopgarums ir 1200m un tās sniedzas līdz pat 25m pazemē. Alās atrodas Martel ezers, kas ir lielākais pazemes ezers Eiropā un tiek uzskatīts par vienu no lielākajiem pasaulē (aptuveni 170m garš un 4-12m dziļš). Alu apskate aizņem apmēram 1h, tai skaitā brauciens ar laivu un neliels koncerts “uz ezera”.

  Pūķa alas (Cuevas del Drach)

  Cap de Formentos (Formentor rags), Colomer skatu punts un Albercutx sargtornis

  Formentor rags –  šī noteikti ir viena no Maljorkas salas vizītkartēm: “must see” (noteikti jāredz) vieta. Uz Formentor ragu ved viens no iespaidīgākajiem Maljorkas serpentīnu ceļiem. Tas ir salas un pussalas raga gals, kurš zināms ar tā lieliskajiem skatiem. Pašā tā galā atrodas Formentor bāka. Visērtāk neatvairāmos skatus ir baudīt no Mirador es Colomer skatu punkta un Albercutx sargtorņa.

  Maljorka Formentor rags

  Mirador es Colomer ir skatu punkts, no kura izcili var redzēt Formentor ragu un pussalas krasta līniju. Tas atrodas aptuveni 200m v.j.l. un no tā labi apskatāmi Vidusjūras zilie ūdeņi un Tramuntanas kalnu grēda (iekļauta UNESCO kultūrvēsturiskā mantojuma sarakstā). It īpaši skaisti šeit ir saulrietā.

  Maljorka Colomer skatu punkts Formentora rags

  Albercutx sargtornis atrodas netālu no Mirador es Colomer un tas priecē ar skatu uz Formentor ragu. Šis ir individuālo ceļotāju iecienīts skatu punkts. Mazliet ekstrēmie un drosmīgie izvēlas riskēt un kāpt tornī, lai varētu redzēt iespaidīgo panorāmu. Taču taisnības labad jāpiebilst, ka arī, vērojot ainavas no torņa pakājes, ceļotājs nebūs vīlies. Tas atrodas 380m v.j.l, un ir būvēts 16.gs un 17.gs.mijā un bija viens no galvenajiem piekrastes novērošanas punktiem. Tas savu funkciju saglabāja arī vēl 2.pasaules karā.

  Maljorka Albercutx sargtornis Formentor rags

  Katedrāle Santa Maria de Mallorca un Bellver pils

  Palmas katedrāle Santa Maria de Mallorca (zināma arī kā La Seu katedrāle) ir 121 metru gara un 40 metrus plata un tās joms ir 44 metrus augsts. Tā ir viena no Eiropas augstākajām Gotiskā stila katedrālēm un tiek uzskatīta par vienu no šī stila pērlēm. Sākta būvēt jau 1229. gadā, taču par pilnībā pabeigtu to var saukt tikai 1601.gadā. Ilglaicīgā būvniecība katedrāli ir padarījusi unikālu tās izskatā. Īpašas izcelšanas vērtas ir katedrāles iespaidīgās logu vitrāžas. 

  Dievkalpojumu laikā katedrāle gan ir slēgta tūristiem.

  Maljorka Palma katedrāle

  Castel de Bellver – pils, kas uzbūvēta jau 14.gs un visā Spānijā ir unikāla ar savu apaļo torņveidīgo formu. Šī vieta laika gaitā ir bijusi gan karaļu rezidence, gan militārais cietums. Mūsdienās tā ir populāra apskates un koncertu vieta, kā arī pilsētas vēstures muzejs. Bellver pils atrodas kalnā, aptuveni 3km uz rietumiem no Palmas pilsētas centra. Bieži tūristi šeit ierodas tieši Palmas pilsētas panorāmas dēļ.

  Maljorka Palma Bellver pils

  Es Pontas arka

  Es Pontas (Santanyí) ir dabīgi izveidojusies 13 metrus augsta arka, kas vizuāli izskatās pēc tilta. Tā atrodas salas dienvidaustrumu pusē. Šeit iespaidīgs ir tieši skats no klints malas uz arku. Ekstrēmo sportu cienītāji šo piekrasti un pašu arku izmanto lēkšanai ūdenī.  Visskaistāk un romantiskāk šeit ir saulrieta laikā un var teikt, ka “griežas galva” gan tiešā, gan pārnestā nozīmē.

  Jāņem vērā, ka, lai nokļūtu pie klints malas un apskatītu arku no attāluma, taciņa ir šaura, bez īpašiem nožogojumiem un šī vieta ir īpašs izaicinājums tiem, kuriem ir bail no augstuma. Taču, ja pārvar šīs grūtības un bailes, ikviens tiek apbalvots ar elpu aizraujošu panorāmu. Šī noteikti nav masu tūrisma vieta. Pa ceļam uz skatu punktu, iespējams apskatīt 1995.gadā izveidotas akmens skulptūras un Es Pontas un (Santanyí) apkaimē atrodamas skaistas un iespaidīgas pludmales, piemēram, Cala Llombars, Cala Santanyi, Cala Figuera osta, Mondrago parks.

  Maljorka Es Pontas klints

  Sakalobra

  Sa Calobra (Sakalobra) - šis samērā nomaļus esošais ciemats un ceļš līdz tam, ir viena no Maljorkas salas populārākajām apskates vietām. Nereti velobraucēji izvēlas Maljorku tās līkumaino ceļu dēļ. It īpaši, maršrutu uz Sakalobra, lai brauktu pa vairāk nekā 10km garo, 7% kāpumā esošo un 26 līkumiem bagāto serpentīnu.

  Torrent de Pareis kanjons un Sakalobra līcis atrodas Tramuntana kalnu masīvā, un ir atpazīstams ar pludmali, kas ir kā “aizā patvērusies oāze”. Pie tās var piekļūt, līkumojot gar klinti un baudot Maljorkas līču ainaviskos skatus, vai doties nesteidzīgā izbraucienā ar laivu no  Port de Soller ostas (sliktos laika apstākļos kuģītis nekursē).

  Pludmale ir gan smilšu, gan oļu klāta un atrodas aizas galā, paslēpta aiz klints. Līdz tai nokļūt var no ūdens puses vai ejot no Sakalobras ciema pa klintī iecirstu taciņu, cauri labi apgaismotam tunelim. Pludmale ir neliela un tāpēc jāņem vērā, ka šajā vietā nav nekādu labierīcību vai restorānu. Tie atrodas tikai Sakalobras ciematā – īsa kājām gājiena attālumā.

  Maljorka Sakalobra Sa Calobra

   

Atpakaļ
Up